14/11/2021 Pazar Manşet Haberleri

14/11/2021 Pazar Manşet Haberleri

14 Kasım 2021 Tek sayfada, tum haberleri okuyun. Günün; Haber, Spor, Teknoloji, Askeri haber, Doviz, Egitim gibi birçok Mansetleri, kısa ve açiklayici olarak hızlı okuyun

HABERLER


Türk Hava Yolları; Brezilya, Güney Afrika, Nepal ve Sri Lanka uçuşlarını bu gece saat 00:00 itibarıyla ikinci bir bildirime kadar durdurduğunu açıkladı.

Türkiye'de son 24 saatte koronavirüs kaynaklı 189 kişi daha hayatını kaybetti, 21 bin 624 yeni vaka tespit edildi

İsrail başbakanı: Türkiye’de tutuklanan İsrailli çiftin salıverilmesi için çalışıyoruz

Samsun Valiliği'nden “2 doz aşısı olmayan Samsun'a alınmayacak” haberine açıklama
Samsun dışından gelenler için gecerli olduğu duzeltmesi yapıldı.

Çanakkale'de gençlerle bir araya gelen AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD'nin s-400'leri iade edin talebine Kendilerine biz şunu söyledik, biz niye geri iade edelim? Siz, bize verdiniz de biz almadık mı? diye cevap verdiklerini söyledi.

Öğrencilerden yurt protestosu: Müşteri değiliz

Meksika'da sıcak hava balonu eve çarptı

Cumhurbaşkanlığı YİK üyesi Cemil Çiçek: “50+1’in hem bugün hem de gelecekte önemli sıkıntılara sebebiyet vereceğini, Türkiye’yi bir kaosa sürükleyeceğini yine söylüyorum.”

Kaddafi'nin oğlu Seyfülislam, Libya'daki 24 Aralık başkanlık seçimleri için adaylık başvurusu yaptı.

Nagehan Alçı: “Maalesef eğer bugünkü rejim kafaya koyarsa CHP’yi PKK ile işbirliği gibi bir gerekçe göstererek kapatır ve ulusalcı olmayan CHP’nin ileri gelenlerini de tutuklayabilir. Mevcut rejimde bu güç potansiyeli var.”

5 litrelik ayçiçek yağının fiyatı 102 TL oldu.

Z kuşağından yeni ‘Dombra’ yorumu: “Binlerce odası olan yüz bin lira maaş alan; Reis, başkan, komutan.”“En az üç çocuk” fikrinin mucidi eski bakanlardan Ayşen Gürcan’ın kamudaki üç işten üç farklı maaş aldığı ortaya çıktı. (T24)

Kemal Kılıçdaroğlu, uğradığı kılıçlı saldırıda hayatını kaybeden Başak Cengiz'in ailesine başsağlığı ziyaretinde bulundu.

Erdoğan: “Okullarımızın halini biliyorsunuz, benim emsalim kardeşlerim veya benden 10-15 yaş küçük olan kardeşlerim bilir. Okullarımızın hali neydi? Kitabımız yoktu. Teksir kağıtlarıyla okuyorduk. Kırtasiyeci dükkanından kitap alamazdık. O günleri yaşadık.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Dünyayı tanıdım, tanıyorum. Şu anki liderler içerisinde en kıdemli lider benim.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Pentagon ne ise, benim ülkemin Milli İstihbarat Teşkilatı'nın Pentagon'dan daha iyi olması lazım.”

Altı parti, güçlendirilmiş parlamenter sisteme geçiş konusunda 58 maddede anlaştı: 
📌CB, 7 yıllığına seçilecek ve bitince siyasete dönemeyecek. 
📌CB, yasaları veto hakkına sahip olmayacak. 
📌İlk seçimde seçilecek Cumhurbaşkanı iki yıl görev yapacak.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan: “Ben Atatürkçüyüm. Sosyal demokrasiyi sol yazarların eserlerinden okuyarak benimsemiş biri değilim. Tam tersi, Kuran-ı Kerim’i ve Hz. Peygamber'in hadis-i şeriflerini okuyarak sosyal demokrasiyi benimsemiş biriyim.”

Samsung'un 2022 yılında toplam 52 yeni telefon modeli tanıtacağı açıklandı.

Kayseri'de CHP heyeti ve KHK Platformları buluşmasında konuşan CHP'li Aydoğan: "Bu zulmü devlet yapmışsa devlet özür dileyecek, devlet özür dilemeyi öģrenecek. Haklarını yediği vatandaşların haklarını iade edecek."

