22/09/2021 Çarşamba Manşet Haberleri

22/09/2021 Çarşamba Manşet Haberleri

22 Eylül 2021 Tek sayfada, tum haberleri okuyun. Günün; Haber, Spor, Teknoloji, Askeri haber, Doviz, Egitim gibi birçok Mansetleri, kısa ve açiklayici olarak hızlı okuyun

HABERLER


İzmir'de sadece yatağın bulunduğu 'tüp' odalara 1500TL fiyat yazılması yoğun tepki çekti.

Bilim insanları, mRNA içeren sebze yetiştirmeye başladı.

CHP Milletvekili Aykut Erdoğdu: Demirtaş Cumhurbaşkanı seçilirse yani inşallah. Keşke ülkemizde böyle renklilikler de olsaydı ama yani şu an siyasi haritada ve gelecekte öyle bir şey mümkün değil.

Taliban, Afganistan'da kadınların okullara gitmesine izin verecek.

Fatih Terim, 3-0'lık Kayserispor yenilgisi sonrası konuştu: "Eski günlerimize, oynadığımız çok iyi maçlara döneceğiz."

Özgür Özel: Biz Selahattin Demirtaş’ın suçlandığı dosyaların boşluğuna bakarak siyaseten partisinin başından uzaklaştırılarak HDP’nin güçsüzleştirilmek için siyaseten alıkonulduğu noktasında hem fikiriz.

Traktörü haczedilen Çiftçi: "Bir donumuz kaldı bacağımızda satılmadık, inşallah onu da elimizden alırlar. Bize bir çözüm yolu bulun çaresiz kaldık."

Milli Eğitim Bakanı Özer: "Okullarımızın açık olmasının en önemli nedeni öğretmenlerimizin aşılı olması."

Milli Takım teknik direktörü Stefan Kuntz'un yıllık 1.5 milyon euro maaş alacağı belirtildi.

ABD'de Wilmore Cenaze Evi'nin reklamını taşıyan araç “Aşı olmayın” sloganıyla dikkat çekti.

Soylu: "Yardım kampanyalarını devlet aciz olduğu için açıyor değiliz."

Öğrencilerin yurt sorununa sektörden açıklama: "Özellerin fiyat artışları fahiş olmayıp bağlı oldukları yönetmeliğin izin verdiği ölçüde, 2021 Mayıs ayı enflasyon rakamı oranında artmıştır."

Erdoğan’ın 'Daha Adil Bir Dünya Mümkün' kitabının, New York’taki led ekranlarda reklamı yapıldı.

CHP'li Engin Altay'dan Erdoğan'a: "Bu ülkenin gençleri senden gördüğü zulmü cumhuriyet tarihi boyunca hiç yaşamadı. Tarihin hiçbir döneminde gençler bu kadar mağdur olmadı."

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Şu anda ABD zaten bu tür sorumlulukları yerine getirmedi. Bizim ülkemizde şu anda kayıt dışı 300 binden fazla Afgan mülteci var. Ülkemizin hala Afgan mültecileri almaya gücü yetmez."

TCMB verilerine göre, 10 Eylül haftasında eğitim için banka ve kredi kartlarından 2 milyar 636.8 milyon lira harcama yapıldı.

CHP'li Başarır, Taşucu Limanı'nın özelleştirilmesine tepki gösterdi: "Bu ülkenin değerlerini babanızın malı gibi yönetmekten vazgeçin."

Google Oyun ve Uygulama Akademisi, Türkiye'de açıldı.

Tunç Soyer: "Kira artışları nedeniyle öğrencilerimizin yaşadığı mağduriyetin farkındayız. 
 
Gençlerimiz için Buca ve Bornova'da iki yurt kiraladık. Özel yurt sahipleriyle ise kontenjan için görüşmelerimiz devam ediyor. 
 
Bu ülkenin geleceğini, sokakta sahipsiz bırakmayacağız."

