27/7/2021 Salı Manşet Haberleri

27/7/2021 Salı Manşet Haberleri

27 Temmuz 2021 Türkiye'de ilk ve tek 
Günün Haber ve Spor Mansetlerini, kısa ve açiklayici olarak hızlı okuyun

Kamboçya, Hindistan'dan ithal edilen etlerde Kovid-19 tespit etti.

Meral Akşener: "Otobüsten çay fırlatarak milletimizin yaralarını saramazsın sayın Erdoğan. Önce dibe batırdığın esnafımızı dinleyeceksin. Ya işini yapıp dinleyeceksin ya da ilk sandıkta çekip gideceksin."
☝️☝️☝️☝️☝️☝️☝️☝️☝️
Taliban, “insanları güldürmenin haram olduğunu” savunarak Afgan komedyen Khasha Zwan’in başını kesti.
Videonun, Zwan’in ölümünden kısa süre öncesine ait olduğu ifade edildi:
☝️☝️☝️☝️☝️☝️☝️☝️☝️☝️
İYİ Partili Lütfü Türkkan: “Ak Partili isimlerin "Suriyeliler dönemez. Suriye'de huzursuzluk, güvensizlik, hayati tehlike var" dediklerine bakmayın. Fotoğraflardaki yer Suriyelilerin istila ettiği Florya sahili değil, Suriye'nin Lazkiye sahili.”

MSB, Irak'ın kuzeyindeki Pençe Harekatı bölgesinde teröristlerle çıkan çatışmada iki askerimizin şehit olduğunu, bir teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.

Son üç ayın ölçümlerine göre Türkiye'nin doğusu, Ege'nin güneyi, Aksaray “olağanüstü kurak” alanlar olarak işaretlendi.

AK Parti Grup Başkanvekili Turan'dan, Bolu Belediye Başkanı Özcan'a: "Göçmene garibana 10 katına su satacağım, diyecek kadar aciz olan bir millet olmadık, olmayacağız."

AK Parti Grup Başkanvekili Turan: "Biz Çanakkale Savaşı'nda hatıralardan biliriz ki, savaşırken düşmana ara verip su ikram eden bir milletiz. Savaşa ara verip ekmeği olmayan düşmana ekmek veren, karşılığında su alan bir milletiz."

Malatya'da cep telefonunu açmayan eşini bıçaklayarak öldüren adam gözaltına alındı.
☝️☝️☝️☝️☝️☝️☝️☝️☝️
MSB, Libya askerlerine “Meskûn Mahalde Muharebe Eğitimi” verdi.
☝️☝️☝️☝️☝️☝️☝️☝️☝️☝️
Farklı şehirlerde 49 kez intihara teşebbüs eden ve 76 suç kaydı bulunan kişi, bu sefer Bursa'da çatıya çıktı. Çatıda yarım saat duran şahıs, polisin iknasıyla aşağıya indi.

Afgan mülteci: "Biz buraya koşullar daha iyi olduğu için geldik ama hiç değil. Hayallerimin hiçbiri gerçek değilmiş. Burada hiç rahat değiliz. Ev bulamıyoruz çünkü izin belgemiz yok. Bize yer vermiyorlar. Çalıştığımız yerler paramıza el koyuyor, daha önce yaşadım bunu. Çok kötü durumdayız."

Mülteci:  "Türkler bize amele gözüyle bakıyor. İnsan gözüyle bakmıyorlar bize. Bana sen nerelisin dediklerin Afganım demekten çekiniyorum. Afgan deyince insanlar değişiyor. Peki neymiş Afganlar insan değil mi? Bu dünyada herkesin yaşama hakkı var ama niye biz yaşayamıyoruz."

Yapılan araştırmalara göre, mevcut sera gazı salımı eğilimi devam ederse, 2050 sonrasında rekor kıran sıcak dalgalarına 3 ile 21 kat fazla sıklıkla maruz kalınacak.
☝️☝️☝️☝️☝️☝️☝️☝️☝️
Muharrem İnce, düzenlediği basın toplantısını, gazetecilere sırtını dönerek gerçekleştirdi.

Meral Akşener'den, Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz'a:  
 
"Biz sana 3 milyar dolar verelim sen bizdekilerin tamamını al."

