Lirika (LYRICA) Hapının Zararları

Lirika (LYRICA) Hapının Zararlarıstyle="display:block"
data-ad-client="ca-pub-6677156170534283"
data-ad-slot="7165426968"
data-ad-format="auto"
data-full-width-responsive="true">
Lirika (LYRICA) Hapının Zararları

Pregabalin sınıfında olan ve kafa yapan haplardan Lirika (LYRICA) hapının reçetesiz kullanımı gün geçtikçe Ülkemizde artmaya başladı. Lirika hapını bende bir kaç kez kullandım 300 mg'lık 2 tane bile içince gerçekten çok yüksek bir kafa yapıyor. Peki bu hapın zararları var mı? Çünkü çoğu gençlerimiz bilinçsiz bir şekilde kullanmaya başladığını gördüm.

Çevremde konuşulan ve gördüğüm, yaşadığım, şahit olduğum, eczacılara ve doktorlara sorduğumda bu hapın gerçekten çok ciddi zararları olduğunu anladım. İnternette tam anlamıyla bu Pregabalin içeren ve kafa yapan ilaçların zararlarını açık ve net bir şekilde kimse bahsetmemiş ve kimsenin gençlerimize uyarı yapmadığını gördüm. Çevremde çoğu gencin bu uyuşturucu sayılan lirika benzeri hapları kullandığına şahit oldum gerçekten çok üzülüyorum açıkçası bu duruma.

Lirika (LYRICA) Zararları


Böbreklere Zarar Verir

Lirika ve Pregabalin sınıfında olan ilaçlar sürekli kullanımında böbrekleri tetikler ve böbreklere zarar verir gün geçtikçe çürütür. İleriki yıllarda böbrek yetmezliği gibi sorunlarla karşılaşabilir kişi çok kullandığında. İleride Allah korusun diyaliz merkezlerine bağlı olarak yaşayabilir ya da ölümle sonuçlanabilir.

Bağımlılık Yapar

Bu ilacı bir kaç kez kullandığınızda ileri derecede bağımlı yapar ve artık sürekli aynı kafayı istemek zorunda kalırsınız. Çevremizde çoğu kişilerde gördük ve yaşadık bu durumu.

Psikolojik Etkileri

Sürekli kullanımda bağımlı yapar ve bu ilacı almadığınız durumlarda depresyon halleri yaşayabilirsiniz. Aşırı alındığında ve alkol gibi içeceklerle birlikte kullanıldığında Bilincinizi kaybedebilirsiniz.İlacı kullandığınızda bilinçsiz bir şekilde davranışlarınız değişebilir ve sonuçları iyi olmayan olaylara itebilir. İlaç aşırı dozda alındığında o gün normal kafada yapmadığınız şeyleri yapabilirsiniz sizi tehlikeye sürekleyebilir, olumsuz davranışlar sergileyebilirsiniz ve cesaretiniz o an yükselebilir. Kafası uzun sürdüğü için kafanız ayıldığında bir kaç gün kendinize gelemeyebilirsiniz. Yapmak istemediğiniz şeyleri yaptırır, gitmek istemediğiniz yerlere götürür, bu hap dostunuz değildir sizi kötü yollara sürükler ve o an sağlıklı düşünemezsiniz. Psikolojinize bağlı bir dışa vurum patlaması yaşayabilirsiniz.

Kalp sıkışması yapabilir

Bu ilaçları aşırı dozda aldığınızda kalbi tetikleyebilir ve kalp sıkışması gibi sorunlar yaşayabilirsiniz. Allah korusun olası bir kalp krizine neden olabilir.

Kilo alımı ve Kilo kaybı

Kişinin genetik durumuna bağlı İştahı açabilir ve aşırı kilo alımı yapabilir. İleriki zamanlarda da aşırı kilo kaybı yaşayabilirsiniz.style="display:block"
data-ad-client="ca-pub-6677156170534283"
data-ad-slot="5469201910"
data-ad-format="auto"
data-full-width-responsive="true">

Etiketler

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* * Lütfen, Burada spamlı kelimeler kullanmayin. Tüm Yorumlar Yönetici Tarafından İncelenir. Hakkınızda İşlem başlatılır.