Selçuk Yöntem, kendisinin ünlü tost yerken çekilen fotoğrafını menüsünde izinsiz kullanan kafeden 150 bin lira tazminat alacak.

İYİ Partili Türkkan: "Hepsi AKP'ye oy verecek dedikleri o Z kuşağından size zırnık yok. AKP isminin geçtiği yerden kaçıyor o çocuklar."

Bodrum'da aracıyla çarparak 19 yaşındaki E.A. isimli genç kızı felç bırakan NATO görevlisi ABD vatandaşı şahıs serbest bırakıldı.

Ümit Özdağ'dan Yunan Bakan'a:
"Sayın Bakan demek yüzmeyi öğrendiniz."

Selçuk Bayraktar: "Gayretimiz geleceğin devrim yaratacak uçan araba teknolojisini geliştirmek. Bugünden hazırlanıyoruz ki yarın bu alanda oyuncu olabilelim."

Muğla’da bulunan Mumcular barajının kuruması sonucu, 40 yıl önce sular altından kalan eski Bodrum-İzmir karayolu ortaya çıktı.

Temel Karamollaoğlu: "Öğrencilere 'elinize dizinize dursun' derseniz o beddua döner, sizi çarpar."

Apple, cihazlarında depresyonu erken teşhis etmek üzerinde çalışıyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, eski yönetimin kiraladığı araç sayısından 701 araç daha az kiralayarak yıllık olarak yaklaşık 35 milyon lira tasarruf ettiğini duyurdu.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde 'medya ödülleri' töreni düzenleyen derneğin başkanı: “Ödülleri belirlerken kendi dünya görüşümüz ve medeniyet anlayışımızı dikkate aldık. Emek kadar bu konular da önemli."

Dernek Başkanı: "Biz ezan, bayrak, cumhuriyet diyen bir sivil toplum kuruluşuyuz. Tarafsızlık iddiamız yok. Gazeteciler Cemiyeti ya da Basın Konseyi ödüllendirme yaparken başörtülüye ödül verdi mi?"

Gaziosmanpaşa'da yaşayan ve 25 gündür kendisinden haber alınamayan kişi, sosyal medya üzerinden camii fotoğrafı paylaşıp “Cenazeme kaç kişi gelecek?” yazmıştı. Haber alınamayan kişinin evlenmek için Bartın'a gittiği ortaya çıktı.

Muharrem İnce: "Üniversiteyi kazanan öğrencilerimizin yurt sorunu var. Darbe girişiminden sonra el konulan FETÖ yurtlarını Kredi ve Yurtlar Kurumuna tahsis etmek yerine, diğer tarikat ve cemaatlere verdiniz. Sizde akıl yok, insan sevgisi yok, öngörü yok, hatadan ders çıkarmak yok!"

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, 1915 Çanakkale Köprüsü'nün 18 Mart 2022'de açılacağını söyledi.

1915 Çanakkale Köprüsü'nün geçiş ücretinin 15 Euro olacağı belirtildi.

Harley-Davidson şirketi, elektrikli bisiklet üretti.

Macron ve Biden'ın görüşmesi sonrası Fransa'nın Washington Büyükelçisi görevine dönüyor

Bitcoin ve diğer kripto para birimleri değer kaybediyor.
Usulsüz yukselmeler ve birçok ülkenin dur demesiyle kanun ve vergilerin artması, izinsiz kripto kullanıma sunulmasi ile ilgili yasa dışı olarak kabul gordu. Kripto dünyası yerle bir oldu.

Litvanya savunma bakanlığı, büyük bir Çinli marka tarafından yapılan cep telefonunun içerisinde yerleşik bir sansür mekanizması tespit eden rapora referans vererek vatandaşlarına Çin yapımı akıllı telefonlarını çöpe atmalarını tavsiye etti.

