Google Drive Dosya İzinleri

Google Drive Dosya İzinleristyle="display:block"
data-ad-client="ca-pub-6677156170534283"
data-ad-slot="7165426968"
data-ad-format="auto"
data-full-width-responsive="true">Google Drive Dosya İzinleri

Merhaba arkadaşlar, Google Drive biliyorsunuz dosya yükleme alanıdır. Ücretsiz dosya yükleme boyutu 15 GB veriyor. Google Drive'da yüklenen dosyalar halka açık bir şekilde yükleniyor yani yüklediğiniz dosyaları kullanıcılar paylaşabilir ve indirebilir.

Burada önemli dosyalarınızı yüklediğinizde paylaşıma kapatabilir ve indirme izinlerini engelleyebilirsiniz. Yani yüklediğiniz önemli dosyaları google drive'da gizleyebilir indirmeyi kapatabilirsiniz.

Şimdi Google Drive giriş yapın. Ana sayfaya gelin. Yüklediğiniz dosyanın üzerine tıklayın açılmıyorsa çift tıklayın mutlaka açılacaktır. Daha sonra sağ üstten üç nokta olan yere tıklayıp Share seçeneğine tıklıyorsunuz. Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi. Resimdeki kırmızı ok işaretlerine bakın.Ardından açılan pencerede yine sağ üstte yuvarlak ayarlar logosu var oraya tıklıyorsunuz. Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi kırmızı ok işaretine bakınız.Açılan penceredeki o gördüğünüz (√) işaretli olan kutucukların üzerine tıklayıp izinleri kaldırıyorsunuz. Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi. 

En son aşağıdaki resimdeki gibi olacak. Yani (√)  onay tıklarını kaldırmış şekilde aşağıdaki resimde gördüğünüz kutucuklar boş olacak. Daha sonra pencereyi kapatın.Pencereleri kapattıktan sonra artık o indirdiğiniz dosyaları kimse göremeyecek ve paylaşım yapamayacak ve de indiremeyecek. Yani dosyalarınızı artık sadece siz göreblir ve sadece siz indirebilirsiniz.

Yukarıdaki işlemleri yaptıktan sonra dosya izinleriniz aşağıdaki resimdeki gibi olacak.

style="display:block"
data-ad-client="ca-pub-6677156170534283"
data-ad-slot="5469201910"
data-ad-format="auto"
data-full-width-responsive="true">

Etiketler

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* * Lütfen, Burada spamlı kelimeler kullanmayin. Tüm Yorumlar Yönetici Tarafından İncelenir. Hakkınızda İşlem başlatılır.