göz kapağı estetiği nedir

göz kapağı estetiği nedirstyle="display:block"
data-ad-client="ca-pub-6677156170534283"
data-ad-slot="7165426968"
data-ad-format="auto"
data-full-width-responsive="true">göz kapağı estetiği nedir

göz kapağı estetiği nedir
Göz kapağı estetiği yaşlılık ya da doğuştan gelen alt ve üst göz kapaklarındaki fiziksel bozukluğu gidermek için yapılan işlemlerin tümüne verilen isimdir. Çoğunlukla cerrahi işlemlerle bu sorun giderilir.Yaşlanmaya bağlı üst kapaklardaki sarkma, alt kapaklardaki torbalanma, doğuştan gelen iki göz kapağının birbirine eşit olmaması, bir göz kapağının diğerine göre daha uzun olması veya daha aşağıda olması, göz kapaklarının yerleşimi ile ilgili sorunlar gibi durumlarda göz kapağı estetiği yapılabilir. Fakat genelde yaşlılıkla ortaya çıkan üst kapak sarkmaları ve alt kapakların torbalanmasını gidermek için yapılan işleme göz kapağı estetiği diyoruz.

göz kapağı estetiği ameliyatı nasıl yapılır
Göz kapağı ameliyatları üst ve alt göz kapağı ameliyatı olarak ikiye ayrılır. Üst göz kapağı ameliyatlarında genelde cilt sarkmış olduğu için bu sarkan cilt işaretlenir ve çıkarılır.Göz kapağından alınır. Daha sonra göz kapağı yağ dağılımlarında dengeleme işlemine gidilir, yani fazla yağ alınır ya da az ise eklenir. Yani göz kapagı dolgunluğu optimum seviyeye getirilir. Alt göz kapaklarında ise genel sorun torbalanma şeklinde karşımıza çıkar. Torbalanma yağ dağılımındaki dengesizlikten kaynaklanır. Bu yağ fazlasını atmadan, yanak bölgesine kaydırarak alt kapaklardaki fazla yağ giderilir. Daha sonra alt göz kapağı ile yanak arasında yumuşak geçiş sağlanır. Ayrıca göz kapağında ciltle ilgili sarkıklıklar varsa bunlarda işlem sırasında düzeltililebilir.

göz kapağı estetiği ameliyatında ağrı hissedilir mi
Göz kapağı ameliyatları iki yoldan yapılabiliyor.Bu ameliyat lokal veya genel anestezi ile yapılabilir. Bu iki işlemde de ağrı hissedilmez. Genel anestezide hasta tamamen bilinci kapalı girer ameliyata ve bilinci kapalı çıkar.Lokalde hasta bilinci açıktır ve işlem sırasında konuşabilir.Her göz kapağı için yapılacak üçer adet iğnenin dışında herhangi bir ağrı hissedilmez. Ancak çoğu hasta yapılanları görmemek ya da hissetmemek için genel anesteziyi tercih ediyor.style="display:block"
data-ad-client="ca-pub-6677156170534283"
data-ad-slot="5469201910"
data-ad-format="auto"
data-full-width-responsive="true">

Etiketler

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* * Lütfen, Burada spamlı kelimeler kullanmayin. Tüm Yorumlar Yönetici Tarafından İncelenir. Hakkınızda İşlem başlatılır.