02/08/2021 Pazartesi Manşet Haberleri

02/08/2021 Pazartesi Manşet Haberleri

2 Ağustos 2021 Türkiye'de Tek sayfada tum haberleri okuyun. Günün; Haber, Spor, Teknoloji, Askeri haber, Doviz, Egitim gibi birçok Mansetleri, kısa ve açiklayici olarak hızlı okuyun

Muharrem İnce: "Biri; yüreği yanan halkın kafasına keyif çayı fırlatır. Diğeri, yangın uçaklarını hangara zincirler; yüzü bile kızarmaz. Bir diğeri gülerek “vatandaş keşke bizim de evimiz yansaydı diyecek” diye açıklama yapar. Bu akılsız, ahlaksız, vicdansız düzeni değiştireceğiz!"


Demet Akalın ile AB Türkiye Delegasyonu arasında geçen diyalog:


Recep Tayyip Erdoğan'ın Paylasimi:

Değerli kardeşim, 
Hırvatistan Cumhurbaşkanı Zoran Milanoviç ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdik. 🇹🇷🇭🇷 
Görüşmede orman yangınlarıyla mücadelede iş birliğini ve ülkelerimiz arasındaki ilişkileri ele aldık. 
Orman yangınları dolayısıyla Türkiye’ye geçmiş olsun dileklerini ileten ve yangınla mücadele için dayanışma ve destek gösteren Sayın Milanoviç’e teşekkür ettim.
Hırvatistan’ın bir yangın söndürme uçağını orman yangınlarıyla mücadeleye katkı olması amacıyla Türkiye’ye göndermesinden memnuniyet duyduğumu ifade ederek, müttefiklik ilişkilerinin böyle günlerde daha anlamlı hale geldiğini belirttim.


Instagram'da birçok kullanıcı "Try again later" hatası alıyor. Sorun devam ediyor. 


Marmaris'te yaşayan bir bölge sakini: "Beş gündür arıyorum, geleceğiz geleceğiz diyorlar benimle dalga geçiyorlar. 18 sene önce aradım o kadar kolay ki o yangını söndürmek, bir tane uçak geldi bir döktü söndürdü. 5 günden beri yalvarıyorum."


Adem Metan’dan CHP Milletvekili Tuncay Özkan’a: “Tuncay Bey alanen yalan söylüyorsunuz! Ben 3 gündür bölgedeyim. Bu videonun çekildiği alanda 3 helikopter bütün gün görev yaptı. Ara ara sayısı fazla oldu.”

THK Eski Başkanı Emekli Korgeneral Erdoğan Karakuş: 
 
“Şimdi münakaşalar var, helikopter mi daha çok su taşıyor uçak mı? Bunların ikisine de ihtiyaç var ama helikopter tutturamıyor fazla taşısa ne olacak? Hele rüzgar varsa tutturması imkansız.”

Dua Lipa'nın paylaşımı:

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Yanık: "Yangınların başladığı ilk andan itibaren nakdi desteklerimizi ivedilikle SYD Vakıflarımıza ilettik. Yangının devam ettiği Antalya SYD Vakfımıza 10.000.000 TL, Muğla SYD Vakfımıza da 3.000.000 TL ek kaynak daha gönderiyoruz."
Muğla/Kavaklıdere yangınının büyüdüğü bildiriliyor.

ABD, yeni Afgan sığınmacılar programını açıkladı: Afganlar, kendi imkanlarıyla Afganistan'dan çıkıp üçüncü bir ülkeye ulaşıp orada bir yıl bekleyecek, Pakistan'ın Afganistan sınırlarının açık kalması önemli, diğerleri İran üzerinden Türkiye'ye geçebilir.

Bakan Pakdemirli: "6 ilde, 13 farklı yangın devam ediyor."

6-7-8 Ağustos tarihlerinde 4 bakanın katılacağı  Önce Öğrenci Tercih Festivali yapılacak. 6 uzman eğitimci ve tercih danışmaları da bulunacak. Başvurular onceogrenci.com üzerinden alınmaya başlandı. Tercih yapacak arkadaşlar değerlendirebilir.

Antalya’nın Gündoğmuş ilçesi tahliye ediliyor.


Bayrağımızın yanmasını engelleyen Azerbaycanlı İtfaiye eri Nail Gailov da "Bayrak bizim her şeyimiz. Onu yanmaya bırakmayız. Türk halkını seviyoruz ve her zaman onların yanındayız. Azerbaycan her zaman Türkiye'nin yanında olacaktır." dedi.