KONDA Genel Müdürü Ağırdır: Metropollerde yeni seçmen AK Parti'den kopuyor, İYİ Parti'nin sıçrama yapması sürpriz olmaz

Hollanda'da Lahey Mahkemesi, havaalanı ve sınır güvenliğinden sorumlu Kraliyet Özel Birlikleri'nin (Marechaussee), ülkeye giren yolcuları kontrol etmek için etnik köken temelinde seçim yapmasının ayrımcılık sayılamayacağına karar verdi. İnsan hakları örgütleri ise bu kararın ayrımcılık suçları için kapıyı ardına kadar araladığı görüşünde.

İngiltere'nin Brexit sonrası kısa sürede ABD ile ticaret hacmini artıracak ikili bir ticaret anlaşması imzalama umudu, dün Beyaz Saray'da yapılan Joe Biden-Boris Johnson görüşmesi sonrası son bulmuş görünüyor.

Eski ABD Başkanı Donald Trump, 2018 yılında "vergi kaçırmak" için kuşkulu faaliyetlerde bulunduğunun iddia edildiği bir haber nedeniyle yeğeni Mary Trump ve New York Times (NYT) gazetesi hakkında dava açtı. Trump en az 100 milyon dolar tazminat istiyor.

Hiperleksi bozukluğunun tanısı hakkında açıklamalarda bulunan psikiyatrist Samuray Özdemir, “Hiperleksi, bir çocuğun erken ve şaşırtıcı bir şekilde beklenen yeteneklerinin ötesinde okumaya başlaması ve genellikle buna bebeklik döneminde gelişen, harflere ve sayılara karşı takıntılı bir ilgi duyma halinin de eşlik etmesidir” dedi.

Hırvatistan'da polis ekipleri günler önce bulunan, kim olduğunu hatırlamayan ve "mükemmel derecede" İngilizce konuşan kadının kimliğini teşhis etmeye çalışıyor.

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgının dünyayı etkisi altına aldığı 2020 yılında, halk arasında "bunama" olarak da bilinen alzaymır hastalığına bağlı ölümlerde yüzde 16 artış yaşandı.

Ukrayna cumhurbaşkanı yardımcısının aracına silahlı saldırı düzenlendi, şoför yaralandı

Avrupa Üroloji Derneği’nin ürolojik hastalıklara dikkat çekmek amacıyla 20-24 Eylül tarihlerinde organize ettiği Üroloji Haftası’nın bu yılki konusu kadınlarda çok yaygın olarak görülen inkontinans, yani idrar kaçırma sorunu. Yaklaşık olarak her iki kadından birini etkileyen idrar kaçırma sorununa ise hem çocuk yaşlarda hem de ilerleyen yaşlarda rastlanabiliyor.

ABD Başkanı Joe Biden dünya liderlerinin 2022 yılının Eylül ayına kadar dünya nüfusunun yüzde 70'ini aşılamayı taahhüt etmesini istiyor. Fakat araştırmalar zengin ülkelerin elinde hala büyük aşı stokları bulunduğunu ve bunların çoğunun yakında son kullanma tarihi geçtiği için çöpe gidebileceğini gösteriyor.

Nikaragua'da şiddetli bir deprem meydana geldi. Depremin büyüklüğü &,5 olarak açıklanırken henüz mal ve can kaybı bilgisi verilmedi.

Kovid-19 salgınının kökenine dair tartışmalar hala sıcakken Çinli bilim insanları ile ilgili gelen son iddia ortalığı karıştı. Drastic grubu yayınladığı belgelerle Çinli araştırmacıların salgından bir yıl önce koronavirüsleri yarasalara salıvermek için hibe teklifinde bulunduklarını açıkladı.

Sakarya'nın Karasu ilçesinde sürücü, cipinin arkasından koşup, havlayan köpeğe çarptıktan sonra durmadan yoluna devam etti. Bu anlar, güvenlik kamerasına yansıdı.

Samsun'da sosyal medyada açtığı sahte hesap üzerinden AK Parti’li üst düzey isimleri hedef alan paylaşımlarda bulunduğu gerekçesiyle meslekten ihraç edilen Cumhuriyet Savcısı Özcan Muhammed Gündüz, hakkında Samsun 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde, 'Kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret' ve 'İftira' suçlarından açılan davanın duruşmasında suçlamaları kabul etmedi.

