17/10/2021 Pazar Manşet Haberleri

17/10/2021 Pazar Manşet Haberleri

17 Ekim 2021 Tek sayfada, tum haberleri okuyun. Günün; Haber, Spor, Teknoloji, Askeri haber, Doviz, Egitim gibi birçok Mansetleri, kısa ve açiklayici olarak hızlı okuyun

HABERLER


Akşener: “Milletin önünde ben dahil herkes hazır ola geçecek.”

Ekrem İmamoğlu: Toplumun 75-80'inde bir mutsuzluk söz konusu. Bu kadar mutsuz olan bir topluma karşı düzenin değişmesini sağlamak, ülkemiz için hayırlı olacaktır. Diğerleri detaydır. Bence şu an motivasyon bu olmalı.

Dünyada 2021 yılında değerini en fazla yükselten 3 marka belli oldu.
1) Amazon
2) Tesla
3) TikTok

Gelecek yıl AK Parti, CHP, MHP, HDP ve İYİ Parti’ye toplam 645 milyon lira hazine yardımı yapılacak.
2021 yılının en değerli markaları listesi açıklandı:
1) Amazon - 683,85 Milyar Dolar
2) Apple - 612 Milyar Dolar
3) Google - 458 Milyar Dolar
4) Microsoft - 410,27 Milyar Dolar 
5) Tencent - 240,93 Milyar Dolar

Netflix'in Squid Game'den ne kadar kazanç elde edeceğini gösteren belgeler sızdırıldı.

Belgelerde yer alan bilgilere göre serinin ilk sezonuna toplamda 21,4 milyon dolar harcayan Netflix'in kazancının 891 milyon dolar olması bekleniyor.

Denizli’de 37 dakikada 247 adet çöp şiş yiyen bir kadın 13.000 TL para ödülü kazandı.

İstanbul Barosu Başkanlığı'nı yeniden Mehmet Durakoğlu kazandı.

Sinop’ta babasına ait silahla oynayan 15 yaşındaki bir çocuk, silahın ateş alması sonucu 13 yaşındaki kardeşinin ölümüne sebep oldu.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, 2017'den bu yana Türkiye'de 502 bin 386 siber saldırının engellendiğini açıkladı.

Sahibi olduğu Hirahan Restoran’da yan komşusuyla kavga eden Demet Akalın’ın eşi Okan Kurt’tan ilk açıklama: “Beni tehdit eden kişi Cumhurbaşkanı’nın berberiymiş. Bu sokağın sahibiyim dedi.”

Samsun'da yaşayan ve sahte evrak işi yaparken yakalanan gencin, ailesini 4 yıl boyunca 'hukuk fakültesinde okuyorum' diyerek kandırdığı ortaya çıktı.

Bütçe teklifine göre, önümüzdeki yıl 5 siyasi partiye toplam 645 milyon lira para devlet yardımı yapılacak. 2023 yılında yapılması gereken genel seçimlerin 2022 yılına alınması halinde partilerin alacağı hazine yardımı üçe katlanacak.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu'ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yanıt: “Kanun dışı talimatları kim yerine getirirse karşısında olacağım, yanında Erdoğan dahi olsa.”

Osmanlı Ocakları İl Başkanı Esat Demirtaş: “Sosyal medyada 200 bin kişilik ordumuzun yönetimindeyim. Her gece 200 bin kardeşimle beraber ailemden uzak kalma pahasına bir odaya çekilip bir mücadele veriyorum. 2023 mücadelesi veriyoruz. O günü almalıyız.”

CHP’li Onursal Adıgüzel: “Sadece Süleyman Soylu ile fotoğrafı olanlar tutuklansa ülkede suç oranı sıfıra düşecek ama kendisi FETÖ’lü, PKK’lı tweetler atınca bu pisliğini örtebileceğini zannediyor. Pisliğe gömülmüşsün Süleyman sesin duyulmuyor!”

Bartın’da gerçekleştirilen uyuşturucu operasyonunda jandarma ev, samanlık ve arı kovanlarında uyuşturucu madde ele geçirdi. Gözaltına alınan zanlı savcılık ifadesinde uyuşturucu maddeyi arıların yaptığını söyledi.

Cumhurbaşkanı'nın ÖTV belirleme yetkisini artıran yasa ile birlikte, Cumhurbaşkanı istediği takdirde kararname ile otomobil satışlarında uygulanan ÖTV oranlarını yüzde 640'a kadar çıkarabilecek.

Türkiye ile Angola arasında imzalanan anlaşmayla iki ülke arasındaki seyahatlere vize muafiyeti getirildi.

Ekrem İmamoğlu:
İstanbullulara bir söz verdik. Taksi plakası ağalığı bitecek dedik. 16 milyon İstanbullu kazanacak, bir avuç plaka ağası kaybedecek. İBB kazanacak! Gözünüz bizde olsun.