Fazıl Say: "Biz terk edilmiş bir toplumuz. İyice anladık. Uluslararası yardım çağrısından başka çare kalmadığını hepimiz görüyoruz. Ormanlarımız yanıyor. Erken seçim olmalı, iktidar derhal değişmeli, çağdaş bir anlayışla güzel memleketimize sahip çıkılmalı."

Marmaris Hisarönü’nden gelen görüntüler…

Marmaris Hisarönü’nde insanlar ve hayvanlar tahliye edilmeye çalışılıyor.


Hisarönü'nde yangın yerleşim yerlerine indi.

Motorine 5 kuruş zam geldi.

Nilüfer, yardım çağrısına karşı olduğunu açıkladı: “Türkiye’nin dünyaya karşı böylesine aciz durumda görünmesi benim milli duygularımı yaralıyor. Benim içime sinmedi ve paylaşmadım. Bunu yapacaksa diplomatik yollarla devlet yapmalıdır.”
Kavaklıdere Başalan köyünde yangının büyüdüğü bildiriliyor. Halk, havadan müdahale talep ediyor.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Böcek'e tepki: 'Hiç uçak yok, helikopter yok, insanlar yanıyor' diyerek panik yaratması doğru değil.
Ankara Nallıhan'da yangın çıktığı belirtiliyor!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Kandemir, yangınlarda kaybedilen ormanların yeniden kazanılması ve bölgedeki vatandaşların yaralarının sarılması için ağaçlandırma ve yardım seferberliği başlatacaklarını bildirdi.

CHP Sözcüsü Öztrak: "Ay’a gideceğiz diyenlerin ellerinde yangın söndürmeye uçak yok."

HDP Eş Başkanı Pervin Buldan: "Kim yaktıysa, kimler yaktıysa mutlaka açığa çıkartılmalı ve mutlaka hesabı sorulmalıdır."

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek: Gündoğmuş'ta yangın şehre indi, acil uçak helikopter gönderin bütün yetkililere sesleniyorum. Yanıyor insanlar.

Manisa Sarıgöl'de yangın çıktığı bildiriliyor.

Bilal Özcan: "Yardım isterseniz itibarımız kötü olur. İşgale çağırıyorsunuz. Biz 15 Temmuz'da yardım istemedik tankın önüne yattık. Gerekirse her yer yanar, ormanlar yanar ama avuç açmayız. 1 kere öleceğiz. Ölümden öte yol yok." 
Beyaz TV

Ekrem İmamoğlu: "265 personelimiz ve 42 araçla Manavgat, Marmaris ve Bodrum'daki yangınlara müdahale ediyoruz. Veteriner hekimlerimiz ve yardım tırlarımız da yola çıkıyor. Gece gündüz çalışan tüm ekiplerden Allah razı olsun."

İsrail Dışişleri Sözcüsü, Nevşin Mengü'nün Türkiye İsrail'den gelen yardım teklifini reddetti haberlerini yalanladı.

Muharrem İnce: "Ne sınırlarımızı koruyabildiniz ne de ormanlarımızı! Artık milletin kaderi, milletin elindedir. Hiç şüphemiz yok! Geleceğimizi milletimizin azim ve kararlığı kurtaracaktır."

Yapılan açıklamada “İsrail’in yardım teklif ettiği ve Türkiye’nin bunu reddettiği doğru değil. Bizim söylediğimiz şu; Türk yetkililerle konuşuyorduk ve kendileri mücadeleyi sürdürdüklerini söylediler. Tabi eğer zaruri olur ise İsrail yardım teklifinde bulunabilir” dendi.Aydın, Buharkent Feslek Mahallesinde orman yangını çıktı.

Dışişleri: "Yunanistan’ın, tasarruf tedbirleri ve öğrenci sayısının yetersizliğini bahane ederek, Batı Trakya Türk Azınlığına ait 12 ilkokulu kapatma kararı almasını kınıyoruz."

Gündoğmuş Belediye Başkanı: "Burası yanarsa Batı Toroslar yanar."

Reynmen olarak tanınan Yusuf Aktaş #HelpTurkey paylaşımı yapanlara mentez faresi ve fetöcü benzetmesi yapılmasına tepki gösterdi.

Bakan Pakdemirli: "132 yangından 125'i kontrol altına alındı."

Bir köpeği yangın bölgesinden kurtaran İBB itfaiyecileri.
(Hisarönü Muğla)

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 8 yerleşim yeri tamamen olmak üzere 13 mahallenin boşaltıldığını söyledi. Sobataj iddiaları için Soylu, "300'e yakın ihbar geldi, her biriyle ilgileniyoruz" dedi.


Denizli Buldan'da yangın çıktı.


Isparta Yazılı Kanyon yanmaya devam ediyor.

