Kilo vermenin yolları

Kilo vermenin yolları


Kilo vermenin yolları

Merhaba arkadaşlar bende bir aralar kilo problemi yaşıyordum son 3 yıldır,  daha sonra kilo vermeye başladım. Nasıl kilo verdim size anlatacağım. Öncelikle bir yemeği alışkanlık haline getirmemeli ve yemek yemenin üzerinde fazla durmamanız gerekiyor. Genellikle yemeyi çok sevenler kilo alıyor. Yada sıkıntıdan çok yiyenler.

Yemek yemeden önce su için daha sonra yemeğe başlayın arkadaşlar. Yemek yerken lokmalarınızı mümkün olduğu kadar çok küçük parçalara bölün. Yemeği hızlı yemeyin çok yavaş ve sakin bir şekilde yemek yerseniz daha az yiyip daha erken sofradan kalkarsınız. Çünkü yemek yediğimizde doyma sinyalleri beynimize 5-10 dakika sonra geliyor.

Az yemek yiyin ve sık sık yemek yiyin bunu neden diyorum bir anda aşırı şekilde yemek yerseniz mideniz yemeğin hepsini bir anda eritemez ve çoğu vücudunuzda yağ olarak depolanır. Ama az yemek yerseniz mideniz çabuk eritir bu nedenle az ve sık sık yemek yemek kilo vermenizi sağlar.


style="display:block; text-align:center;"
data-ad-layout="in-article"
data-ad-format="fluid"
data-ad-client="ca-pub-6677156170534283"
data-ad-slot="6498194629">Bir şeylerle uğraşın yemek yemeyi unutun. Mesela ben blgisayarda çok vakit geçriyorum bu aralar yemek yemeyi unuttum açıkçası ondan herkes kilo verdiğimi söylüyor.  Birde çok az ekmek yiyorum ve çok az yemek yiyip kalkıyorum sofradan.

Hareketli olun spor yapmayı sevmiyorsanız bile yürüyüş yapın, evinizde müziği açıp dans edin. Nasıl hareketli olurum düşünün hem sevdiğiniz bir şeyi yapın hemde hareketli olmaya bakın.

Geceleri yemek yemeyin sakın. Hamur işlerinden uzak durun. Fazla tuz, fazla şeker ve fazla unlu mamüller tüketmeyin. Sürekli su çin ve sürekli sebze tüketin. Bol limonlu salata yapın ve her acıktığınızda o salatayı yiyin.

Limonlu yeşilçay için. Sıvı çok tüketirseniz acıkma oranınız azalır. Bol bol sıvı tüketin.

Aslında benim Babamda çok kilolu ve şişman biri. Nedeni ise yemek yemeyi çok seviyor alışkanlık hale getirmiş. Önce bu yemek yemeği ve yemek işlerini unutmalısınız. Yani yemeği bir hobi bir tutku olarak görmemelisiniz.
Etiketler

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* * Lütfen, Burada spamlı kelimeler kullanmayin. Tüm Yorumlar Yönetici Tarafından İncelenir. Hakkınızda İşlem başlatılır.