30/09/2021 Perşembe Manşet Haberleri

30/09/2021 Perşembe Manşet Haberleri


30 Eylül 2021 Tek sayfada, tum haberleri okuyun. Günün; Haber, Spor, Teknoloji, Askeri haber, Doviz, Egitim gibi birçok Mansetleri, kısa ve açiklayici olarak hızlı okuyun

HABERLER


İstanbul'da deniz taksi ücretleri belirlendi. 10 yolcu kapasiteli deniz taksinin açılış ücreti 100 lira olmasıyla birlikte, tarifede ücret gidilen mile göre artacak. Deniz taksiyi kullanmak isteyenler uygulama ile çağırabilecek.

Akşener'den Erdoğan'a: "Sen gidiyorsun ve biz bu ucube sistemi değiştirip, umursamazlığa son vermeye geliyoruz."

Karabük'te öksürük şikayetiyle hastaneye başvuran bir kadının akciğerlerine aylar önce yemiş olduğu kabak çekirdeği kaçtığı tespit edildi. Kabak çekirdeği operasyonla akciğerlerden alındı.

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Rusya ve Donbass'ta hüküm giyen 450 Ukraynalının serbest bırakılması için Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan, Putin ile konuşmasını rica etti.

Anayasa Mahkemesi (AYM), ilk kez bir kadın cinayetinde yeterli önleyici ve koruyucu tedbirleri almayan kamu görevlilerinin yargılanması gerektiğine karar verdi.

İzmir'de Suriye uyruklu 20 yaşındaki bir şahıs, 17 yaşındaki Batuhan Barlak isimli genci kalbinden bıçaklayarak öldürdü.

Ordu'da tüketiciye gidecek fındıkların içinde yüzüp TikTok'ta paylaşan şahıs hakkında soruşturma başlatıldı.

Pervin Buldan: "Bugün CHP’nin Kürt sorununun Meclis’te çözülmesi ve HDP’nin bu konuda muhatap alınması görüşünün önemli olduğunu düşünüyorum. CHP’nin bu çıkışı daha da cesaretlendirilmeli."

LPG'ye yarından itibaren 71 kuruş zam gelecek. (Sözcü)

Meral Akşener: "(Sonraki Cumhurbaşkanı) Erdoğan'ın mutlu mutlu kullandığı o yetkileri kullanmayacak ve parlamenter sisteme geçişin çok ivedilikle sağlanmasıyla beraber Cumhurbaşkanı gibi olmaya devam edecek."

HDP Milletvekili Hüda Kaya'nın oğlu Muhammed Cihat, İBB KÜLTÜR A.Ş çalışanı olarak işe alındı. Muhammed Cihad'ın terör örgütü PKK'nın üyesi olduğu ortaya çıktı. (A Haber)

Getir, İtalya'da hizmete başladı.

Kağıthane'de bir baba, uyuşturucu için kendisinden para isteyen oğlunu tabanca ile belinden vurdu.

Süleyman Demirel Üniversitesi yerleşkesi içerisinde devam eden, yemekhane inşaatındaki çukura düşen bir üniversite öğrencisi hayatını kaybetti.

Türkiye’de kaybolan bir kişinin kendi arama çalışmalarına katılması dünya gündeminde yer aldı.

Artvin Kemalpaşa kaymakamı Faruk Saygın, okul ziyaretleri esnasında kendisine "hoş geldiniz" diyerek elini uzatan öğretmeni, "haddini bil sınıftan çık dışarıda bekle" diyerek sınıftan kovdu.

Meclis Başkanı Mustafa Şentop:
"Cumhurbaşkanı yeniden aday olabilir. Hukuken bir tereddüt yok."

Kendisiyle müşteri gibi iletişim kuran polis ile sahte para basan şahıs arasındaki diyalog:

BioNtech kurucusu Özlem Türeci:
"Koronavirüs yönetilebilir hale gelecek fakat yine de 'yeni normale' döneceğiz. Bu virüs yıllarca bizimle birlikte olacak."

Ekrem İmamoğlu: "İstanbul’daki mülteci sayısının 2 milyonu geçtiğini net olarak biliyoruz."

Taksiciler Odası Başkanı Eyüp Aksu: "15 Temmuz'da köprülere ilk taksiciler çıktı. Kızılay'ın kan stoğu bittiğinde ilk taksiciler koşuyor."

İBB Sözcüsü Ongun: “Kaliteli ve yeni taksi talebi, kasıtlı olarak üye dağılımı değiştirilmiş UKOME toplantısında Bakanlık yetkililerinin blok oyu ile 9. kez reddedilmiştir. İstanbulluların bilgisine.”

İzmir'de Suriye uyruklu 20 yaşındaki bir şahıs, 17 yaşındaki Batuhan Barlak isimli genci kalbinden bıçaklayarak öldürdü.

Kemal Kılıçdaroğlu: "Doların ateşi dinmiyor. Sen yaptın bunları Erdoğan, hem de bile bile!"

Kılıçdaroğlu: "Perişan ettiğin bu milletin yüzüne nasıl bakıyorsun? Ayrıca bir bürokrat göz göre göre bu saçmalıkları nasıl uyguladı, aklım almıyor benim. Çocuklar aç giriyor yatağa bu ülkede, zerre vicdanınız kalmadı sizin!"

Çorum'da kırmızı ışık ihlali yapan bir vatandaşla, polisimizin diyaloğu: “Eğer kesilen cezayı ödeme imkanın yoksa ben kendi maaşımdan inanın öderim."

Ümraniye'de bir sürücü navigasyonu takip ederek girdiği merdivenli sokakta aracıyla takla attı.

Yenilenmiş cep telefonlarının KDV oranı %18'den yüzde %1’e indirildi.

İngiltere'nin Avrupa Birliği'nden ayrılmasıyla AB vatandaşı TIR ve kamyon şöförü sürücülerinin sayısının azalması ülkede akaryakıt krizine neden oldu. Son olarak Cristiano Ronaldo'nun şoförü ve korumaları, bir benzinlikte 7 saat bekledi ancak tek damla benzin alamadan istasyondan ayrıldı.

İBB'nin "1000 yeni taksi" teklifi bugün UKOME'de 9. kez oylanacak.

TBMM Başkanı Şentop: "Yasama dokunulmazlığı tezkere sayısı 1359."

SPOR HABERLERİEtiketler

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* * Lütfen, Burada spamlı kelimeler kullanmayin. Tüm Yorumlar Yönetici Tarafından İncelenir. Hakkınızda İşlem başlatılır.