Isparta'nın Sütçüler ilçesindeki Yazılı Kanyon Tabiat Parkı'nda yangın çıktığı bildiriliyor.

Isparta Çandır boşaltıldı.

Isparta Yazılı Kanyon yanıyor!


Avrasya Araştırma, temmuz ayında yaptığı anket çalışmasının sonucunu yayınladı. Araştırmaya göre Millet İttifakı, Cumhur İttifakı'nın 5.5 puan önünde yer alıyor.

Bakan Pakdemirli: "Tunceli Hozat yangını kontrol altına alındı."
Marmaris'te TRT ekibi, "yalan haber" yaptığı iddiasıyla halk tarafından tepki gördü.
"Dün Hisarönü kurtuldu demişsiniz."

Ege bölgesi ve civarı başta olmak üzere birçok şehirde elektrik kesintisi yaşandığı aktarılıyor.


💥Son Dakika Haberler💥:
Antalya'da, 5 gündür aranan Azra Gülendam, cinsel saldırıya uğrayıp boğularak öldürüldüğü ve banyoda 5 parçaya ayrılarak valizle ormana gömüldüğü öğrenildi.
Üniversiteli kıza evinde tecavüz edip boğarak öldüren ve banyoda 5 parçaya ayırıp valizle ormana gömen emlakçı Mustafa Murat Ayhan gözaltına alındı. (DHA)

Türkiye genelinde bazı illerde yaşanan elektrik kesintisinin devam ettiği bildiriliyor.

İBB itfaiye çalışanı: "Marmaris’te kriz merkezi yok. Tarım ve Orman Bakanlığı ekiplerinden su istiyoruz, bize su vermiyor. Müdahale böyle devam ederse Marmaris komple yanar."
Muğla Seydikemer'de dün çıkan yangın bugün tekrar büyümeye başladı. Halk bölgeye yardım ulaştıramıyor.

Dağıtım şirketleri, Türkiye genelinde yaşanan elektrik kesintilerinin yüksek talep ve iletim hatlarından kaynaklı olduğunu açıkladı. (NTV)

Alanya / Güzelbahçe

Muhalefetin tartışılan Turizm Teşvik Kanunu'na ret oyu vermediği birçok milletvekilinin ise oturama katılmadığı ortaya çıktı.

Muharrem İnce: "2016 yılında İsrail’de çıkan orman yangınına THK uçağı gönderdik! İsrail’i işgale mi gitmiş olduk?"
⭕️ Manavgat Beşkonak'ta bir camiden yapılan anons:
🗣 "Gençler muhtarın ricası, hainler bu çevrede, sabaha kadar uyumayalım...

Muharrem İnce: "Vatandaş pet şişeyle arazöz doldurmaya çalışıyor; siz yardımları geri çeviriyorsunuz. Biz güçlü bir devletiz. Ama siz o gücü lüks ve şatafata harcadınız. Hepinize yazıklar olsun!"

Muğla Eldirek'te halk, yangın ihtimaline karşı nöbet tutuyor.

Kemal Kılıçdaroğlu: "Millet İttifakı aday gösterirse Cumhurbaşkanı adayı olurum."

Orman yangınlarının devam ettiği Antalya’da bazı gruplar silahlarıyla araçları durdurup yol kontrolü yapıyor.

İBB itfaiye çalışanı: "Marmaris’te kriz merkezi yok. Tarım ve Orman Bakanlığı ekiplerinden su istiyoruz, bize su vermiyor."

Yunanistan'da yangınlar devam ederken Başbakan Miçotakis'in plajda çektirdiği fotoğraf Yunan basınında gündem.

Yunanistan: "Türkiye'ye uçak göndermeye hazırız, ancak olumlu yanıt alamadık"

Hdp dağpınar belediye Meclis üyesi Nurettin ARTUĞEL Kars da Doğu ekspresi treni çarpması sonucu hayatını kaybetti

Eski Turizm Bakanı Bahattin Yücel: "Yangın çıkmasaydı da, buraları delik deşik edeceklerdi, maden arama izni verilmiş"

🔥🌍NASA verilerine göre dünya üzerinde yangınların devam ettiği ülkeler.

ASKERİ HABERLER


🔥Fırat kalkanı bölgesi 2 PKK YPG li terörist leş haline getirildi.

