09/10/2021 Cumartesi Manşet Haberleri

09/10/2021 Cumartesi Manşet Haberleri

9 Ekim 2021 Tek sayfada, tum haberleri okuyun. Günün; Haber, Spor, Teknoloji, Askeri haber, Doviz, Egitim gibi birçok Mansetleri, kısa ve açiklayici olarak hızlı okuyun

HABERLER


Apple Store Türkiye’nin resmi sitesinde satışa çıkan iPhone 13 stokları tükendi, gönderim süresi 4-5 haftaya yükseldi.

Altın Portakal Film Festivali'nde En İyi Kadın Oyuncu Ödülü'nü alan Nihal Yalçın: “İstanbul Sözleşmesi’nden vazgeçmeyelim”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, günlük Covid-19 vaka ve ölüm sayılarını açıkladı.
Buna göre can kaybı 206 olarak kayda geçerken, bir günde 28 bin 645 oldu. Bugün350 bine yakın test yapıldı, 24 bin 217 kişi iyileşti.
Koca, şunları yazdı: “GENÇLER, bize salgından çıkış yolunu gösterin! Yeni vakalarda en yüksek oranı sizler oluşturuyorsunuz. Hastalığı fark etmeden bulaştırmanız çok kolay! Covid’siz günlerin özlemini en çok duyansa sizlersiniz. Aşınızla, günlük hayatınızla bize örnek olsanız… Şu tablo çook değişir!”

Kırıkkale'de 1.2 ton kaçak tütün ele geçirildi

Demirören Holding'ten, Reuters'a suç duyurusu: 'Basın meslek ilkelerine uyulmalı'

27 Şubat 2020'de “Zimmet soruşturması” kapsamında açığa alınan ve yargılanmasına devam edilen Yalova’nın seçilmiş Belediye Başkanı Vefa Salman, “Beni o göreve, o koltuğa iade etmek zorundalar. Çünkü bu halkın koltuğu, Vefa Salman’ın koltuğu değil. Burada yapılan haksızlık Yalova halkına yapıldı. Yalova seçmeninin sandıktaki tercihine pranga vuruldu” dedi.

Balkondan düşen diş hekimi öldü

Avusturya: 'Dünyanın en genç Başbakanı' Sebastian Kurz, yolsuzluk suçlaması sonrası istifa etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Türkiye'de yurt kapasitesi 1 milyonun üzerinde'

Afganistan'da Taliban geçici hükümetinin "Dışişleri Bakan Vekili" Emirhan Muttaki, ABD ile yapılan görüşmelerde ikili ilişkilerde "yeni bir sayfa açma" konusunun ele alındığını belirtti.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) döneminde bakanlık olarak sinema sektörüne yaklaşık 150 milyon liralık destek sağladıklarını bildirdi.

Ataşehir'de 'çocuğum üşüyor' diyen yolcuyu aracına almayan taksiciye ceza

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, 13 Ekim'de İsrail Dışişleri Bakanı Yair Lapid ve Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Dışişleri Bakanı Şeyh Abdullah Bin Zayed Al Nahyan ile görüşecek.

ABD'li ilaç firması Moderna, Covid-19'a karşı ürettiği aşısını özellikle zengin ülkelere satmak ve yoksul ülkeleri bekletmekle suçlandı.

Tekirdağ'ın Süleymanpaşa ilçesinde köpeği traktör arkasına bağlayıp sürükleyerek götüren 50 yaşındaki Hüseyin Ö. jandarma tarafından gözaltına alındı.

Çekya'daki genel seçimleri muhalefet kazandı

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Sosyal Sigortalar Kurumunun hastanelerini iflas ettiren adam bu değil mi, SSK'yı batıran bu değil mi ya? sözlerine sosyal medyadan yanıt verdi. Kılıçdaroğlu Erdoğan, yarısı bayat hep aynı nakarata girmişsin yine. Çok tekrar ediyorsun bu aralar kendini, sahi iyi misin? ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Millet, AK Parti'den birçok şeyler bekliyor. 'AK Parti varsa biz varız' diyorlar ve yola da AK Parti ile beraber devam kararını benim aziz milletim vermiş durumda. Onun için de 'Durmak yok, yola devam' diyoruz" dedi.

Bakan Koca: "Gençler, bize salgından çıkış yolunu gösterin. Yeni vakalarda en yüksek oranı sizler oluşturuyorsunuz."

İstanbul Motosikletli Kuryeler Derneği, hız puanlamasının kaldırılmasını talep etti.

Erdoğan: "Almanya'da kuyruklar, Fransa'da kuyruklar. Yiyeceklerini bulamıyorlar. Elhamdülilah Türkiye'de böyle bir sorun yok."

