Günün Manşet haberleri 21/05/2021

Günün Manşet haberleri 21/05/2021

Günün Manşet haberleri

                                                              21/05/2021

Sayfamız Gün boyu içerikleri yenileniyor...
Dolar: 8.4059 %0.34
Euro: 10.2283 %-0.28
Sterlin: 11.8936 %-0.08
Altın: 505.554 %-0.04

Avusturya'da bir hastanın yanlış bacağı kesildi.


56 saatlik sokağa çıkma kısıtlaması başladı.


Çin'in Qinghai şehrinde 7.4 büyüklüğünde bir depremin meydana geldiği bildirildi.

Ülkemizde son durum:


Kemal Kılıçdaroğlu'nun paylaşımı:
WhatsApp, Rekabet Kurumu'nun "Sözleşme Türkiye'de uygulanmayacak" açıklamasını yalanladı. (HaberTürk)


İsveç'in bir şehrinde eski Belediye Başkanı Hermansson, siyasi kariyerini sonlandırdıktan sonra çöpçü oldu: ''Kirayı ödemem lazım'' dedi.


Antalya'da bir apartman dairesinde, pencerenin korkuluğuna asılmış halde ölü kedi bulundu. Dairenin sahibi, hayvan beslediği için site sakinleriyle sorun yaşadığını ve bunun kendileri için verilmiş bir gözdağı olduğunu belirtti.


İzmir’de birbirlerine aşık olan, salgın nedeniyle ayrı kalmak zorunda kalan down sendromlu Ece Güngör ile Serdal Rodoplu,15 ay sonra hastanede buluştu.


Malatya Battalgazi'de 4.3 şiddetinde deprem meydana geldi.


Mustafa Cengiz: "Ben sevgili Fatih Hoca ile devam etmeyi düşünmüyorum."


Mustafa Cengiz: "Fatih hocamız konuşurken beni buz etti. Yusuf yerinden fırladı, benim gözlerim fal taşı gibi açıldı. 'İçerideki ve dışarıdaki düşmanlar' dedi; beni işaret etti, bunu anlamamak için aptal olmalıyım."


Mustafa Cengiz: "Neden Fatih Terim ile sözleşme uzatmıyorum? Biz düşman değil miyiz? O anda, hemen o anda Fatih Terim istifa etmeliydi, ona istifa etmek yakışırdı."Mustafa Cengiz: "Bizi düşman ilan eden Fatih Terim ile nasıl çalışabiliriz?"


Mustafa Cengiz: "Düşmanlarını duman ettin sevgili hocam, seni tebrik ediyorum. Eserinle övünebilirsin, kemoterapiye yeniden başladım. Bir kere evime gelmedin ziyarete."


Mustafa Cengiz: "Ey Fatih Terim, sen genel kurula hakaret ediyorsun. Sen bizi sadece Genel Kurul'a havale edersin. Senin başka yetkin yok! Sadece bana ayar çekmiyor Onursal Başkanımız, gelecek adaylara da 'paranız varsa gelin' diyor."


Mustafa Cengiz: "Fatih Terim çıkar yanıma gelir özür diler o zaman belki onunla devam ederim."


Dolar: 8.3767 %-0.03
Euro: 10.2218 %-0.37
Sterlin: 11.8902 %-0.12
Altın: 505.917 %0.03


Gezi Parkı davasında mahkeme, Osman Kavala’nın tutukluluğuna oy çokluğu ile devam kararı verdi.


🚁 Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (#TUSAŞ), tam statik teste tabi tuttuğu #GÖKBEY helikopteri ile Türkiye'de bir ilke imza atacak.

👉TUSAŞ'tan yapılan açıklamaya göre, Milli Teknoloji Hamlesi çerçevesinde çalışmalarını sürdüren şirket, özgün ürünlerin uçuş faaliyetlerini icra etmeden önce kritik parçaları test etmesini sağlayan "tam boy statik test"i (Full scale static-FSST) gerçekleştirilecek.🚁🇹🇷

🇹🇷 Güvenlik güçlerince 15 Temmuz 2016'dan bugüne kadar organize suç örgütlerine yönelik düzenlenen 307'si yerel, 14'ü bölgesel ve 41'i ulusal düzeyde 362 operasyonda 347 çete çökertildi.

