Salgın Döneminde İl ve İlçelere Puanlama Sistemi Geliyor

Salgın Döneminde İl ve İlçelere Puanlama Sistemi Geliyorstyle="display:block"
data-ad-client="ca-pub-6677156170534283"
data-ad-slot="7165426968"
data-ad-format="auto"
data-full-width-responsive="true">Salgın Döneminde İl ve İlçelere Puanlama Sistemi Geliyor

Salgın Döneminde İl ve İlçelere Puanlama Sistemi Geliyor Arkadaşlar. Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu Üyelerinin Raporları Doğrultusunda İl ve İlçelere Salgın Puanlaması Geliyor.

Artık Her İl ve İlçeler 7 Günde bir Tablodaki Korono Salgın Raporlarına Göre Puan Alacak ve Ona Göre İl-İl, İlçe-İlçe kısıtlamalarda değişiklik gösterecek.

Örneğin bazı ilçelerde vaka düşüşleri yaşandığında o ilçedeki bazı dükkanlar ve cafeler buna benzer işletmeler hizmete başlayabilecek yani dükkanlarını açabilecek.

Yine benzer bir Örnek vermek gerekirse; Kadıköy İlçesinde Vaka Düşüşleri yaşanırsa Dükkanlar açılırken Beşiktaş İlçesinde Vaka artışları olduğunda Dükkanlar kapalı kalmaya devam edecek. İlçelere göre puan verilecek ve ona göre kısıtlama gelecek.

Milli Eğitim Bakanlığı da ortak bir uygulama başlatacak ve Vaka sayısı düşen İle ve İlçelerde Okullar açılabilecek.

Her 7 günde bir Puanlama sistemleri güncellenecek. Ve 7 günde bir Puanlama raporu il ve ilçelerde Salgın Tablosuna göre puan alıp kısıtlamalar ona göre değişiklik gösterebilecek.

Okullar, Cafeler, Restorantlar, Bakkallar, Kahveler, Eğlence Mekanları ve buna benzer Halka açık yerler puanlama sistemine göre açılabilecek.

Bu puanlama sistemi ile hem esnafın yüzü gülecek hemde halkın neşesi yerine gelecek.style="display:block"
data-ad-client="ca-pub-6677156170534283"
data-ad-slot="5469201910"
data-ad-format="auto"
data-full-width-responsive="true">

Etiketler

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* * Lütfen, Burada spamlı kelimeler kullanmayin. Tüm Yorumlar Yönetici Tarafından İncelenir. Hakkınızda İşlem başlatılır.