Türkiye'de son 24 saatte 351 bin 655 Kovid-19 testi yapıldı, 28 bin 168 kişinin testi pozitif çıktı, 242 kişi yaşamını yitirdi.

Samsun'da pandemide evden iş imkanı vaadiyle vatandaşları dolandıran Y.E.P., polis tarafından yakalanarak gözaltına alındı.

İtalya'da, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında, son 24 saatte 67 kişi hayatını kaybetti.

Almanya’da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı yaptırmayı reddedenler için hayat pahalı olacak.

Uluslararası yardım kuruluşu Oxfam, Yemen'in yeni tip koronavirüs (Kovid-19) kaynaklı en fazla ölüm oranına sahip ülke olduğunu belirtti.

İngiltere'nin, Hindistan'da "Covishield" adıyla üretilen AstraZeneca aşısını uluslararası seyahatlerde tanıyacağı açıklandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler 76. Genel Kurulu'na katıldığı New York'ta temaslarına devam ediyor.

Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) Üst Yöneticisi Gürcan Karakaş, "Çip krizinden daha önemli bir kriz çıkacak; batarya krizi. Hücre yok. Biz başından itibaren bu işi planlayarak çözeceğimiz için batarya hücre krizine takılmayacağız" dedi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Libya Ulusal Birlik Hükümeti (UBH) Başbakanı Abdulhamid Dibeybe ile yaptığı telefon görüşmesinde, Libya Temsilciler Meclisinin (TM) hükümetten güvenoyunu geri çekme kararına karşı, Ulusal Birlik Hükümeti'ne Türkiye'nin desteğini vurguladı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ukrayna Cumhuriyeti İçişleri Bakanı Denys Monastyrsky ile telefon görüşmesi yaptı.

Nöroloji Uzmanı ve Unutkanlık Polikliniği Sorumlusu Prof. Dr. Lütfü Hanoğlu, "Son araştırmalar yaşam tarzının Alzheimer hastalığının gelişimindeki rolünün önemsenmediğini ve genetik risk faktörlerini de azaltabileceğini gösteriyor." ifadelerini kullandı.

Hatay'da kazandığı hukuk fakültesine gitmek için hazırlık yapan 19 yaşındaki Sıdıka Merve Canlı, geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

Çanakkale'de çaldığı altınları, Balıkesir'deki bir kuyumcuya satmayan çalışan şüpheli, jandarma ekiplerince suçüstü yakalandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Şu anda ABD zaten bu tür sorumlulukları yerine getirmedi. Bizim ülkemizde şu anda kayıt dışı 300 binden fazla Afgan mülteci var. Ülkemizin hala Afgan mültecileri almaya gücü yetmez" dedi.

Çanakkale Boğazı'ndan geçen, Rus Donanması'na ait 'Stary Oskol' adlı Rus denizaltısı, Marmara Denizi'ne doğru yol aldı.

Dizde kireçlenmenin günlük yaşamı olumsuz etkilediğini belirten Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op. Dr. Nail Akdağcık, tedavi yöntemleri hakkında bilgi vererek, önerilerde bulundu. Op. Dr. Nail Akdağcık, “Diz protezi hareket kısıtlılığı ve ağrıyı ortadan kaldırıyor Burada temel hedefimiz hastaların günlük hareket ihtiyaçlarını bağımsız ve özgür bir şekilde yapabilmeleri. Ancak ameliyattan sonra ideal kilonun korunması, düzenli egzersiz yapılması ve doktor kontrollerinin zamanında yapılması gerekir” dedi.

AK Parti Grup Başkanı Naci Bostancı: Paris İklim Anlaşması Meclis'in en önemli başlangıç işlerinden olacak. İmzalarımız tamamlandı. Muhalefetle de görüşeceğiz. Meclis’e en kısa sürede arz edip geçireceğiz. En hızlı şekilde geçirmeyi planlıyoruz.

