İçerik Paylaşım Kuralları

İçerik Paylaşım Kuralları

İçerik Paylaşım Kuralları


2vk.Net Sitemize üye olan ve konu paylaşımı yapan sayın Üyeler, Sitemizde Gerek Yasaların uygulamış olduğu gerekse sitemizin kuralları gereği içerik eklerken izin verilen dosya türleri ve dikkat etmeniz gereken bazı maddeler yer alıyor. İçerik eklemeden önce lütfen aşağıdaki kurallarımızı okuyunuz.

Sitemizde Paylaşıma İzin Verilen Dosyalar • Video – MP4 ve benzeri uzantıdaki video dosyalarını yükleyebilirsiniz.

 • Mp3  – MP3 ve benzeri uzantıdaki ses dosyalarını yükleyebilirsiniz.

 • PDF Belgeleri ve benzeri uzantıdaki dosyaları yükleyebilirsiniz.

 • Resimler, Fotoğraflar, Hareketli Resimler – JPG, Webp, PNG, GIF ve benzeri uzantıdaki görseller yükleyebilirsiniz.

 • Metin Yazılar, Özel Karakterler, Semboller, Emoji ve benzeri karakter biçimlerini ekleyebilirsiniz.

 • HTML, IFRAME Embed kodları ekleyebilirsiniz.


Yukarıdaki Paylaşıma İzin Verilenler Listesini, Dosya formatları ve uzantı İzinlerini Web Sitemiz üyelerine herhangi bir zaman içerisinde bildirimde bulunmaksızın değiştirebilir veya kısıtlama getirebilir. Detaylı Bilgi İçin Lütfen Hizmet Şartları Sayfamızı Ziyaret Ediniz.

Sitemizde Uymanız Gereken Kurallar


Aşağıdaki kurallara uymayan üyelerin konuları sitemizden kaldırılacaktır. Lütfen içerik eklerken uymanız gereken aşağıdaki kuralları dikkatlice okuyunuz.

 1. Sitemizde kesinlikle alıntı içerik ve kopya içeriğe izin vermiyoruz. Bir başkasının veya bir başka sitenin içeriğini burada paylaşan üyelerin konuları kaldırılacaktır. Kendi sitesinde yayınladığı veya kendisine ait olan içeriği birden fazla sitede paylaşıp tekrar burada paylaşamaz. Her üyenin konuları yayınlandıktan hemen sonra gelişmiş kopya denetleme programında taranır. Sitemizde sadece özgün yazılara izin veriyoruz.

 2. Hakaret, Argo, Küfür, Nefret, İfşa, Şiddet barındıran, Kişisel Bilgiler içeren ve Saldırı niteliğinde olan içerikler paylaşmak yasaktır.

 3. Web Sitenizin veya Blogunuzun uygunsuz, alakasız, reklam ve spam amaçlı URL/linklerini eklemek yasaktır. Sadece uygun görülen web site adreslerine izin veriyoruz.

 4. +18 Yetişkin İçerik Konular paylaşmak yasaktır.

 5. Kısa içerikler paylaşmak yasaktır. Minimum içerik kuralımız 200 kelimedir. 200 kelimeden az içerikler paylaşmak yasaktır.

 6. Telif Hakkı ile korunan içerikler paylaşmak yasaktır.

 7. Alkol, Uyuşturucu, Tütün ve benzeri içeriklerin tanıtımı, kullanımı, soruları niteliğinde olan konular yayınlamak veya teşvik edici konular açmak yasaktır.

 8. Yasalara uygun görülmeyen içerikler kaldırılır.

 9. 15 Yaşından küçüklerin web sitemize üye olması ve içerik paylaşması yasaktır.

 10. İlanlar Kategorisinde Ticari amaçlı açılan konularda URL/Web Site adresi ve benzeri dış bağlantılar eklemek yasaktır. Söz konusu olan bu konular her gün denetlenmektedir. Sadece Uygun Görülen Linklere İzin Verilir.

 11. Anlamsız, Spam, Türkçe Yazım ve İmla Kurallarını yeteri şekilde karşılamayan, Bozuk, Yeteri şekilde anlaşılmayan içerikler eklemek yasaktır ve bu tür paylaşımlar sitemizden kaldırılır.

 12. Youtube ve benzeri video sitelerin Telif Hakkı ile korunan veya video paylaşımına izin verilmeyen videolar eklemek yasaktır.

 13. Telif Hakkı ile korunan mp3 ve benzeri ses dosyaları eklemek yasaktır.

 14. Telif Hakkı ile Korunan Full Film Videoları veya Film Fragman videoları eklemek yasaktır.

 15. Telif Hakkı ile Korunan Full Dizi videoları ve fragman videoları eklemek yasaktır.

 16. Telif Hakkı ile Korunan MP4 ve benzeri Şarkı videoları eklemek yasaktır.

 17. Telif Hakkı ile korunan Resimler ve benzeri Görseller paylaşmak yasaktır.

 18. Sitemizde önemli derecede sayılan kişisel bilgilerinizi yayınlamak hem sizin güvenliğiniz için hemde sitemizin politikası gereği yasaktır.

 19. Warez, Cracks, Keygens, Serial number, Ürün anahtarları, Lisans Anahtarları ve benzeri içerikler paylaşmak yasaktır.

 20. Tehlikeli sayılacak ve bilgisayarlara, yazılımlara zarar verecek olan Embed Kodlar paylaşmak yasaktır. Ayrıca web sitemize zarar verecek ve web sitemizi bozacak kodlar eklemekten kaçının.

 21. İnsanları zarara uğratacak ve kötü yola teşvik edecek içerikler paylaşmak yasaktır. İnsanları suça teşvik etmek ve özendirici zararlı içerikler paylaşmak yasaktır.

 22. Yalan Yanlış Bilgiler, Sahte tanıtımlar, Sahtecilik, Dolandırıcılık ve benzeri içerikler paylaşmak yasaktır.

 23. Herhangi bir konuyu kötüye kullanmak yasaktır.


 

ÖnemliNot: Kısaca Dünyanın belirlediği yasalara uygun bir şekilde ve kendinize ait içerikler paylaşmalısınız.

Sitemizde Konu eklemeyi bilmeyen ziyaretçilerimiz  Konu Nasıl Eklenir Sayfasını ziyaret edebilirler.

Bu konuda herhangi bir aklınıza takılan bir sorularınız veya şikayetiniz varsa bizimle iletişime geçmekten çekinmeyiniz.

İletişim: [email protected]

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* * Lütfen, Burada spamlı kelimeler kullanmayin. Tüm Yorumlar Yönetici Tarafından İncelenir. Hakkınızda İşlem başlatılır.