CHP'li Engin Özkoç: "Arzu Sabancı hanımefendi açık yüreklilikle konuşmuş. Tebrik ediyorum. Nerede iş dünyasının diğer babayiğitleri? Suça sessiz kalanlar hata yapanlar kadar suçludur! KORKMAYIN SES ÇIKARIN!"

Van Valisi Mehmet Emin Bilmez, göç baskısından dolayı Türkiye-İran sınır hattının tamamına 295 kilometrelik duvar örüleceğini belirtti.

Türkiye'de son 24 saatte 19.671 kişinin testi pozitif çıktı, 51 kişi hayatını kaybetti.

Yeni evlenen çiftlere gelen hediyelerin vergiye tabi olduğunu söyleyen Hürriyet yazarı Ahmet Karabıyık, "Aile üyelerinden; anne-babadan, dededen-nineden, kardeşten, eşten de gelmiş olsa da bağış ve hediyeler vergiye tabi. İstisna tutarı 2021 yılı için: 7.703 lira" dedi.

İmamoğlu: "Hizmetleri etkiliyor, işsizliği etkiliyor, yaşam kalitesini etkiliyor. Yani sahillerdeki davranış biçimini etkiliyor. Yani süreci hem konuşmalı hem bu problemi bilerek yönetmeliyiz. Şu an Türkiye'de ne yazık ki durdurulamayan bir akım var."

Uluslararası Mülteci Hakları Derneği, kentte yabancı uyruklu kişilerden fatura ve vergiyi 10 kat fazla alacağını açıklayan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan hakkında suç duyurusunda bulundu.
☝️☝️☝️☝️☝️☝️☝️☝️☝️☝️
Twitch'te yayın yapan cembaaba adlı kanal kadınları aşağılayıcı iğrenç ithamlarda bulundu.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, aşı karşıtlığıyla mücadele için ortak kamu spotu çağrısı hazırlanmasını önerdi.

CHP yönetimi: "Tanju Özcan'ın yabancılar ile ilgili görüşleri kendisini bağlamaktadır"

Nagehan Alçı: "CHP’li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan gibilere inat; Göçmenler kardeşimiz. Birçoğu yurttaşımız olacak."

Yeni bir araştırmaya göre; az miktarda içki içmek kalp krizi, felç ve anjina riskini azaltabilir.

Ekrem İmamoğlu: "1.6 milyon ile İstanbul dünyanın en yüksek mülteci nüfusuna sahip."

Arzu Sabancı, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Ülkemde mülteci istemiyorum. Sessiz işgale dur de" ifadelerini kullandı.

İBB ile Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği Türkiye Temsilciliği arasında sığınmacılara yönelik işbirliği mutabakatı imzalandı.

Macron’un Fransız Polinezyası ziyaretinde boynuna asılan çiçekler espri konusu oldu.

CHP Sözcüsü Öztrak: "Tüm OECD ülkeleri içinde, en yüksek ev genci oranı ne yazık ki bizde. 15-29 yaş arasındaki her 100 gencimizden 31’i, ev genci olmuş, anasının babasının eline bakıyor. Üniversite mezunlarımız işsiz. Üç kuruşa iş bulan da mesleğini yapamıyor."

İYİ Partili Lütfü Türkkan: "Açlık sefalettir, sebebi de Ak Partidir.
Asgari ücret 2,825 ₺ Açlık sınırı 3,500 ₺"

Ümit Özdağ: "Suriyeliler konusundaki her dosyayı 10 ile çarpın. Artık şehirlerin belirli bölgelerinde gruplar halinde dolaşıp terörize ediyorlar, hakimiyet kurmaya çalışıyorlar." 
 
Özdağ: "Biz bugün Suriyelilere vatanlarına dönsün derken, yarın çocuklarımızın, torunlarımızın bir iç savaş Türkiye'sinde yaşamasını engellemeye çalışıyoruz. Temel hedefimiz budur."

Meksika'da uyuşturucu kartelleri arasında saatlerce süren 200 kişilik çatışmada 18 kişi hayatını kaybetti. Bölgeye ordudan da görevliler sevk edildi.

Fahrettin Koca: 26 Temmuz'da Toplam 1 milyon 367 bin 872 doz aşı uygulandı. İlk doz aşısını yaptıranların sayısı 244.868. İkinci doz aşısını yaptıranların sayısı 910.136. Üçüncü doz aşısını yaptıranların sayısı 212.868

AK Partili Şen: ''Doğal âlemde bir hukuk varsa sanal alemde de olmak zorunda.''