Ankara'da freni boşalan kamyon 10 aracı altına aldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Tüm belediyelerde benim işçilerimi çıkaran, kapıya koyan sizsiniz. Hani çıkarmayacaktınız. Hepsi yalan."

Erdoğan: "Okullarımızın halini biliyorsunuz, benim emsalim kardeşlerim veya benden 10-15 yaş küçük kardeşlerim bilir. Kitabımız yoktu. Teksir kağıtlarıyla okuyorduk. O günleri yaşadık."

"Otomobil yapmak, köprü yapmaya benzemez" sözleriyle yerli otomobilin projesinin işleyişini eleştiren CHP milletvekili Tahsin Tarhan, Bakan Varank'ın daveti üzerine bugün TOGG'un direksiyonuna geçti.

Cezaevinden izinli çıkan mahkum evini ateşe verdi

Ordu'da 2 yıl önce öldürülen Ceren Özdemir'in babası: "Ceren'in mezarına gittim. 'Yavrum, senin gibi bir genç kızın daha bir canavar hayatını çaldı. Çok üzgünüm' dedim. Başak cinayetinde de ihmali olan herkes yargılanmalı. Çünkü bu bombayı onlar sokağa saldı."

Konya Meram Erkek Öğrenci Yurdu’nda yüksek yemek fiyatları, olmayan internet, çekmeyen telefon, işlemeyen çamaşırhane sebebiyle öğrenciler dün gece eylemdeydi;

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Seçme yaşı da seçilme yaşı da 18 olsun dedik. Bu, gençliğinize güvenmeyi getiriyor. Gençliğimizi seven biziz.”
Cumhurbaşkanı Erdoğan: “İktidarları döneminde gençleri muhatap almayan, gençlere imkan vermeyen bu muhalefet, biz seçme-seçilme yaşını 18’e çekince gençlik üzerinden hesaplar yapmaya başladı.”
Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Adalet saraylarını yaygınlaştırdık ki, adalet çok daha rahat dağıtılabilsin. Hakim, savcı hepsi aynı odada bu işleri yaparken mi daha sağlıklı adalet dağıtılabilirdi?”

Ehliyet sınavlarında artık animasyonlu sorular da sorulacak.

Konya'da eşi tarafından öldürülen kadının, 2 kez uzaklaştırma kararı aldırdığı ortaya çıktı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Türkiye'de ne mafyaya ne de mafya siyasetine yer vardır."

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Biz ekonominin kitabını yazdık.

Muharrem İnce: Doları 10 lira yapan, zam şampiyonu Erdoğan “ekonominin kitabını” yazmış. Ben de kitaba isim öneriyorum. “Memleketi Nasıl Batırdım”

Muharrem İnce: 
🗣️“İçim kan ağlıyor, keşke yanılmış olsaydım. Dolar 10 lira olacak dediğimde gazeteler manşet attı; 'İnce'yi MİT sorgulasın, savcılar sorgulasın. Nereden biliyor?' diye. Savcılar Erdoğan'ı sorgulamalı beni değil.”

Muharrem İnce: “Bana gülüyorlardı ama oldu. Bu kafayla giderse dolar 15 lira olur. İçim kan ağlıyor. Niye memnun olayım? Keşke yanılmış olsaydım.”

Faik Öztrak: “Kitap okumayan, ekonominin kitabını yazamaz.
Yazmaya kalkarsa tabelaya 1$ = 10 TL yazar.”

THY, öğretmenler ve beraberinde seyahat edecekleri aile üyelerine %20 indirim uygulayacak.

Türk Hava Yolları, koronavirüs önlemleri kapsamında Brezilya, Güney Afrika, Nepal ve Sri Lanka seferlerini ikinci bir bildirime kadar durdurduğunu açıkladı.

Instagram, hikayeler üzerinde ‘beğen’ özelliğini test ediyor.

"Diriliş Ertuğrul" dizisi ile Türkiye’ye ilgi duymaya başlayan Pakistanlı bir tıp doktoru, Türkçe öğrenmek için Çorum’a geldi.

Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde bir genç, anne ve babasını silahla öldürdükten sonra intihar etti.

Kastamonu Araç'ta oyun oynamak amacıyla çamaşır makinesinin içine girerek saklanan 5 yaşındaki çocuk, durumdan habersiz olan annesinin makineyi çalıştırması sonucu yaşamını yitirdi. >

İzlanda, Facebook'la dalga geçti, “Icelandverse” doğdu
Facebook yani Meta ile özleştirilen metaverse kavramı İzlanda'da dalga konusu oldu.