Trabzon'da Covid-19 vakalarında yaşanan artış nedeniyle hastanelerin yoğun bakım servislerinin tam kapasiteye ulaştığı açıklandı

Kayseri'de terör örgütü FETÖ/PDY soruşturması kapsamında örgütün gaybubet evlerine yönelik düzenlenen eş zamanlı operasyonda 1'i kadın 5 kişi gözaltına alındı.

Florürün sağlığa olan etkileri hakkında açıklamalarda bulunan Dt. Can Gökkurt, florür dişin en dış bölümü olan mine tabakasının güçlenmesini sağlayarak kavitasyon oluşumunu önleyici etki gösterir. Ancak uzun ve yüksek miktarda florür maruziyeti çeşitli sağlık sorunlarına neden olabilir” dedi.

Şile’de 2 katlı fabrikanın deposunda yangın çıktı. Elektrik malzemeleri üretimi yaptığı belirtilen fabrikadaki yangına müdahale için çok sayıda itfaiye ekibi sevkedildi.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul'da yapılan 2. doz koronavirüs aşılamasında yüzde 67,5 oranına çıkıldığını açıkladı. Yerlikaya, 2. dozda mavi renge ulaşmak için 942 bin 341 kişinin kaldığını belirtti.

Kartal'da 3 gün önce ailesinin polise kayıp başvurusunda bulunduğu 16 yaşındaki Arda Yurtseven ormanda ölü bulundu.

ABD’nin 20 yılın ardından Afganistan’dan çekilmesiyle yönetimi ele alan Taliban, kız öğrencilerin eğitimi ile ilgili açıklamada bulundu. Sözcü Zabihullah Mücahid tarafından yapılan açıklamada, Afgan kızlarının "mümkün olan en kısa sürede" okula dönmelerine izin verileceği belirtildi.

Beyoğlu'nda imam nikahlı eşini vuran koca, 'eşim intihar etti' diyerek vatandaşlardan yardım istedi. Kucağındaki eşi ile bir araba durduran koca,  şaşkın bakışlar arasında eşini hastaneye götürdü. Polisteki ifadesinde eşini vurduğunu itiraf eden koca, tutuklanarak cezaevine gönderildi. Suat Ö.'nün yaralı eşini kucağında götürmesi ise güvenlik kameralarına yansıdı.

TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, "Bütün bu robotik teknolojisinin, otonom gelişmesiyle birlikte aslında bütün çabamız, gayretimiz geleceğin mobilitesinde devrim yaratacak uçan araba teknolojisini geliştirmek. Yani uçan akıllı mobiliteyi bir anlamda geliştirmek" dedi.

Ankara Çevre Yolu'nda iki kamyona çarparak savrulan kamyonet, aynı istikamette giden otomobille de çarpıştı. Zincirleme trafik kazasında kamyonet sürücüsü Çetin K. (31) hayatını kaybetti, 2 kişi yaralandı.

Balıkesir'in Ayvalık ilçesi açıklarında, Yunanistan unsurlarınca Türk kara sularına geri itilen can salı içindeki 10 göçmen, Sahil Güvenlik ekiplerince kurtarıldı. 

Kemerburgaz'da kaza yapan hafriyat kamyonu şoförü yaralandı
Eyüpsultan'da sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği hafriyat kamyonu, yoldan çıkarak şarampole devrildi. Kamyon sürücüsü hafif şekilde yaralandı.

Milli Savunma Bakanlığı, yasa dışı yollarla Suriye'den Türkiye'ye girmeye çalışan 3 DEAŞ terör örgütü üyesinin yakalandığını açıkladı.

İstanbul’da 25 gündür haber alınamayan 50 yaşındaki Türkan Günday’ın, Bartın’a evlenmeye gittiği ortaya çıktı.