💥Irak'ın Kuzeyi Pençe Şimşek Operasyon bölgesinde tespit edilen terör örgütü PKK hedefleri Hava Kuvvetlerimize ait F-16'lar tarafından vuruldu. ✈️

💫İsrail polisi, cuma namazı sonrası Mescid-i Aksa’daki cemaate ses bombalarıyla saldırdı.

Bitcoin, son 10 günde 20.000 dolara yakın değer kaybetti.

Metropoll'ü son anketine göre:
Erdoğan %38,8 - %49,7 İmamoğlu
Erdoğan %37,5 - %49,4 Yavaş
Erdoğan %38,5 - %42,5 Akşener
Erdoğan %42,5 - %39,7 Kılıçdaroğlu


💫İsrail Başbakanlığı: Ateşkes, Mısır'ın önerisine dayanarak karşılıklı ve koşulsuz olarak kabul edildi


2021 Dünya Basın Özgürlüğü Endeksi

1. 🇳🇴

2. 🇫🇮

3. 🇸🇪


13. 🇩🇪

14. 🇨🇦

25. 🇦🇺

29. 🇪🇸

33. 🇬🇧

34. 🇫🇷

41. 🇮🇹

44. 🇺🇸

54. 🇨🇱

67. 🇯🇵

70. 🇬🇷

86. 🇮🇱

111. 🇧🇷

119. 🇲🇾

124. 🇹🇿

134. 🇨🇴

137. 🇹🇭

145. 🇵🇰

148. 🇻🇪

150. 🇷🇺

153. 🇹🇷

177. 🇨🇳

—RSF / Sınır Tanımayan GazetecilerBilim insanları tarafından yapılan bir araştırmaya göre, köpeklerde yeni bir Kovid-19 türü tespit edildi. Yeni türün insanlara geçmiş olabileceği belirtiliyor.


Yılmaz Özdil: "Sayın medyamızın son 10 yıldaki halinden daha büyük, daha kötü, daha ölümcül “organize suç örgütü” var mı?"


Metropoll Araştırma'nın yaptığı ankete göre, olası bir Cumhurbaşkanlığı seçiminde Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 10 puandan fazla fark atıyor.


Mansur Yavaş: "BLD Digital 4.0 Sezon 1, Bölüm 1"

Japonya'da hızlı trenin 1 dakikalık rötarına soruşturma açıldı. Makinistin tuvalete gittiği ortaya çıktı ve halktan özür dilendi.


Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Tüm dünya mazlumları güçlü bir Türkiye'nin ayağa kalktığı, kalkacağı günü bekliyor."


Dolar: 8.3704 %-0.1

Euro: 10.2275 %-0.3

Sterlin: 11.8669 %-0.31

Altın: 504.476 %-0.25


Türkiye'de 34.5 milyon kişinin 899 milyar lira kredi borcu olduğu açıklandı.


WhatsApp geri adım attı: Veri paylaşımını içeren sözleşme Türkiye'de yürürlüğe girmeyecek.


2022 Ampute Futbol Dünya Şampiyonası Türkiye'de gerçekleştirilecek.


Jahrein, 22 Mayıs Cumartesi günü 20.30'da Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte Twitch yayını gerçekleştirecek.
"Bir İsrailli öldürsem cennetlik olurum" diyen Mehmet Ali Erbil, gelen tepkilerin üzerine: "İsyanım İsrail halkına yönelik değil, İsrail devletinin politikasınadır." dedi. 


Emniyet Genel Müdürlüğü KOM Daire Başkanlığı koordinasyonunda organize suç örgütlerine yönelik 8 ilde 171 şüphelinin yakalanması için "Sahil Rüzgarı Operasyonu" başlatıldı.


