Neden İntihar Etmek?

Neden İntihar Etmek?



style="display:block"
data-ad-client="ca-pub-6677156170534283"
data-ad-slot="7165426968"
data-ad-format="auto"
data-full-width-responsive="true">



Neden İntihar Etmek?

Bugün akşam saatlerinde Babamın tanıdığı bir isim intihar etti ismi Nuri Çengeloğlu ailesi vardı, kahveciydi, kendisini bende arasıra görüyordum Karabağlar'da fakat fazla tanımıyordum. Allah Rahmet Eylesin Mekanı Cennet Olsun.

Söylenenlere göre intiharın sebebi ekonomik sıkıntıları olduğu iddia ediliyor tam bilmiyoruz. Babam çok üzüldü tabi bizde tanımasakta üzüldük açıkçası.

Ya anlamıyorum neden intihar eder bir insan? Şu Dünyada hiç kimse için ve hiç bir olay için intahar etmeye değmez. Bu dünyada kimse aç kalmadı insan ekmek ile bile karnını doyurur ve gerisini Allah'a havale etmesi gerekir.

Zaten öleceğiz, fakat Allah'ın verdiği canı anca Allah alır dinimizde böyle. İntihar etmek Allah'a isyan etmek ve karşı gelmek demektir. Ve en büyük günahlardan biridir. Allah bizi yarattı ve yaratma sebebi gayet açık ve net!

Tabi sıkıntılar olacak şu zamanda dünyada herkesin bir sorunu ve sıkıntısı var. Yaratılış nedenimiz bu zaten sınav dünyasındayız. Onun için Allah sana bu canı verdi ve bu hayatı verdiyse bir sebebi ve nedeni vardır elbet. İnsanlar ve olaylar için Yüce Allah'a karşı gelmek çok saçma ve anlamsız geliyor bana.

İntihar etmek her ne durumda olursa olsun Allah'a karşı gelmektir. İnsan eceliyle ölmelidir. Zaten çok kısa bir dünya yaşıyoruz geçmişe baktığımızda anlarız zamanın nasıl geçtiğini.

Zor ve sıkıntılı bir yaşam olabilir, fakat bizi yaratan böyle istemiş vardır elbet bir nedeni. Bu sıkıntıların elbet bir mükafatı olacaktır sadece sabretmek ve inançlı olmak gerekiyor.

İnsanlar ve Olaylar gelip geçicidir tek gerçek İslam'dır. Şu kısacık Ömürde insanlar ve olaylar veya durumlar yüzünden Dinimizi riske atmaya değer mi?

Allah Rahmet Eylesin ve Yakınlarına Sabır Versin.



style="display:block"
data-ad-client="ca-pub-6677156170534283"
data-ad-slot="5469201910"
data-ad-format="auto"
data-full-width-responsive="true">

Etiketler

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* * Lütfen, Burada spamlı kelimeler kullanmayin. Tüm Yorumlar Yönetici Tarafından İncelenir. Hakkınızda İşlem başlatılır.