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, seçim kanunlarında yapılacak değişikliğe ilişkin, "2022 Haziran'ına kadar seçim kanunlarının tamamlanması lazım. 1 yıl sonra 2023 Haziran'ında seçim olacak. Henüz Meclis'e verilmiş bir teklif yok. Geldiği zaman şüphesiz hemen sevk ediyoruz" dedi.

Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde düzenlenen tarihi eser operasyonunda 1 zanlı gözaltına alındı.

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Barış Pınarı ve Fırat Kalkanı bölgesinde saldırı hazırlığındaki 2 PKK/YPG'li teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi.

ABD’nin New York kentinde gerçekleşen Birleşmiş Milletler (BM) 76’ncı Genel Kurulu’nda Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro’ya eşlik eden Sağlık Bakanı Marcelo Queiroga Covid-19’a yakalandığını duyurdu.

Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu ile Hakimler ve Savcılar Kuruluna (HSK) sürekli işçi ve personel alımı ilanları Resmi Gazete'de yayımlandı.

Japonya'da yeni tip koronavirüse karşı 19 eyalette uygulanan olağanüstü hal, ay sonunda kaldırılacak.

İstanbul'da sabah saatlerinde trafik yoğunluğu yaşanıyor. Kentin birçok noktasında trafikte ve toplu taşıma araçlarında yoğunluk gözleniyor. İşlerine giden vatandaşlar ve öğrenciler, servis, toplu taşıma, özel araçlarla trafikte yoğunluk oluşturdu.

Adana'da sahte çek ve paravan şirketlerle piyasayı ve bir bankayı 37 milyon 845 bin lira zarara uğratan dolandırıcılık şebekesine operasyon düzenlendi. Aralarında bankanın eski müdürü kadının da bulunduğu 22 kişi hakkında gözaltı kararının bulunduğu operasyonda çok sayıda şüpheli yakalandı.

Altı sezon boyunca devam eden Sex and the City dizisinde canlandırdığı Stanford Blatch karakteriyle tanınan oyuncu Garson, birçok yapımda yer almıştı. Garson'ın ölüm sebebi ise açıklanmadı.

NATO’da görevli ABD vatandaşı Reginald Thevenin’in Bodrum’da yaya geçidinde çarptığı 19 yaşındaki Ezgi Aydındağ, felç kaldı. Kazada yüzde yüz kusurlu bulunan şüphelinin serbest bırakılmasına genç kızın ailesi isyan etti.

Fransa'nın Rennes şehrinde bulunan Apigné göletinde cansız bedeni bulunan 29 yaşındaki Manisalı Türk genci Muhyettin Aydın cinayeti ile ilgili soruşturma sürüyor. Kardeşi Sabahattin Aydın, ağabeyinin 3 Eylül'de Rennes'deki akrabalarını ziyaret ettiğini, akrabalarıyla birlikte bir kafeye gittiklerini, gece 11-12 civarı gelen bir telefon üzerine mekandan ayrıldığını ve o saatten beri kendisinden haber alınamadığını söyledi. Fransız yetkililer Muhyettin Aydın'ın son görüştüğü kişiyi arıyor.

Türklerin oluşturdukları düğün konvoyları son yıllarda Avrupa’da giderek artan şekilde sorun yaratıyor. Bunun son örneğini pazar günü Fransa’nın başkenti Paris’in kuzeyindeki Laigneville’deki düğün konvoyu oluşturdu.

Koronavirüs salgınına karşı geliştirdikleri mRNA aşısıyla hayatlar kurtaran Türk biliminsanları Dr. Özlem Türeci ve Prof. Dr. Uğur Şahin ile Prof. Dr. Katalin Kariko, Almanya’nın en önemli tıp ödülünün sahibi oldu.

İtalya'da İçişleri Bakanlığı'na bağlı Mafyayla Mücadele Soruşturma Dairesi (DIA) tarafından hazırlanan rapor parlamentoya sunuldu. Raporda, "mafya ile beyaz yakalı işler arasındaki sinerjiye" vurgu yapılıyor. Rapora göre mafya örgütleri arasında şiddetten uzaklaşarak "beyaz yakalı" sektörlere sızma eğilimi artıyor.

