2007 Yıllarında Türkiye'de İnternet

2007 Yıllarında Türkiye'de İnternet

2007 Yılları Türkiye'de İnternet

2007-2008 yıllarına geri dönmek ve o yıllardaki sanal alemi tekrar yaşamak istiyorum açıkçası. Olsaydı ne mi olurdu? belki de şuan milyarder olurdum tabi şuan ki aklımla :D işin espirisi bile güzel öyle değil mi? Başlık biraz genel oldu fakat aklıma gelen bir iki  şeyi paylaşmak istedim içimde kalmasın sevmem yoksa :D

2007 yıllarına gidip Youtube'u bir görmenizi isterdim gerçekten... bu kadar çöp değildi. Çünkü o zamanlar Youtube-Türkiye bölgesinde videodan para kazanma seçeneği yoktu.

İnternette hemen hemen Herşey bedavaydı! Online: destek, eklentiler, servisler, yardımlaşma, sohbetler, platformlar, programlar aklınıza gelecek herşey...

Herşey kolay bulunurdu, keyler, warezler, cracks, ürün anahtarları, videolar, filmler aklınıza gelecek herşey......

O zamanlar Adsenseden para kazanmak çok kolaydı telif hakkı sorunları yoktu, bu kadar denetim yoktu, yanlış hatırlamıyorsam 2009 yıllarında blogger'dan blogspot uzantılı bir full film izleme sitem vardı. Adsenseden iyi gelir elde ediyorduk.

O zamanlar bu kadar fazla hile, hurda, çöp, sahtecilik, dolandırıcılık gibi olaylar yoktu... İnternetin en saf ve doğal zamanlarıydı.

Skype'tan önce o zamanlar MSN windows live space alanları vardı ve çok popülerdi. ve hi5.com... :) o dönemin en trend sosyal ağı diyebilirim. tabi Myspace, Myyearbook bunları da unutmamak gerekir. Ya o dönemin sosyal ağlarından bahsetmişken emo tarzları vardı :) şuan halen var mı emocu gençlik? emo girl falan? :)

Bunlar kısaca aklıma gelen o dönemin konuları diyelim... Daha pek çok siteler ve o döneme ait pek çok konular var ancak çoğunu unuttum açıkçası. Benim bir kardeşim var şuan sanırım 20 yaşında askerlik çağında o zamanlar daha okula bile gitmiyordu sanırım :) yani şimdiki gençlik bu yazımı okumalı biraz internet tarihi öğrensinler :)

Ayrıca gençlere buradan tecrübeli bir abiniz olarak benden bir tavsiye. Yaptığınız-Yapacağınız ne olursa olsun Geleceği Düşünerek hareket edin ;)
Etiketler

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* * Lütfen, Burada spamlı kelimeler kullanmayin. Tüm Yorumlar Yönetici Tarafından İncelenir. Hakkınızda İşlem başlatılır.