Ubuntu Masaüstü Arka Plan Resmi Nasıl Değiştirilir

Ubuntu Masaüstü Arka Plan Resmi Nasıl Değiştirilir
Masaüstü PC'ler ve dizüstü bilgisayarlar için Ubuntu 20.04 ve 20.10 arka plan resmi değiştirme nasıl yapılır bu konumuzda onu resimli bir şekilde uygulamalı anlatacağız. Ubuntu Bilgisayarınıza özel resim ekleyerek özelleştirebilirsiniz. Veya Ubuntu'nun size sunmuş olduğu orjinal resimlerden seçebilirsiniz ya da internetten indirdiğiniz Wallpaper resim dosyalarını masaüstü arka plan resmi yapmanız mümkün. Hadi anlatıma başlayalım ne dersiniz?

Öncelikle Ubuntu PC'nizde masaüstüne geliyorsunuz ve Mouseyi sağ tıklayarak Change Background (Arkaplanı Değiştir) olan seçeneğe tıklıyorsunuz. Aşağıdaki resimde gösterildiği gibi.Açılan sayfada Ubuntu'nun kendi resimleri aşağıda listede yer alır onlara tıkladığınızda arka plan resmi değişir. Farklı bir resim yani kendi özel resminizi seçmek istiyorsanız. Üstten sağdan Add picture (Resim ekle) butonuna tıklıyorsunuz. Aşağıdaki resimde gösterildiği gibiDaha sonra seçmek istediğiniz resim hangi dosyada ise ilgili dosyaya gidiyorsunuz ve resmin üzerine tıklayıp yukarıdan Sağdan Open (Aç) butonuna tıklıyorsunuz. Aşağıdaki resimde gösterildiği gibi.Resimi seçtikten sonra tekrar Background Arka Plan resimlerin olduğu bölüme geliyorsunuz ve en son seçtiğiniz resmin üzerine tekrar tıklıyorsunuz. İşlem tamamlandı! artık arka plan resminiz seçtiğiniz resim olacaktır. Aşağıdaki resimde gösterildiği gibi.


2. Bir Yöntem


Ubuntu PC masaüstü arka planı internetten indirdiğiniz veya özel resimlerinizi hızlı ve pratik bir şekilde değiştirme yöntemi. Fakat bunu yaptığınızda Resimler klasörünüzde Wallpapers dosyası oluşacaktır.

Şimdi Arka Planı değiştirmek istediğiniz resmin üzerine geliyorsunuz ve sağ tıklayıp Set as Wallpaper (Duvar kağıdı olarak ayarla) seçeneğine tıklıyorsunuz. Aşağıdaki resimdeki kırmızı ok işaretinde gösterildiği gibi.Bunu yaptığınızda hızlı bir şekilde seçtiğiniz arka plan resminiz değişecektir ve resimler dosyanızda Wallpaper dosyası oluşacak ve içinde bu şekilde uyguladığınız resimler yer alacaktır.
Etiketler

Yorum Gönder

3 Yorumlar
* * Lütfen, Burada spamlı kelimeler kullanmayin. Tüm Yorumlar Yönetici Tarafından İncelenir. Hakkınızda İşlem başlatılır.
  1. Çok teşekkür ederim yaptım oldu işime yaradı. sağolun varolun :)

    YanıtlaSil
  2. Teşekkürler hocam sayenizde yaptım :D

    YanıtlaSil
  3. Hasan sende mi ubuntuya geçtin XD

    YanıtlaSil