SPOR HABERLERİ


Futbolda özlem sona eriyor 🍿
🇫🇷 8 Ağustos - Ligue 1
🇩🇪 13 Ağustos - Bundesliga 
🇪🇸 13 Ağustos - La Liga
🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 13 Ağustos - Premier Lig 
🇹🇷 13 Ağustos - Süper Lig
🇮🇹 22 Ağustos - Serie A
🇪🇺 26 Ağustos - Şampiyonlar Ligi kura çekimi
🇪🇺 14 Eylül - Şampiyonlar Ligi başlıyor

🗣 Ronaldinho: "Benden teknik direktör olmaz."

Olivier Kemen, Kayserispor’a hayırlı olsun. 
Geçtiğimiz sezon Niort formasıyla 37 maça çıkan 25 yaşındaki orta saha oyuncusu, 5 Gol  3 Asist yaptı.
Kanında yasaklı madde tespit edilen Jose Fernandao son itirazını yaptı. 

• Fernandao’nun yaptığı son itiraz reddedilerse; Brezilyalı santrfor futbolu bırakacak.
-Yağız Sabuncuoğlu

🇹🇷 #FileninSultanları grubun son maçında Rusya'yı 3-2 mağlup etti ve grubu 3. sırada tamamladı. 
Çeyrek finaldeki rakibimiz Güney Kore ya da Sırbistan olacak.

🇹🇷 Fenerbahçe, UEFA Avrupa Ligi play-off turunda Neftçi-Helsinki eşleşmesinin galibiyle oynayacak.

🇹🇷 Galatasaray, St. Johnstone'u elemesi halinde Randers ile karşılaşacak.

SON DAKİKA | Milli güreşçimiz Yasemin Adar, serbest stil 76 kiloda bronz madalya kazandı. 🇹🇷

Yasemin Adar, güreşte madalya kazanan ilk kadın sporcumuz oldu. 🥉

Milli güreşçimiz Rıza Kayaalp, grekoromen stil 130 kiloda bronz madalya kazandı.

🔴🔵 Trabzonspor, Molde'yi elemesi halinde UEFA Avrupa Konferans Ligi play-off turunda Serie A ekibi Roma ile karşı karşıya gelecek!

Sivasspor, Konferans Ligi 3. ön eleme turunda Dinamo Batum'u elerse, play-off turunda Lokomotiv Plovdiv - Kopenhag eşleşmesinin galibiyle karşılaşacak.

Sky Sports'un haberine göre  Borussia Dortmund,  Fenerbahçe'ye  Attila Szalai için teklifte bulundu!

Trabzonspor, kurada yine en zor takımı çekti.

Roma, play-off turundaki ekipler arasında UEFA puanı en yüksek takım.

💶 UEFA'nın 2021/22 sezonunda turnuvalarda dağıtacağı para ödülleri. (Yayın Gelirleri Hariç)
📸 (Futbol Verileri)

#Tokyo2020'de 10. günün ardından oluşan madalya tablosu!
1) 🇨🇳Çin
2) 🇺🇸ABD
3) 🇯🇵Japonya
44) 🇹🇷Türkiye | 1🥇 4🥉

Henry Onyekuru, Olympiakos ile 4 senelik sözleşme imzaladı.

Burak Elmas: "Falcao ve Feghouli ile konuştum, görüştüm. Güzel hizmetleri oldu. Fakat, bu ücret yapısıyla bu maliyetle Galatasaray'ın yeni finansal yapılanması çerçevesinde maaşlarını ödemek mümkün değil. Kulüp bulmalarını istedim"

UEFA Avrupa Ligi’ndeki temsilcilerimiz Fenerbahçe ve Galatasaray’ın Play-off turu rakipleri belli oldu.

Fenerbahçe, Neftçi-HJK Helsinki mücadelesinin kazananı ile; Galatasaray ise St. Johnstone’u elemesi halinde Randers ile karşılaşacak.

Galatasaray, Al Ahly'nin orta sahası Aliou Dieng için yeni teklif yaptı. Sarı kırmızılılar 5.5 milyon dolar önerdi. Al Ahly sözleşmeye bazı maddeler ilave etmek istiyor. Son 48 saatte iki kulüp arasında yoğun pazarlık var. 
(Masrawy)

Dick Advocaat, Irak Milli Takımı'nın başına geçti.

TEKNOLOJİ HABERLERİ


Microsoft Telefonunuz özelliğini daha fazla Android telefonuna açabilir

Galaxy S22 50 megapiksel RGBW sensörle gelecek

Square ödeme şirketi Afterpay'i satın alıyor

Honor Magic 3 beş arka kamerayla gelecek

Intel sızıntısına göre Thunderbolt 5 ile iki kat hız artışı muhtemel


Etiketler

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* * Lütfen, Burada spamlı kelimeler kullanmayin. Tüm Yorumlar Yönetici Tarafından İncelenir. Hakkınızda İşlem başlatılır.