Twitter, 'Mavi Tik' başvurularını tüm kullanıcılar için açtı.


Tüketici güven endeksi, Mayıs'ta yüzde 3.6 azalarak 77.3 oldu. Son iki yılın en düşük seviyesi.


İsrail ile Hamas arasında varılan ateşkes anlaşması, saat 02.00 itibarıyla yürürlüğe girdi.


Kırklareli'nde yaşayan 90 yaşındaki Emirzade Tekin, 19 Mayıs kutlamalarında araçlardan çalınan marşı duyunca yalın ayak sokağa koşup konvoyu selamladı.


📍PKK'lı teröristler S/İHA’ların ana merkezlerinden biri olan Batman Havaalanına maket kamikaze İHA'lar ile saldırı girişiminde bulundu.


👉Aynı zaman diliminde Şırnak 23'üncü Jandarma Komutanlığına da kamikaze İHA’lar ile saldırı girişimi olduğu söyleniyor.


📍Sabaha karşı polisin dur ihtarına uymayan bir şahıs kapama noktasındaki görevli 2 bekçiye çarptı.


📍İsrail’in Filistin’deki katliamlarına karşı atılabilecek adımlardan biri de Kürecik Üssü. Türkiye projeyi onayladığında sadece NATO kullanımını şart koşmasına rağmen buradaki bilgiler İsrail’e aktarılıyor.


📍Emniyet Genel Müdürlüğü KOM Daire Başkanlığı koordinasyonunda organize suç örgütlerine yönelik 8 ilde 171 şüphelinin yakalanması için "Sahil Rüzgarı Operasyonu" başlatıldı.


💫Ankara merkezli 24 ilde 17'si rütbeleri sökülmüş 1. sınıf emniyet müdürü, 50’si TSK’dan ihraç edilmiş 67 FETÖ şüphelisi hakkında gözaltı kararı verildi.


📍Suriye’den yasa dışı yollarla ülkemize girmeye çalışan DEAŞ'lı 1 terörist yakalandı.


💫Elon Musk: ABD ile Rusya daha fazla diyalog halinde olmalı


💫Kara ve havanın ardından denizde de milli füze haberlerini daha sık duyacağız.

Gemilerdeki atış sistemini ve füzeleri tamamen yerlileştirmeyi hedefleyen Türkiye, bu alandaki ABD tekelini kırıp ihracat kapısını da sonuna kadar aralamak istiyor...


💫Çerkesler için tarihin karanlık sayfası 1864'te açıldı. 157 yıl önce Kafkas halkını göç ve açlığa maruz bırakan sürgünün acısı hala taze...


🌄 Yeni Zigana Tüneli'nde ışığa az kaldı.


🚗🚛🚌 Trabzon-Gümüşhane kara yolu üzerinde yapımı devam eden, bittiğinde çift tüpte 29 kilometre uzunluğuyla dünyanın ikinci, Avrupa'nın ise en uzun kara yolu tüneli unvanını alacak Yeni Zigana Tüneli Projesi'nde yüzde 87 seviyesine gelindi.


Batman'da patlama seslerinin duyulduğu iddia ediliyor.


Şırnak'ta patlama seslerinin duyulduğu iddia ediliyor.


Batman Valiliği: "Batman’da bir askeri tesise saat 23.10 sularında 3 adet maket uçak ile saldırı girişiminde bulunulmuştur. Maket uçaklar etkisiz hale getirilmiştir. Herhangi bir zayiat yoktur."


MSB: "Batman’daki İnsansız Uçak Sistemleri Üs Komutanlığımız ile Şırnak’taki 23’üncü Piyade Tümen Komutanlığımıza maket uçaklarla saldırı girişiminde bulunulmuş, birlik personelimizin dikkati ve alınan tedbirler sayesinde herhangi bir hasar ve zayiat meydana gelmemiştir."

Etiketler

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* * Lütfen, Burada spamlı kelimeler kullanmayin. Tüm Yorumlar Yönetici Tarafından İncelenir. Hakkınızda İşlem başlatılır.