06/10/2021 Çarşamba Manşet Haberleri

06/10/2021 Çarşamba Manşet Haberleri

6 Ekim 2021 Tek sayfada, tum haberleri okuyun. Günün; Haber, Spor, Teknoloji, Askeri haber, Doviz, Egitim gibi birçok Mansetleri, kısa ve açiklayici olarak hızlı okuyun

HABERLER


Sabancı, sigara sektörünü bırakıyor  
Sabancı Holding, KAP'a yaptığı açıklamada sigara sektöründeki haklarını Philip Morris’e ve/veya iştiraklerine devir için Rekabet Kurumu'na müracaat ettiğini duyurdu.

CHP’li Bekaroğlu: “Yurt çıkmayan öğrencilere aylık net asgari ücretin yarısı kadar kira yardımı yapılmasını öngören önergemiz Plan ve Bütçe Komisyonunda AKP ve MHP oyları ile reddedildi.”

Karabük'te 1800 yıl öncesine ait Çobanların Tanrısı işlemeli yüzük bulundu.

Avusturya polisi, rüşvet ve yolsuzluk soruşturması kapsamında Başbakan Sebastian Kurz’un başında bulunduğu Avusturya Halk Partisi (ÖVP) ve Başbakanlık binasında arama yaptı.

Mansur Yavaş’ın geçen sene uygulamaya koyduğu evlenecek çiftler için ücretsiz SMA taramasının, Sağlık Bakanlığı tarafından Türkiye’nin tamamında uygulanmasına karar verildi.

Erdoğan: "Ankara, İstanbul büyükşehir belediyelerini kazandınız. Asfaltlarını yenileyemiyorsunuz, asfaltlarını. Çukurlardan geçemiyoruz. Nerede belediye?"

RTÜK bugün Başak Demirtaş’ı konuk alan Fox TV hakkında inceleme başlattı. (Çağlar Cilara)

İsveç, kalp iltihabı nedeniyle Moderna aşısının gençlerde kullanımını durdurdu.

MetroPOLL'ün anketine göre, 
"Laikliğin Türkiye için gerekli olduğunu düşünüyor musunuz?" sorusuna yüzde 69 oranında "Evet düşünüyorum" yanıtı verildi.

Galatasaray ve Fenerbahçe'nin ortak girişimiyle iki kulübün Kadınlar Euroleague maçları TRT Spor Yıldız'da yayımlanacak.

NATO Genel Sekreteri:
"Hiçbir müttefik Türkiye kadar mülteci kabul etmedi”

Özgür Özel: "Sofrada yangın var, memlekette yangın var, Tayyip Bey saçını tarıyor."

İBB, AKP döneminde TÜGVA isimli vakfa 2 bin liraya kiralanan ve sözleşmenin iptal edilmesine rağmen boşaltılmayan Büyükada İskelesi'ni tahliye etti.

'Selfie çekinirken poz veren goril' olarak bilinen goril Ndakasi, kendisini bulan bakıcısının kollarında 14 yaşında hayatını kaybetti.

Tanju Özcan, Erdoğan'ın ABD ziyareti esnasında, herhangi bir yetkili tarafından karşılanmamasını eleştirerek belediye binasına pankart astı: "Bugün Suriye'de Türk askerine kurşun sıkanlara silah gönderen ABD'dir. Yaşasın tam bağımsız Türkiye Cumhuriyeti."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, barınma sorununa dikkat çekmek için parklardaki banklarda kalan öğrencilere "terörist" dedi.

Meral Akşener’den “Dindar bir anayasa olmalı, değişmez maddeler konmamalıdır” diyen İsmail Kahraman'a tepki: Ailesinin yarısı FETÖ’den kaçak.

AK Parti Sözcüsü Çelik: “Sayın Cumhurbaşkanımız öğrenci kardeşlerimizin bir odada kaç kişi kaldığı ile bile ilgilenmektedir.”

İstanbul Valiliği’nin 23 Ağustos’ta kâğıt toplayıcılığın yasaklamasının ardından İstanbul'da kağıt toplayıcılarına eş zamanlı operasyon düzenlendi, çok sayıda kişi gözaltına alındı.

