PTT ATM Alternatifi İşlem Ücreti Almayan Banka ATM'leri

PTT ATM Alternatifi İşlem Ücreti Almayan Banka ATM'leristyle="display:block"
data-ad-client="ca-pub-6677156170534283"
data-ad-slot="7165426968"
data-ad-format="auto"
data-full-width-responsive="true">Engelli Maaşı, Emekli Maaşı, Evde Bakım Maaşı, 65 Yaş Yaşlılık Maaşı, Yetim Dul Maaşı ve benzeri maaşını ATM'lerden çeken vatandaşlarımız için kolaylık bakımından hangi banka atm'leri komisyon ücreti almıyor kısaca paylaşalım.

Engelli Maaşları Vakıf Aylıkları Çekenler


Öncelikle Engelli maaaşı alan vatandaşlarımız genellikle PTT Bank ATM'lerinden yani postaneye gidip çekiyor paralarını. Fakat Bazı kişilere PTT ile ev arası çok uzak gelebilir. Bu yüzden alternatif bankalardan maaşlarını ek ücret ödemeden çekebilirler.

Peki bu bankalar hangisi?

Ek ücret ödemeden PTT ATM yerine Halkbank, Ziraat Bankası, Vakıfbank ATM'lerinden aylıklarını çekebilirler. Bu bankalardan para çektiğinizde maaşınızdan para kesmiyor çünkü bu bankalar Devletin Bankası olduğu için sizlerden komisyon ücreti, ek ücret falan almıyor.

Evde Bakım Maaşı Çekenler


Yine Evde Bakım Maaşını Ziraat Bankasından Çeken Vatandaşlar eğer Ziraat ATM'si evinize uzak ise Halkbank, VakıfBank ATM'lerinden maaşlarını kesintisiz ek ücret ödemeden çekebilirler.

Emekli Maaşı Çekenler


Emekli Maaşını Çekmek isteyen vatandaşlarda Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank bu 3 bankadan ek ücret ödemeden kesintisiz bir şekilde maaşlarını çekebilirler. Tabi Emekli maaşları bu 3 banka içinde olanlar için geçerlidir.

65 Yaş Yaşlılık Maaşı ve Yetim Maaşı Çekenler


65 Yaş Yaşlılık Maaşı ve Yetim maaşı alanlar'da PTT Bank Alternatifi olan Vakıfbank,  Halkbank, Ziraat bankası ATM'lerinden aylıklarını ek ücret ödemeden kesintisiz bir şekilde çekebilirler.

 

Param Kesilir mi?


Bazı vatandaşlarımız bu bahsettiğim 3 banka ATM'lerinden paralarını çekmeye çekiniyor ve aklında soru işareti oluşuyor bu yüzden çok uzak mesafelere yürüyorlar. Fakat Halkbank, Vakıfbank, Ziraat Bankası bu 3 banka ATM'sinden para çekmekten çekinmeyin ve korkmayın. Hiçbir şekilde sizden ek ücret almaz yada komsiyon ücreti kesmez. Bu Bankalar Devletin bankası olduğu için aylıklarınızı eksiksiz ve sorunsuz bir şekilde çekebilirsiniz.style="display:block"
data-ad-client="ca-pub-6677156170534283"
data-ad-slot="5469201910"
data-ad-format="auto"
data-full-width-responsive="true">

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* * Lütfen, Burada spamlı kelimeler kullanmayin. Tüm Yorumlar Yönetici Tarafından İncelenir. Hakkınızda İşlem başlatılır.