ABD Başkanı Joe Biden dünya liderlerinin 2022 yılının Eylül ayına kadar dünya nüfusunun yüzde 70'ini aşılamayı taahhüt etmesini istiyor. Fakat araştırmalar zengin ülkelerin elinde hala büyük aşı stokları bulunduğunu ve bunların çoğunun yakında son kullanma tarihi geçtiği için çöpe gidebileceğini gösteriyor.

İtalya genelinde, internet üzerinden çocuk istismarı görüntüleri yaydığı belirlenen bir ağa yönelik operasyonda 13 kişi gözaltına alındı, 21 kişi hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

Geçen hafta ABD ve İngiltere ile imzaladığı AUKUS Paktı'yla birlikte Avustralya, dünyadaki pozisyonunu herkese duyurmuş oldu: Çin'e karşı ABD'nin yanında.

Bir aydan uzun süre önce Afganistan'ın başkenti Kabil'e girerek eski hükümetin devrilmesin yol açan ve ülkede kontrolü ele geçiren Taliban, Afganistan'ın temsilcisi olarak Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu toplantısına katılmak ve hitapta bulunmak için yazılı talepte bulundu.

ABD ve Rusya genelkurmay başkanları Finlandiya'da bir araya geldi

Alman Sağlık Bakanı Spahn, maske cinayetinden sonra internetteki pandemi karşıtı mesajları eleştirdi

Muğla'nın Marmaris ilçesinde, Yunanistan unsurlarınca Türk kara sularına geri itilen 15 kaçak göçmen, Sahil Güvenlik Komutanlığı ekiplerince kurtarıldı.

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve ABD Başkanı Joe Biden, yaptıkları telefon görüşmesinde, Avustralya'nın Fransa ile imzaladığı denizaltı anlaşmasını iptal ederek ABD ve İngiltere ile ortaklık kurmasıyla yaşanan krizin ardından güveni garanti eden şartları oluşturmak ve ortak hedeflere ulaşmak için somut önlemler önermeyi amaçlayan derin istişare sürecini başlatmaya karar verdi.

İran Dışişleri Bakanı Abdullahiyan, Suudi Arabistan ve Körfez ülkeleri yetkilileriyle görüştü

DSÖ hava kalitesi kriterlerini güncelledi: Kriterlere uyulursa ilgili ölümler yüzde 80 azalabilir

Almanya: 'İklim adaleti' için gençlerin yaptığı açlık grevi 24. gününü doldurdu

Avukatlarından açıklama: En önemli muhatap Öcalan ama HDP'siz de olmaz

Bakan Kasapoğlu'dan öğrenci yurdu açıklaması: Algıyla milletimizi kandırmaya çalışıyorlar

ABD Temsilciler Meclisi'nde Bozkurtlar için 'terör soruşturması' önergesi

Fransa'dan 'BM Güvenlik Konseyi üyeliğini bırakıyor' iddialarına yalanlama

ABD: İsrail'e verilmesi planlanan 1 milyar dolarlık askeri yardım bütçeden çıkarıldı


Cinsel saldırıya uğrayan kadınlarda bunama ve felç riski daha yüksek | Araştırma

SPOR HABERLERİ


Kayserispor-Galatasaray maçı 3-0 ev sahibinin üstünlüğü ile sonuçlandı. 

Hikmet Karaman: Haklı bir galibiyet aldık, Fatih hoca da aynı fikirdedir

Berna Gözbaşı: Ligdeki yerimizi yavaş yavaş belirlemeye başladık
Kayserispor Kulübü Başkanı Berna Gözbaşı, kendi sahalarında Galatasaray'ı 3-0 yendikleri maçın ardından stat çıkışında, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, çok mutlu olduklarını söyledi.