ANNA News: “Türk ordusu, dört noktaya, yani Tel Rıfat, Menbiç, Ayn İssa ve Tel Tamr’a yönelik aynı anda saldırı başlatmak için emir bekliyor.”

Bakan Soylu: “Tayyip Erdoğan’ın liderliğindeki Türkiye, Türkiye’nin etrafına öyle bir hat ördü ki ne yaparlarsa yapsınlar o dışarıdan saldıranlar, o kozayı bir türlü delemiyorlar.”

Kılıçdaroğlu: “Milletin evlatları 'KPSS' diye umutlansın, Erdoğan ve şürekası vakıf süslü paralel yapılarla onların geleceğini çalsın. Sonra 'vesayet' falan, hep aynı nakarat. Geçiniz bunları, kimse yemiyor.”

Kılıçdaroğlu: “Bir kez daha söylüyorum. Kanun dışı talimatları kim yerine getirirse, fakirin fukaranın cebine kim elini atarsa, onun karşısında olacağım. Yanında Erdoğan dahi olsa.”

‘La Casa de Papel’in Berlin'i  Pedro Alonso, ‘Filipo'nun Kitabı’ adlı yeni kitabının tanıtımı için düzenlenen ikinci imza gününde, Akasya Acıbadem AVM'de sevenleriyle bir araya geldi.

MetroPOLL araştırmasına göre, bu pazar bir Cumhurbaşkanlığı seçimi olsa Erdoğan'ın yeniden kazanamayacağını düşünenlerin oranı yüzde 50'ye ulaştı.

CHP'li Eskişehir Odunpazarı Belediyesi'nin, ihtiyaç sahiplerine erzak kolisi göndermek yerine yurttaşların kendi ihtiyaçlarını seçtiği 'Halk Market' uygulaması, bugüne dek 9 bin haneye yardım sağladı.

Bolu'da bir vatandaş, husumetlilerinin tetikçisi sandığı paket servis kuryesini ayağından vurdu.

Diyarbakır’a ziyaret gerçekleştiren İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve eşi Dilek Kaya İmamoğlu; HDP Eşbaşkanı Mithat Sancar ve Sırrı Sakık’la birlikte sergi açılışına katıldı.

NASA, Ay'da Wİ-Fİ ağı kurma olasılıklarını araştırmaya başladı.

HDP, CHP ve İyi Parti’den, Meclis’e gelecek tezkerelere hayır demelerini istedi. HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, “Muhalefet partileri tezkere konusunda geçmiş tavırlarından farklı bir tutum almalıdır” diye konuştu.

Kemal Kılıçdaroğlu: "Yine söylüyorum, kanunsuz ne yaptırıyorlarsa pazartesi itibarıyla durun. Erdoğan, 'Kılıçdaroğlu'nun kamu görevlilerine yönelik açıklamaları suçtur' demiş. Yolsuzlukla mücadele edeceğim. Bunu en başta bilmesi gereken de Sayın Erdoğan'dır."

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor: “Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası 5 milyar dolarlık Bitcoin satın alsın, 5 yıl içinde 50 milyar doları olsun.”

Yayladaki hasat sürelerinin uzamasıyla birlikte domatesin marketlerdeki fiyatı 10 liraya kadar çıktı. (Sözcü)

Selahattin Demirtaş: "Sol olmadan, Kürtler ve ötelenmiş kesimler olmadan demokrasi inşası yumurtasız domatessiz menemene benzer. Burada CHP ve HDP içindeki sol kesimler başta olmak üzere sol partilere önemli rol düşüyor."

İngiltere merkezli bir bahis sitesi, Simpsonların her bölümünü izleyip kehanetleri bulana 7 bin dolar teklif etti.

MEB: "Dersliklerimizin yüzde 56'sında öğrenci sayısı, 25 ve altındayken yüzde 16,7’sinde ise 26-30 arasındadır."

Hemorid rahatsızlığı bulunan bir kişi ağrıları artınca sosyal güvencesi olmadığı için bir akrabasının kimliğiyle ameliyat oldu. SGK kişiye ‘nitelikli dolandırıcılık ve resmi belgede sahtecilik’ suçlarından dava açtı.

Volkan Demirel: "Çok iyi santrfor oynarım."

Amerika’da Kelsie VanMeveren isimli hamile kadın hastaneye 1.5 kilometre yürümek zorunda kaldığı için Amerikan sağlık sistemine isyan etti:  
 
“Yürümek zorundayız çünkü ambulans çağırmak 1000 dolar.” 
 
Kadının sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımlar 6 milyon izlenme aldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Türkiye ile Afrika'yı her alanda yakınlaştırmaya devam ediyoruz."

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Birçok anket şirketi bu işin ticaretini yapar hale geldi. Çalıştıkları partinin beklentilerine göre de ortaya sonuçlar çıkardılar."

