Doğru ve Tarafsız Haber

Doğru ve Tarafsız Haber

Doğru ve Tarafsız Haber

Akşam Haber saatinde şöyle tüm haberleri geziyorum çoğu trafik kazaları, suç olayları, dünya haberleri gibi gereksiz haberler yayınlamakta. Bizler Yani Türkiye vatandaşları asıl konuları görmek ve duymak istiyoruz. Şuan ülkemizde çok sorunlar varken böyle gereksiz haberler yayınlamak çok absürt oluyor.

Fakat bir haber kanalı var ki iyiki var... o da olmasa ülkemizdeki insanların durumlarını, esnafın durumlarını, devlet yöneticilerin gerçekte ne yaptıklarını göremeyeceğiz.

Kim bu? tabi ki Fox Haber. Fox haber olmasa gerçekten ülkemizin gerçek sorunlarını göremeyeceğiz. Babam bile fox haber karşıtı olduğu halde fox haber izliyor :) bu ne demek oluyor? Babamda ülkedeki gerçek sorunları izlemek ve görmek istiyor olacak ki ondan fox haber izliyor... her ne kadar fox tv'yi sevmese de :)

Ben 25 yaşında bir gencim, babam eski kafalı kısaca argo olacak ama başka kelime bulamadığım için çok özür diliyorum "kör cahil" biri. Yani hiç araştırma yapmaz ve hep bildiğini okur ve herkese güvenir. Zaten bu yüzden kendi çevresindeki herkes zamanında babamı dolandırdı düşünün kendi partisindeki insanlar bunlar yani dost dedikleri.

Herneyse biz tabi okumuş adamlarız, bu sözleri söylerken belkide beni küstah olarak algılayabilirsiniz fakat ben öyle düşünmüyorum. Çünkü okumak demek eğitim demek her konuda bir bilgiyi üretmek, araştırmak, ve bir konuyu kim yayınlarsa yayınlasın doğruluğu hakkında şüpheyle bakmaktır. Kısaca okumak insanı geliştirir :)

Artık öyle bir zamandayız ki kimselere güven olmaz. Bunu gel de babama anlat... Ben bir haber izlediğimde o haberin doğruluğu hakkında heryerde araştırma yaparım ve hiç bu konuda tembel olmam. Neden? çünkü ben okuyan bir gencim:)

Bir insanın ne kadar yalan söylediğini anlamak aslında o kadar zor değil sadece birazcık araştırma yapmak gerekiyor..

#EĞİTİMŞART

Teşekkürler Fox TV ve Fox Haber... bizleri aydınlattığın için...:)
Etiketler

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* * Lütfen, Burada spamlı kelimeler kullanmayin. Tüm Yorumlar Yönetici Tarafından İncelenir. Hakkınızda İşlem başlatılır.