Erdoğan: "Gençlerimize umut aşılayan yegane parti AK Parti'dir"

Safranbolu Bulak Mağarası'nın 2 bin 150. metresinde gizemli bir not bulundu. 1845 tarihli Arap harfleri ile yazılan notta, “İkiniz orada mısınız? Biz burada sizi arıyoruz” yazdığı öğrenildi.

Eylül ayının ilk haftasında Bitcoin'i resmi para birimi olarak kabul eden El Salvador'da, bir ay içerisinde Bitcoin hesabı sayısı, banka hesabı sayısını geçti.

Yapılan araştırmaya göre daha yüksek sosyoekonomik statüye sahip olan kişiler, duygusal zeka testlerinde daha düşük puanlar alıyor.

Trafikte tartıştığı milli diskçi Berke İnaloğlu'nu silahla vuran taksi şoförü tutuklandı.

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü, Türkiye'de yaşayan Suriyeli sığınmacıların sayısına dair yeni verileri açıkladı: "Geçici koruma kapsamında 3 milyon 715 bin kişi."(Sputnik)

CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan: "Erdoğan'ın büyüme masalları anlattığı alanın girişinde polislerin kumanyalarından artan yiyecekleri insanlar topluyor. Saray bu büyük utancı görmez."

Danimarka'da yapılan detaylı bir araştırma sonrası, sünnet olmanın cinsel yolla bulaşan hastalıklara karşı koruma sağlamadığı belirlendi.

Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde özel gösterimde yer alan 'Kürtaj' filmindeki gerçekçi sahnelerden etkilenen 3 seyirci, baygınlık geçirip hastaneye kaldırıldı.

Ünlü futbolcu Joao Felix, birkaç Türk tarafından oluşturulan NFT koleksiyonundan kendi NFT’sini 29.99 ETH'e (969.000TL) satışa koydu, bu olaydan sonra koleksiyonun diğer NFT’leri değer kazanmaya başladı. 
(Big Head Soccer Club)

Bakan Varank: "TOGG, 2023 yılının ilk çeyreğinde piyasaya sürülmüş olur."

Christopher Nolan’ın yeni filmi ‘Oppenheimer’ın başrolünde yer alacak ismin Cillian Murphy olacağı kesinleşti.

Afrikalı gençten Macron'a: "Afrikalılar olmasaydı bugün Fransa olmazdı."

Stefan Kuntz: "Takımda öz güven eksikliği var."

NASA, Perseverance görevinde topladığı bilgiler sayesinde Mars'ta yaklaşık 3.7 milyar yıl önce su olduğunu kanıtladı.

Bahçeli: "Yurt diyerek banklarda yatmak da neyin nesidir? Bu reziller terör örgütü bağlantılıdır. Bunlar genç veya öğrenci değil, ajan provokatörlerdir. Kopuklar, kaçaklar, çapulcular öğrenci falan değil düpedüz şehir eşkıyasıdır."

Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Fahrettin Poyraz, '180 bin lira maaş' iddiasını yalanladı: "Huzur haklarıyla birlikte 62 bin 500 TL alıyorum."

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "ABD'nin, İngiltere'nin halini görüyorsunuz değil mi? Benzin yok benzin. Almanya'da, Fransa'da kuyruklar, yiyeceklerini bulamıyorlar. Türkiye'de böyle bir sorun yok."

'Çocuğum üşüyor kısa mesafe ama 100 lira vereyim' diyen yolcuyu 'karşının taksisiyim' diyerek reddeden taksiciye 1339 TL para cezası kesildi.

İstanbul Motosikletli Kuryeler Derneği üyesi bir grup, hız puanlamalarının kaldırılması için eylem düzenledi: "Biz robot değiliz. Hiç bir paket bir candan değerli değildir."

Muharrem İnce: "Partili Cumhurbaşkanı olmaz.
Milletvekillerini, hakimleri, bakanları belirliyor.Kanuni Sultan Süleyman'ın bile böyle yetkisi yoktu."

Bazı eski ve yeni HDP milletvekilleri, Twitter'da terörist başı Öcalan için özgürlük kampanyası başlattı.

Hatay'da kendisini satırla kovalayan bir şahıstan kaçan kadın bir dükkanın önünde tavla oynayan vatandaşların yanına sığınmaktan istedi, tavla oynayanların müdahale etmemesi üzerine satırlı şahıs kadına defalarca vurdu.

Devlet Bahçeli: Biz gençliğe bakınca X, Y, Z görmüyoruz eğer alfabeden okuyacaksak A'dan Z'ye kadar alayını görüyoruz.

Demirören Grubu, medya, enerji ve şans oyunları için kullandığı krediler hakkında bankalarla yapılandırma görüşmesi yaptığına yönelik haberler nedeniyle Reuters hakkında suç duyurusunda bulundu.