Fatih Terim yenilgiye doymuyor.
Başarısızlığın faturasi kime kesilecek ?
Taraftardan istifa sesleri yukseldi.
Galatasaray iyice çöküyor. 
ilerleyen saatlerde neler degisecek ?
Çok yakında haberlerimiz sizinle olacak...

Erman Toroğlu'ndan Fatih Terim'e sert sözler: Hem başkanlığı hem teknik adamlığı bir arada götüremezsin arkadaş

Süper Lig'in 6. haftasında Galatasaray'ı 3-0 mağlup eden Kayserispor'un bugün maçta 2 gol atan oyuncusu Mame Thiam maç sonu açıklamalarda bulundu. Thiam, 'Çok önemli ve zor bir maçtı. Elhamdülillah 3 puanı kazandık.' şeklinde konuştu.

🗣 Fatih Terim: "Neticeler yanlış olabilir ama biz doğru yoldayız."
🗞 (beIN Sports)

Fatih Terim: "Galatasaraylılar bilmelidir ki 1 Ocak'ta bambaşka bir Galatasaray olacak. Kusura bakmasınlar, bazen onları üzüyoruz."

Hatayspor, deplasmanda Göztepe'yi 2-0 yendi. 

Adana Demirspor, dün oynanan maçın ardından Beşiktaş'ın Mario Balotelli ile ilgili yaptığı açıklamalara sosyal medya hesabından karşılık verdi. Mavi-lavcivertli kulüpten yapılan yazılı açıklamada, "Neredeyse oyuncumuz Mario Balotelli idam sehpasına çıkarılmak istenmiştir" denildi.

Lille 2-1 Reims

Portekizli futbol yıldızı Cristiano Ronaldo'nun annesi Dolores Aveiro, oğlunun yetişme çağında çok büyük sorunlar çektiklerini anlatırken, "Cristiano futbolu bıraksaydı muhtemelen bir duvar ustası olurdu" dedi.

Birleşmiş Milletler (BM) 76. Genel Kurulu Toplantısı ve Türkevi’nin açılışı için ABD'nin New York eyaletine giden Başkan Recep Tayyip Erdoğan, burada FIFA Başkanı Gianni Infantino’yu kabul etti.

Fenerbahçe'den devre arasında büyük bomba! Mesut Özil de devreye girecek...
Kariyerinde Arsenal, Barcelona, Manchester United gibi dev takımlar bulunan Alexis Sanchez konusunda sürpriz gelişmeler yaşanabilir.

Fenerbahçe, Süper Lig'in 6. haftasında yarın GZT Giresunspor'u ağırlayacak. Ülker Stadı'nda oynanacak ve saat 20.00'de başlayacak karşılaşmayı hakem Cüneyt Çakır yönetecek. Fenerbahçe'de sakatlıkları süren 6 futbolcu, bu karşılaşmada forma giyemeyecek.

Gaziantep FK'nın Medipol Başakşehir karşısında Muhammet Demir ile 9. saniyede kaydettiği gol, Süper Lig tarihinin en erken golü oldu.

Kamerunlu eski futbolcu Samuel Eto'o, Kamerun Futbol Federasyonu başkanlığına adaylığını duyurdu.

Sercan dikme; Michy Batshuayi dizinden sakatlandı. 
Beşiktaş’ın Altay maçı öncesi eksikleri:
🚑 Batshuayi
🚑 Ghezzal
🚑 Vida
🚑 Teixeria
🚑 N’Koudou
🚑 Necip Uysal
🚑 Mehmet Topal
🟥 Rosier

Beşiktaş'ta Welinton ve Atiba’nın MR’ı çekildi.
Her iki oyuncunun da Altay maçında oynayıp oynayamacağı belirsizliğini koruyor.

🗣 Ali Ece:
"Herkes sağlıklıyken, Beşiktaş'ın ligin üzerinde bir kadrosu var."
Etiketler

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* * Lütfen, Burada spamlı kelimeler kullanmayin. Tüm Yorumlar Yönetici Tarafından İncelenir. Hakkınızda İşlem başlatılır.