AKP'li Özhaseki: ''Suriyeli ve Afgan sığınmacılar bazı şehirlerde sanayiyi ayakta tutuyor.''

Hindistan'da kot pantolon giydiği için ailesi tarafından dövülen genç kız ölü bulundu.

Filenin Sultanları ikinci maçında İtalya'ya 3-1 mağlup oldu.

İzmir açıklarında 4.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Suudi Arabistan, 10 Ağustos'ta başlayacak Umre ziyaretleri için COVID-19 aşısı olma şartı getirdi.

Haziran ayında Türkiye'de beyaz eşya ihracatı %29 arttı.

Bilim Kurulu Üyesi Özkan: "Vakalarda hızlı artış görebiliriz, engellemenin tek yolu aşı."

Mustafa Sarıgül: "Kontrolsüz ve plansız göçe, daha fazla mülteciye 'hayır' diyoruz."

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan: “Geri adım atmayacağım, fazlasını da yapacağım.”

AKP Genel Başkan Yardımcısı Özhaseki: "Bazı şehirlerde sanayiyi sığınmacılar ayakta tutuyor."

☝️☝️☝️☝️☝️☝️☝️☝️☝️☝️
Kütahya'da Kurban kelleleri baraja atıldı.

Suudi Arabistan'da Covid-19 aşısı olmayanların kamusal alanlara girmesi yasaklanacak.

ASKERİ HABERLER

MSB, Irak'ın kuzeyindeki Pençe Harekatı bölgesinde teröristlerle çıkan çatışmada iki askerimizin şehit olduğunu, bir teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.

Hulusi Akar (Yunanistan hakkında) : '' Bir silahlanma yarışı tutturmuş, gidiyorlar. Uçak, silah, araç gereç alıyorlar. Üç-beş kullanılmış uçakla güç dengelerinin değişmesi mümkün değil.''

MİLLÎ SAVUNMA BAKANI HULUSİ AKAR: (Fırat Kalkanı bölgesindeki saldırı) Hiçbir şehidimizin kanını yerde bırakmadığımız gibi saldırı sonrasında da gerekli operasyonları yaptık. Şu ana kadar 12 terörist etkisiz hâle getirildi. Bu rakamın önümüzdeki günlerde artacağına inanıyoruz.”

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Org. Yaşar Güler ve Kara Kuvvetleri Komutanı Org. Ümit Dündar ile gittiği 2’nci Ordu İleri Komuta Yeri ve 6’ncı Mekanize Piyade Tümen Komutanlığı Esas Komuta Yeri’nde açıklamalarda bulundu.

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda tespit edilen mağaralarda silah, mühimmat ve çeşitli malzemeler ele geçirildi.

📍Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Org. Yaşar Güler ve Kara Kuvvetleri Komutanı Org. Ümit Dündar ile gittiği 2’nci Ordu İleri Komuta Yeri ve 6’ncı Mekanize Piyade Tümen Komutanlığı Esas Komuta Yeri’nde açıklamalarda bulundu.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar: "Bir silahlanma yarışı tutturmuş gidiyorlar. 3-5 kullanılmış uçakla dengelerin değiştirilmesi mümkün değil."

MİT operasyonuyla Türkiye'ye getirilen FETÖ'nün sözde Orta Asya sorumlusu Orhan İnandı'nın "silahlı terör örgütü yöneticiliğinden" cezalandırılması talebiyle hazırlanan iddianame kabul edildi. İnandı'nın 15 yıldan 22 yıl 6 aya kadar hapsi istendi.

Sosyal medya hesabı üzerinden 15 Temmuz'da hayatını kaybeden Ömer Halisdemir için 'darbeci' diyen İYİ Parti Tokat İl Yönetim Kurulu üyesi Uğur Songül Sarıtaşlı hakkında Cumhuriyet Başsavcılığı'nca soruşturma başlatıldı. 

Barış Pınarı bölgesine saldırı hazırlığı yapan 6 PKK/YPG’li terörist özgürLEŞtirildi.

📍Terör örgütü YPG/PKK'dan kaçan 15 ve 16 yaşlarındaki Suriyeli iki çocuk, Şanlıurfa'da güvenlik güçlerine teslim oldu.