Prof. Dr. İlber Ortaylı: "Antalya’da kadın seçmen sayısı, benim bildiğime göre, erkeği biraz geçiyor. Daha da enteresanı, Antalyalı hanımların siyasi aktiviteleri, öbürlerini gölgede bırakacak derece. Bu iftihar edilecek bir şey."

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Kılıçdaroğlu'nun kamu görevlilerine yönelik bu tehdidi, siyasi garabetini bir kenara bıraktım, aynı zamanda açıkça bir suçtur." 

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "(Kılıçdaroğlu) Şimdi bir de tarih veriyor. 'Pazartesiden itibaren bu ülkede memurların vay haline.' Hadi bakalım, göreceğiz. Ne yapacağını göreceğiz."

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın attığı tweet

Ekrem İmamoğlu: “Toplumun 75-80'inde bir mutsuzluk söz konusu. Bu kadar mutsuz olan bir topluma karşı düzenin değişmesini sağlamak, ülkemiz için hayırlı olacaktır. Diğerleri detaydır. Bence şu an motivasyon bu olmalı.”

Akşener: “Milletin önünde ben dahil herkes hazır ola geçecek.”

Burdur Gölhisar'da 17 dekarlık alanda yetiştirilen endüstriyel kenevirin hasadı il protokolünün katılımıyla yapıldı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından restorasyonu tamamlanan Zindankapı, dijital müze ve sanat galerisi olarak hizmete açıldı.

Kırıkkale'de bir sürücü, polisin 'dur' ihtarına uymayıp yaşanan kovalamaca sonrası yakalanınca özür diledi.

İlk uzay filmi için UUİ'ye giden Rus ekip Dünya'ya döndü.

SPOR HABERLERİ


MS | Kasımpaşa 1-2 Göztepe 
MS | Altay 0-1 Karagümrük
MS | Galatasaray 1-0 Konyaspor
MS | Trabzonspor 3-1 Fenerbahçe

Hukukçu Fenerbahçeliler Derneği, hakem Ali Şansalan hakkında ‘maçın sonucunu doğrudan etkileyen eylemleri nedeniyle, maç öncesi ve sonrası iletişim halinde olduğu kişilerin ve banka hesaplarının incelenmesi’ talebiyle suç duyurusunda bulunacaklarını açıkladı.

Ali Koç: “Camiama sesleniyorum, ne gücünüz varsa ne gücümüz varsa omuz omuza vereceğiz ve bu düzeni yıkmak için elimizden geleni yapacağız. Yürüyüşse yürüyüş, sosyal medyaysa sosyal medya. Artık harekete geçme, ayaklanma zamanı arkadaşlar.”

Ali Koç: “Bu adam Ali Şansalan değil Ali 'Maçalan', buraya art niyetli ve operasyon çekmek için birini yollasanız, bu maçı böyle yönetirdi”

Bright-Osayi Samuel: Türk hakemleri bok gibi, tüm moralimi bozdu!

Fenerbahçe SK: "Bu gece hakem eliyle yapılan haksızlıklara tepki olarak Fenerbahçemizi karşılamaya gidecek Büyük Taraftarımızın dikkatine; Takımımız 00.15’te Sabiha Gökçen Havaalanı’nda olacaktır."

Trabzonspor'un ilk 9 haftadaki performansı:
✅ 6 galibiyet
🤝 3 beraberlik

Namağlup lider Trabzonspor, sizce şampiyon olabilir mi?

Fenerbahçe SK: "Bu gece hakem eliyle yapılan haksızlıklara tepki olarak Fenerbahçemizi karşılamaya gidecek Büyük Taraftarımızın dikkatine; Takımımız 00.15’te Sabiha Gökçen Havaalanı’nda olacaktır."

Vitor Pereira: "Bu ligin en güçlü takımıyız. Bunu sahada göstereceğiz."

🗣Volkan Demirel:
"Belhanda'nın oyun içinde Adana Demirspor'a hiçbir katkısı yok.

👀 Marius Sumudica: "Türkiye'ye döndüğüm için çok mutluyum. Süper Lig, adı gibi süper bir lig."

🔥🔥 130. Randevu
•Trabzon Hüseyin Avni Aker Stadı'nda 13 Şubat 1974'te yapılan ve 0-0 sonuçlanan Türkiye Kupası çeyrek final maçıyla başlayan 47 yıllık rekabette Fenerbahçe'nin 50 galibiyeti, Trabzonspor'un 41 galibiyet bulunuyor. 38 karşılaşmada ise taraflar eşitliği bozamadı.
Etiketler

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* * Lütfen, Burada spamlı kelimeler kullanmayin. Tüm Yorumlar Yönetici Tarafından İncelenir. Hakkınızda İşlem başlatılır.