Amasya’da dalında 1,5 lira olan elmanın kilosu manavda 6 liraya satılıyor.

Meral Akşener: "Milletimizi yalandan, talandan koruyacak; devletimizi de satıp savanlardan koruyacağız. Sandık geldiğinde Türkiye’yi milletin evinde, milletimizle birlikte yöneteceğiz."

Türkiye Uzay Ajansı Başkanı Yıldırım: 2028 yılında aya araç indirme hedefimiz var.

Kemal Kılıçdaroğlu: (Nakliyeciler Buluşması) “Ben sizin oylarınıza değil, dertlerinize talibim, sorunlarınıza talibim.”

Kudüs'te 2 bin 700 yıllık lüks tuvalet bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: CHP'nin başını çektiği ittifakın diğer ortağının başında bir hanımefendi var. Bu hanımefendinin Cumhurbaşkanlığından vazgeçerek Başbakanlığa talip olması da bunun parçasıdır. HDP gizli ortaklık hakkını kullanarak bu hanımefendiyi veto etmiştir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Bay Kemal, eğer uyuşturucu arıyorsan aynaya bak. AK Parti çatısı altında uyuşturucuyla iştigal eden insan bulamazsın, böyle bir iftirayı AK Parti'ye atamazsın."

İBB’nin Büyükada İskelesi’nin üst katını kullanan TÜGVA’yı mahkeme kararıyla tahliye etme girişimi polis tarafından engellendi.

Kemal Kılıçdaroğlu: AK Parti’nin ileri gelenleri “Anayasanın ilk dört maddesinin değişmesini” talep ediyor; Erdoğan, benim söylediğimi zannediyor. Erdoğan, bağımsız bir kuruluştan, sağlık raporu almalıdır, hem de hemen!

Özgür Özel: "Sofrada yangın var, memlekette yangın var, Tayyip Bey saçını tarıyor."

İBB, AKP döneminde TÜGVA isimli vakfa 2 bin liraya kiralanan ve sözleşmenin iptal edilmesine rağmen boşaltılmayan Büyükada İskelesi'ni tahliye etti.

Kocaeli Anadolu Lisesi'nde sınıfta arkadaşlarına poşet çay fırlatan öğrenciler hakkında “Cumhurbaşkanını taklit ettikleri” gerekçesiyle tutanak tutuldu.

Büyükada İskelesi önünde Canan Kaftancıoğlu, polislere seslendi: “Çoğunuzun bakışlarından görüyorum. Halkı korumak yerine suçluları korumak zorunda bırakıyorlar. Ama CHP iktidarında halkı koruyacaksınız. Bunun sözünü veriyorum”

Binali Yıldırım: (Kanal İstanbul) “Dünyada ortasından deniz geçen başka bir şehir yok. Dünyanın hiçbir yerinde duydunuz mu, gece yatarken geminin evine çarpmasıyla hayatını kaybeden kadın oldu. Bu İstanbul'da oldu”

359 hakim ve savcının görev yeri değiştirildi.

Türkiye'de günlük koronavirüs vaka sayısı 30 bini aştı, Sağlık Bakanı Koca açıklama yaptı: 

📌Aktif vakalarımızın %50'den fazlası 30 yaş altı kişilerden oluşuyor.

📌Şu an için 2 doz mRNA aşısı olmuş vatandaşlarımızın 3. doz aşı olmalarına gerek yok.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu: (Azerbaycan’ın Türk TIR’larına yaptığı ayrımcılık) “İki devlet bir millet güzel. İki devlet bir milletsek bizim TIR’lara neden farklı muamele ediyorsunuz?”

Boğaziçi Üniversitesi Rektörü (Atanmış) Naci İnci'nin ihbar ettiği iki öğrenci tutuklandı.

Alaattin Çakıcı CHP’li belediyeleri hedef gösteten yeni bir mektup yayınladı.

CHP’li Onursal Adıgüzel: (Yurt sorunu) “İstanbul’u 25 yıl yönettiniz, niye götürüp FETÖ’nün vakıflarına verdiniz İstanbul’daki yurtları?”

Fabrikaların üretim kapasitesini artırdığını belirten TİM Başkanı İsmail Gülle, işletmelerin siparişleri yetiştirecek eleman bulamadığını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Milletimizin sandıktaki kararı başımız, gözümüz üstünedir."

