Tor Browser Kontrol (Check Tor)

Tor Browser Kontrol (Check Tor)style="display:block"
data-ad-client="ca-pub-6677156170534283"
data-ad-slot="7165426968"
data-ad-format="auto"
data-full-width-responsive="true">


Tor Browser Kontrol (Check Tor)

Merhaba Tor Tarayıcı kullanıcıları. Tor kullananlar gizliliğine önem verenlerdir burası kesin birşey. Tor kullanırken yinede aklmıza bazı zamanlar "acaba Tor tarayıcıma sızıyorlar mı?" gibi şüpheler gelebilir. Gerek yerel bilgisayar açıkları gerekse ağ bağlantı açıklarından veya eklentilerden Tor tarayıcı durumunu değiştirebilirler bu mümkün. Bunu anlamın bir yolu var Tor Browser şirketinin bizlere sunmuş olduğu tor tarayıcı kontrol araçları ile Tor durumunu kontrol edebiliriz.

 

Tor tarayıcı durumunu kontrol etmek için aşağıdaki linke gidin.

https://check.torproject.org/?lang=tr

Yeşil renkte, "Tebrikler. Bu tarayıcı Tor kullanımına uygun olarak yapılandırılmış." yazıyorsa Tor tarayıcınızda sorun yok demektir.

Tor IP adresi sorgulama Tor (Relay) Aktarıcı Kontrolü için aşağıdaki adrese gidiniz. Aşağıdaki linkten IP adreslerini sorgulayabilirsiniz ve bu sayede Sorguladığınız IP adreslerin Tor Ağı'mı değil mi tespit etmeniz mümkün olacaktır.

https://metrics.torproject.org/rs.html

Bazen Tor ağındaki Aktarıcılardan şüphelenebiliriz bunun içinde yukarıdaki metrics uzantılı adrese ziyaret ediniz ve kutucuğa şüphelendiğiniz IP adresini yazıp sorgulayınız.

Tor relay aktarıcılara sızma olasılıkları yoktur fakat yinede sorgulamakta fayda var. Yerel bilgisayarınızdaki IP adreslerinide sorgulayabilirsiniz.style="display:block"
data-ad-client="ca-pub-6677156170534283"
data-ad-slot="5469201910"
data-ad-format="auto"
data-full-width-responsive="true">

Etiketler

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* * Lütfen, Burada spamlı kelimeler kullanmayin. Tüm Yorumlar Yönetici Tarafından İncelenir. Hakkınızda İşlem başlatılır.