📍İstanbul'un Beyoğlu ilçesinde silahlı saldırı: 3 kişi hayatını kaybetti, 1 kişi yaralandı

📍Afrin Cenderes'te PKK bağlantılı bir kişi EYP ile yakalandı.

📍Türk topçu birliklerimiz Azez güneyinde bulunan Maranez köyü ve çevresini vuruyor.

📍İçişleri Bakanı Süleyman Soylu:
(Artvin'deki sel felaketi) Arhavi'nin temizliği %95 oranında bitti. Şu ana kadar toplam 85 milyonluk bir hasar gerçekleşti.

Irakın Kuzeyi Hakurk Garospi Tepe Üs Bölgesi yakınlarında arazi taraması yapılırken terör örgütü PKK ile çıkan sıcak temas sonucu P. Uzm. Çvş. Sergen Güçlüer şehit düştü. Acı haber Aksaray'da bulunan ailesine verildi. 
Vatan Sağolsun.. 🇹🇷

Askerî Eğitim, İş Birliği ve Danışmanlık Anlaşması kapsamında, Libya Silahlı Kuvvetlerine yönelik eğitimlere devam ediyoruz. Görevli personelimiz tarafından Libyalı askerlere “Meskûn Mahalde Muharebe Eğitimi” veriliyor.
#MSB #TSK

Genelkurmay Başkanı Org. Yaşar GÜLER, İngiltere Gnkur. Bşk. Org. Nicholas Patrick CARTER ve İtalya Gnkur. Bşk. Org. Enzo VECCIARELLI ile telekonferans yöntemiyle görüşme gerçekleştirmiştir. Görüşmede güncel gelişmeler hakkında görüş alışverişinde bulunulmuştur.

BORSA


Dolar: 8.5641 %0.15
Euro: 10.1409 %0.38
Sterlin: 11.9018 %0.62
Altın: 496.17 %0.39

SPOR HABERLERİ

☝️☝️☝️☝️☝️☝️☝️☝️☝️
PSV Teknik Direktörü: Schmidt: "Kutlamanın zamanı değil bir maç daha var. Fatih Terim önemli bir teknik adam. Kazanmak için elimizden geleni yapacağız."
☝️☝️☝️☝️☝️☝️☝️☝️☝️☝️
Eski Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz hastaneye kaldırıldı.
☝️☝️☝️☝️☝️☝️☝️☝️☝️
#FileninSultanları Tokyo 2020'de İtalya’ya 3-1 mağlup oldu. 🇹🇷
1. set: 25-22
2. set: 23-25
3. set: 25-20
4. set: 25-15

Fenerbahçe, basketbol takımı başantrenörü Igor Kokoskov ile yolların ayrıldığını duyurdu.

Erling Haaland: "Hakkımda çıkan Chelsea haberleri umarım söylentiden ibarettir çünkü bir insan için 175 milyon avro çok büyük bir para."
☝️☝️☝️☝️☝️☝️☝️☝️☝️☝️
Busenaz Sürmeneli: “İlk etapta ‘Erkek sporunu bırak’ gibi tepkiler gördüm ama inatla devam ettim. Başarı gelmeye başladıkça insanların algısının da değiştiğini gördüm. ‘Vay be, demek ki bir kız çocuğu da boks yapabiliyormuş’ noktasına döndü tepkiler.” (Socrates Dergi)

Fernando Muslera: "Talihsiz bir maç yaşadım. Kalecilerin kaderinde bu tip şeyler var. Kimse böyle olsun istemezdi, ben de. Birçok destek mesajı aldım. Türkiye'de oynayan kalecilerin birçoğuyla görüşüyorum. Almam gereken dersler oldu."

Fatih Terim: "Bu sene Gedson'u vermek istemediklerini ifade ettiler. Son cümleleri buydu, Türkiye'den başka kulüplerin de talip olduğu söylendi ama onun Galatasaray'dan başka bir kulüpte oynayacağını düşünmüyorum."

Fatih Terim: "Morutan çok iyi bir futbolcu, çok da beğeniyorum. Bize haber yollamış, ben de izledim. Makul bir paraya herhalde Galatasaray'a yok demez. Hakikaten zevk verecek oyunculardan biri. O zevki de daha önce abileri burada verdi."