Atık kağıt işçileri, kendilerini ziyaret eden Kemal Kılıçdaroğlu'na yaşadıkları süreci anlattı: “Belediye suçu valiye atıyor, vali bakanlığa atıyor, bakanlık da kabul etmiyor”

"Çocuğum üşüyor" diyen kadın yolcuyu "Karşının taksisiyim" diyerek almayan taksinin ruhsatı askıya alındı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ekonomik büyümeye dair ifadeleri sırasında yurttaşların, alandaki polislerin kumanyalarından artan yiyecekleri topladığı görüldü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Gençlerimize umut aşılayan yegane parti AK Parti'dir"

Devlet Bahçeli: “Evlatlarım elinizde her zaman bir kalem olsun. Ama yeri geldi mi de Zülfikar bulunsun”

Binali Yıldırım, şarkıcı Soner Sarıkabadayı ile düet yaptı.

Şarkıcı Ece Ronay'ın taciz mesajlarını ifşa ettiği Mehmet Ali Erbil, Ronay’ın nişanlısıyla video paylaştı.

Nişanlısına 50 bin lira para teklif edildiğini açıklayan Ece Ronay, “Erkekler kendi arasında anlaşmış. Sanırım artık nişanlım değil” dedi.

Hakkında yolsuzluk davası açılan Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz istifa etti.

Lübnan'da yaşanan yakıt sıkıntısı nedeniyle elektrik santrallerinde üretim durdu, ülkenin tamamı karanlığa gömüldü.

Hindistan'da, çiftçilerin protesto gösterisinde 8 kişinin ölümü ile bağlantılı olduğu gerekçesiyle İçişleri Bakanı Ajay Mishra'nın oğlu Ashish Mishra gözaltına alındı.

SPOR HABERLERİ


Lionel Messi: "Copa America'dan Barcelona'ya yeni sezona hazırlanmak için geri döndüğümde amacım yeni sözleşme imzalayıp hemen idmanlara başlamaktı. Ancak Barcelona'ya döndüğümde, artık takımda kalamayacağımı ve başka bir kulüp bulmam gerektiğini gördüm." 
Ve Ballan d'Or ödülü için de: "Ballan d'Or için favori oldugumu düşünmüyorum."

Mesut Özil: "Heyecan verici şeyler çok yakında."

MS| Gürcistan 0-2 Yunanistan 
⚽️ 90’ Bakasetas (P)
⚽️ 90+5’ Pelkas

La Liga Başkanı Tebas: "PSG'yi eleştiriyorum çünkü takımları harcadıkları parayı üretmiyor. Ligue 1'i kazanınca 45 milyon euro kazanırken, nasıl 600 milyon Euro'luk kadro kurabilirler?"

 Trabzonspor, U19 takımı ile oynadığı hazırlık maçını 4-0 kazandı.
⚽ Denswil
⚽ Salih Kavrazlı
⚽ İsmail Köybaşı
⚽ Yunus Mallı (P)

Galatasaray, hazırlık maçında Tuzlaspor'u 4-3 mağlup etti. 
⚽️ 7' Babel 
⚽️ 18' Oğulcan Çağlayan 
⚽️ 36' Sedat Şahintürk 
⚽️ 50' Ahmet Yazar 
⚽️ 55' Ömer Bayram 
⚽️ 66' Diagne 
⚽️ 86' Sefa Kınalı

ÖZEL | Sürpriz Bir Aksilik Olmazsa Galatasaray Ocak Ayında Gedson Fernandes'i Kadrosuna Katacak.

Serdar Aziz ve Kenan Karaman, A Milli Takım aday kadrosundan çıkarıldı.
•Serdar Aziz'in dün aldığı darbeye bağlı yaşadığı göz travmasından, Kenan Karaman'ın ise kırık parmağından ameliyat olacağı için kadrodan çıkartıldıkları belirtildi.

Kulüpler Birliği ile TFF'nin gizli buluşmasında kulüp temsilcileri, 7 hakemin düdük asmasını istedi. (Sabah)

Fatih Karagümrük Kadın Futbol Takımı Teknik Direktörü Bahar Özgüvenç oldu

TÜRKİYE A MİLLİ TAKIM;
Spiker: "Yine hayal kırıklığı yaşıyoruz."
•Milli Takımımız, Norveç karşısında 16 ortada %0 isabet yüzdesiyle oynadı.

Stefan Kuntz: "9 puanı almamız gerekiyor. Bu yolda bize ikramda bulunacak takımlar olursa bunları kaçırmayacağız."
Etiketler

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* * Lütfen, Burada spamlı kelimeler kullanmayin. Tüm Yorumlar Yönetici Tarafından İncelenir. Hakkınızda İşlem başlatılır.