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Tarih, CHP gibi Cumhuriyetin en eski partisini, HDP gibi bir terör örgütü kuklasının emrine verenlerden elbette hesap soracaktır."

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Bay Kemal, eğer uyuşturucu arıyorsan aynaya bak. AK Parti çatısı altında uyuşturucuyla iştigal eden insan bulamazsın, böyle bir iftirayı AK Parti'ye atamazsın."

Meral Akşener: "Bu ucube sistemdeki cumhurbaşkanlığına talip değilim, güçlendirilmiş parlamenter sistemin ilk başbakanı olmaya talibim."

Fatih Altaylı: "Türkiye gibi bir ülkede 'terörist' kavramının içini boşaltırsanız bundan fayda sağlayacak olan tek kesim gerçek teröristlerdir."

İstanbul Bağcılar’da ayrılmak isteyen sevgilisinin evine bomba atan şahıs 8 yıl 4 ay hapis ve 20 bin lira adli para cezasına çarptırıldı.

MİT'in Irak'ın kuzeyindeki Gara'da gerçekleştirdiği operasyonda, 2012'de 8 askerin şehit olduğu Dağlıca saldırısına katılan PKK'lı terörist Özcan Yıldız etkisiz hale getirildi.

Meral Akşener: "Milletimizi yalandan, talandan koruyacak; devletimizi de satıp savanlardan koruyacağız. Sandık geldiğinde Türkiye’yi milletin evinde, milletimizle birlikte yöneteceğiz."

Hadi Özışık, Tarım Kredi Kooperatifi Marketi ile Migros fiyatlarını karşılaştırdı. Migros'un daha ucuz olduğunu gören Özışık: "Mustafa sen bunları özellikle mi seçtin? bunlar fiyatları sonradan indirmiş olabilirler."

Uğur Dündar, 'Bezmenler' kavgası ile ilgili: "Bir defa da gazeteci kendini savunmuş olsun. Boyumuzla, posumuzla neden dayak yiyelim ki?"

Adana'da bir kişi, birlikte alkol aldığı “Öldür beni. Öldürmezsen adam değilsin” diyen arkadaşını tabancayla boynundan ve başından yaralayıp, içki içmeye devam etti.

Paris İklim Anlaşması'na ilişkin kanun teklifi, TBMM Dışişleri Komisyonu'nda kabul edildi.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, yükseköğrenim öğrencilerinin ekim ayı burs ve kredi ödemelerinin hesaplara yatırılmaya başlandığını açıkladı.

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, AK Partililer'in çoğunlukla Facebook kullandığını CHP'lilerin  ise Twitter'ı tercih ettiğini ileri sürdü.

Muhammed Ali tarafından çizilen resimler ve eskizlerden oluşan bir koleksiyon, açık artırma ile bir milyon dolara satıldı.

ABD'de California eyaletindeki federal mahkeme, Tesla şirketinde çalışırken ırkçı tacize maruz kaldığını söyleyen eski bir siyahi çalışanına 137 milyon dolar tazminat ödemesine karar verdi.

Bakıcısı Andre Bauma'yla 'çekildiği selfie' ile tanınan goril Ndakasi, 14 yaşında hayatını kaybetti.

SPOR HABERLERİ


🏆Uluslar Ligi - Yarı Final
🇪🇸İspanya  1-2  🇮🇹 İtalya 
FİNALİST : 🇪🇸İspanya

Nuri Şahin, Antalyaspor’un yeni teknik direktörü oldu.

Başakşehir teknik direktörü Emre Belözoğlu, Karagümrük takımından bazı oyuncuları alıcı gözüyle takip ediyor. Ara transfer döneminde iki kulüp arasında transfer gelişmeleri yaşanacak.

💥 Başakşehir teknik direktörü Emre Belözoğlu, Karagümrük forması giyen ve önümüzdeki yaz sözleşmesi sona erecek olan Andrea Bertolacci’yi Ocak transfer döneminde kadrosuna katmak istiyor.