İstanbul Ekonomi Araştırma'nın yaptığı araştırmaya göre, Gençlerin yüzde 61'i "daha iyi bir yaşam için göç etmeyi" tercih ettiklerini belirtti.

Araştırmaya göre, geliriyle rahatça geçinebildiğini söyleyen gençlerin oranı ise yüzde 13.

TUSAŞ Kurumsal Pazarlama ve İletişim Başkanı Serdar Demir geçirdiği trafik kazası sonucunda hayatını kaybetti.

“En az üç çocuk” fikrinin mucidi eski bakanlardan Ayşen Gürcan’ın kamudaki üç işten üç farklı maaş aldığı ortaya çıktı. (T24)

Kanye West: "Ben genç Putin gibiyim. Hatta Vladimir’in ta kendisi olduğumu fark ettim”

TBMM Kadına Şiddeti Araştırma Komisyonu Başkanı Çalık: "Evlenmeye aday olan çiftlerin mutlaka ön eğitimden, bilgilendirmeden geçirilmesi ve bu eğitim sonrası aldıkları ehliyetle evliliklerine başlamaları gerekir."

Ordu'da 2 yıl önce öldürülen Ceren Özdemir'in babası: "Ceren'in mezarına gittim. 'Yavrum, senin gibi bir genç kızın daha bir canavar hayatını çaldı. Çok üzgünüm' dedim. Başak cinayetinde de ihmali olan herkes yargılanmalı. Çünkü bu bombayı onlar sokağa saldı."

CHP'li Engin Özkoç: "5 LT ayçiçek yağı 102 TL. Hayaldi AKP iktidarında gerçek oldu."

Japonyalı deprem uzmanı Yoshinori Moriwaki, dün Habertürk'de yapılan  yayına Atatürk imzalı kravat takarak katıldı.

İstanbul'da yapılan denetimlerde 'karşının taksisiyim' diyerek yolcu seçen taksilerin çalışma ruhsatları askıya alındı, sürücülere para cezası uygulandı.

SPOR HABERLERİ


Ürdün Futbol Federasyonu, Kadınlar Milli Maçı sonrası penaltılarda takıma galibiyeti getiren İran kalecisini FIFA'ya şikayet etti!
"Kaledeki kadın değil, erkek! Derhal soruşturma açın!"

🗣 Hamit Altıntop: "3 maç önce ümit vermeyen bir görüntü vardı. 3 maçla lehimize çevirmemiz gurur verici. Cebelitarık maçındaki azim, disiplin, istek ve hırs tatmin ediciydi. Umutlar arttı. Düşünmesi bile keyifli. Salı günü bu fırsatı değerlendirmek istiyoruz." (TRT Spor)

Serdar Ali Çelikler: "Caner harika muz ortalar yapıyor. Ama bunlar artık Cebelitarık tarafından da karşılanıyor. Oysa Rıdvan'ın yerden arka direğe kestiği PAS'lar 3 gol getirdi. 2'si sayıldı, 1'i santimlik ofsayta takıldı. Tekrarlayalım; orta bitti, pas devri artık." (Habertürk)

🇩🇿 Sofiane Feghouli, Cezayir formasıyla çıktığı 9 maçta 10 gole direkt katkıda bulundu.
⚽️ 7 Gol
🅰 3 Asist

✍ Galatasaray, Kerem Aktürkoğlu ile sözleşmesini 2026 yılına kadar uzattı. Serbest kalma bedeli Galatasaray'ın istediği düzeyde. 

• Kerem Aktürkoğlu, A Milli maçların dönüşü ile birlikte sözleşmeyi imzalayacak. (Süleyman Rodop)

🔸Karadağ ile oynayacağımız maçı Alman hakem Daniel Siebert yönetecek. 

🔸Daha önce Daniel Siebert'in yönettiği Karadağ ile karşılaştığımız hazırlık maçını 1-0 A Millilerimiz kazanmıştı.

🔹Alman hakem, 2016’da Türkiye’nin İngiltere’ye 2-1 mağlup olduğu maçta, Fatih Terim’in telefondan kendisine pozisyon izletmesiyle gündeme gelmişti.
Etiketler

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* * Lütfen, Burada spamlı kelimeler kullanmayin. Tüm Yorumlar Yönetici Tarafından İncelenir. Hakkınızda İşlem başlatılır.