Abdurrahim Albayrak: "Dün Mustafa Cengiz başkanın yanındaydım. Durumu iyi. Az önce de telefonla konuştuk. (Cumhuriyet)

Nihat Özdemir: "Yabancı kuralında hiçbir değişiklik yok."

Manchester United, Raphael Varane'ı kadrosuna kattığını açıkladı.

Galatasaray, Olimpiu Morutan için Steaua Bükreş ile oyuncunun temsilcisi üzerinden pazarlığa başladı. (Ertan Süzgün)
☝️☝️☝️☝️☝️☝️☝️☝️☝️☝️☝️☝️
Adana Demirspor, Nijeryalı sağ kanat oyuncusu David Akintola ile anlaşma sağladı

Fenerbahçenin hazırlık maçları TRT Sporda yayınlanacak.
☝️☝️☝️☝️☝️☝️☝️☝️☝️☝️☝️
Erling Haaland: "Hakkımda çıkan Chelsea haberleri umarım söylentiden ibarettir çünkü bir insan için 175 milyon avro çok büyük bir para."😅🤷‍♂️

Galatasaray'ın PSV Maçı 11'i:
- Muslera
- Yedlin
- Luyindama
- Marcao
- Ömer
- Emre Kılınç
- Aytaç
- Jesse Sekidika
- Kerem Aktürkoğlu
- Barış
- Mohamed
(Fatih Terim Canlı Yayında Açıkladı)
☝️☝️☝️☝️☝️☝️☝️☝️☝️☝️
Galatasaray divan kurulu üyesi Hayri Kozak: "Mustafa Cengiz'in durumu hiç iyi değil. Hastaneye kaldırdılar şimdi de. En son çok ağır bir ilaç vermişler. İyi neticeler vermeye başlamış ama çok hırpalıyormuş. Çok yorulmuş. Yani gidişat iyi değil. Allah yardımcısı olsun."
☝️☝️☝️☝️☝️☝️☝️☝️☝️
Samsunspor'lu Yasin Öztekin, Bursaspor ile oynanan hazırlık maçında ilginç bir penaltı vuruşu yaptı.
☝️☝️☝️☝️☝️☝️☝️☝️☝️
Fenerbahçe Beko'da başantrenör Igor Kokoskov ile karşılıklı anlaşarak yolların ayrıldığı açıklandı. Kokoskov, NBA ekibi Dallas Mavericks'te Jason Kidd'in yardımcısı olarak görev yapacak.

Fatih Terim: "En formda oyuncumuz Oğulcan'a lisans vermediler."

TEKNOLOJİ


Nokia XR20 sağlam gövdeli bir 5G telefonu olarak tanıtıldı

Intel Qualcomm için yeni anlaşma kapsamında çip üretimi yapacak

Intel işlemci mimarileri için önümüzdeki birkaç yılın yol haritasını açıkladı

Tesla en sonunda sadece araç satışlarıyla kârlılığa geçti

Daha büyük ve güçlü Apple Silicon işlemcili iMac için yeni çıkış tarihi işareti

Activision-Blizzard taciz davası nedeniyle World of Warcraft için çalışmalar durdu

Samsung Z Fold 3 için S Pen desteğini ve yeni Note telefonunun gelmeyeceğini doğruladı

iOS 14.7.1 Apple Watch kilit sorunu ve sıfır-gün açığına çözüm getiriyor

Apple ürünü satın almayı düşünenler için fırsatlar MediaMarkt kampanyasında

Realme Flash ile manyetik kablosuz şarj özellikli ilk Android telefon yolda

Samsung'un yeni QLED Odyssey oyun monitörü ile 2000 nit seviyesinde parlaklık

Nothing ilk ürünü olan kablosuz kulaklık Ear (1)'i tanıttı

Android 13 için belirlenen tatlı kod adı Tiramisu olabilir

Galaxy Z Fold 3 için suya dayanıklılık işareti, Z Flip 3'ün yeni görselleri

Spotify Yenilikler akışı ile müzik ve podcast takibini kolaylaştıracak

Amazon Bitcoin ile ödeme alacağına dair haberleri yalanladı

iPhone 12 satışları Apple'a durgun dönemde rekor gelir ve kâr getirdi
Etiketler

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* * Lütfen, Burada spamlı kelimeler kullanmayin. Tüm Yorumlar Yönetici Tarafından İncelenir. Hakkınızda İşlem başlatılır.