Sigara İçenler Mutlaka Okumalı!

Sigara İçenler Mutlaka Okumalı!style="display:block"
data-ad-client="ca-pub-6677156170534283"
data-ad-slot="7165426968"
data-ad-format="auto"
data-full-width-responsive="true">Ben Lise Yıllarında Arkadaş çevresi ve Abimin yüzünden bir özenti ile sigaraya başladım açık konuşmak gerekirse. O zamanlar günde 6-7 tek sigara içiyordum. Güzel geliyordu ve kendimi karizma hissediyordum. Bu üniversiteye kadar devam etti.

Üniversite yıllarında günde 1 Paket içmeye başladım. Yeri geliyordu 2 paket içtiğim günler oluyordu. Sıkılınca yakıyordum, mutlu olunca yakıyordum, üzüntüye girince yakıyordum artık bağımlısı olmuştum. Yani alışkanlık haline getirdim sigara içmeyi.

Üniversite bitti iş hayatına atıldım şimdi 33 yaşındayım ve KOAH hastasıyım. İşim gereği sürekli bilgisayar başındayım ve sürekli sigara yakıyorum. Artık nefes darlığı başladı geçen gün bu nefes darlığı şiddetlendi ve hastaneye gittim doktor KOAH başlangıcı dedi.

Şun sigara bağımlısıyım ve günde 2 paket sigara içiyorum. Yaşım 33 olmasına rağmen yokuş yukarı bir yere gitmekte çok zorlanıyorum. Benim 25 yaşında bir arkadaşım var sokakta merdivenlerden çıktığımızda ben yarı yolda tıkanırken o merdivenlerin sonunda beni bekliyor ve o sigara kullanmıyor. Yani benden daha sağlıklı.

1. kata damacana suları taşırken nefes nefese kalıyorum kalbim küt küt atıyor. Göğüslerimde sancı hissediyorum ve kalbim sıkışıyor. Daha 33 yaşındayım arkadaşlar. Şimdilerde sigarayı bırakmak istiyorum çünkü artık rahatsızlık vermeye başladı ama Yılların alışkanlığı ve bağımlı olduğum için çok zor bırakamıyorum. Ve geçmişe baktığımda gerçekten çok pişman oldum sigaraya başladığım için çünkü gerçekten şuan sağlığım iyi değil. Artık spor'dan çok uzağım, ne bir malzeme taşıyabiliyorum, nede yokuş yukarı çıkabiliyorum, nede uzun merdivenlerden çıkabiliyorum, ne koşabiliyorum.

Artık çok korkmaya başladım çünkü kalbimde sancılar oluşmaya başladı, nefes darlığı yaşamaya başladım, eskisi kadar enerjim kalmadı, ufak birşeyde hemen yorulmaya başladım yani kısacası bu sigara beni sağlığımdan etti. Daha yaşım 33.

Siz siz olun sigarayı hemen bırakın! yaşınız 20-25'li yaşlarda veya ergenlik çağlarınızda sigara içmek güzel gelebilir ve birşey hissetmeyebilirsiniz ama yaşınız 30'u geçtikten sonra gerçekten sağlığınızın bozulduğunu hissedeceksiniz.style="display:block"
data-ad-client="ca-pub-6677156170534283"
data-ad-slot="5469201910"
data-ad-format="auto"
data-full-width-responsive="true">

Etiketler

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* * Lütfen, Burada spamlı kelimeler kullanmayin. Tüm Yorumlar Yönetici Tarafından İncelenir. Hakkınızda İşlem başlatılır.