Milan'ın altyapısında oynayan 13 yaşındaki Francesco Camarda. 
2017/18: 40 maç 247 gol
2018/19: 31 maç 172 gol
2019/20: 16 maç 64 gol
Toplam: 87 maç 483 gol. 
Maç başına 5.5 gol atıyor. 

Malatyaspor, teknik direktör Ümit Davala ile anlaşma aşamasına geldi. Samet Aybaba ilk hedefti ancak sonuç alınamadı.

Antalyaspor, Çağdaş Atan ile anlaşma sağlayamadı.

🗣Hıncal Uluç: ''Bu lig dizayn edilmiş bir lig, sonucu belli. Ali Koç demişti, 'Biz şampiyon olacağız' diye. Olacaklar. Fenerbahçe'yi şampiyon yapacaklar.''

Galatasaray’ın stadyum ismi için adı geçen bazı sponsor firmalar;
➡️ Qatar Air Ways
➡️ Xiaomi
➡️ Trendyol
➡️ QNB Finasbank
➡️ Amazon

Fatih Terim, forvetleri arasında değişime gidiyor;
🏟İçeride Mbaye Diagne
✈️Dışarıda Mustafa Muhammed 
⬆️Yardımcı forvet Halil Dervişoğlu

Mesut Özil, İngiltere'deki Güney Asyalı futbolculara destek olmak için Brentford'da "Barış için Futbol Mesut Özil Merkez" adıyla bir platform kurmak istiyor. 
(Sky Sports)

⚪🔴A Milli Takım'da Çağlar Söyüncü, Ozan Kabak ve Orkun Kökçü Norveç maçında cezalı oldukları için forma giyemeyecekler.

🗣Mehmet Demirkol: "Fenerbahçe'nin üç transfer seçeneği vardı geçen sezonun devre arasında. Mesut Özil, İrfan Can, Bakasetas. İkisini aldı, yararlanamadı. Alamadığı Bakasetas uçuyor."
(Socrates)

Ali Koç ve Burak Elmas bugün veya perşembe günü bir araya gelecek. Başkanlar, iki kulübe de maddi kazanım sağlayacak bir proje için el ele veriyor.

🗣️Hamit Altıntop: "Ferdi Kadıoğlu, ülkemizde çok değerli bir kulüpte Fenerbahçemizde oynuyor. Çok yetenekli. Kendisiyle bir temasa geçtik. Kendisi 3 tane seçeneği olduğunu söyledi. Kanada, Hollanda ve Türkiyemiz. Kendisi ilk önce karar vermesi gerekiyor."

🔴🔵 Trabzonspor Kulübü, Kadın Futbol Takımı’nı kurmak için TFF'ye başvuruda bulundu.

İlk 8 haftada en çok bileti Fenerbahçe sattı.
🔶 Fenerbahçe - 62.000
(4 maç)
🔶 Beşiktaş - 52.000
(5 maç)
🔶 Galatasaray - 28.000
(3 maç)

•En az bilet satan takım ise Karagümrük oldu. Karagümrük 4 karşılaşma için toplam 919 bilet satabildi.

🏟 Galatasaray, Qatar Airways ile stadyum isim sponsorluk anlaşmasında imza aşamasına geldi. 

✈️ 5+5 yıllık yapılması planlanan sponsorluk anlaşması sayesinde Galatasaray, 100 milyon dolar civarında geliri kasasına koyacak.
🔗 AirPortHaber

Ahu Özyurt'un dün açıkladığı "Ebedi Dostluk" projesine göre:

🏟 Galatasaray ve Fenerbahçe, Avrupa maçlarında birbirlerine loca verecek.

👕 Kulüp mağazalarında birbirlerinin ürünlerini satacak.

🪙 Ortak kripto para üretilecek. (Fanatik)

🗣Ahmet Nur Çebi: "Kritik maçlarda yabancı hakemler görev alabilir." (TRT Spor)

Ahmet Nur Çebi: "Galatasaray - Fenerbahçe dostluk anlaşması inşallah ilk yapacakları maçtan sonra da devam eder." (TRT Spor)
Etiketler

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* * Lütfen, Burada spamlı kelimeler kullanmayin. Tüm Yorumlar Yönetici Tarafından İncelenir. Hakkınızda İşlem başlatılır.