İzmir'e Yakın Sahiller

İzmir'e Yakın Sahillerstyle="display:block"
data-ad-client="ca-pub-6677156170534283"
data-ad-slot="7165426968"
data-ad-format="auto"
data-full-width-responsive="true">

Merhaba arkadaşlar bir İzmir'li olarak İzmir bölgesine en yakın ve İzmir'e bağlı olan deniz kıyıları ve sahiller neresi nereden gidiliyor hangi ilçe taraflarında bu konumda anlatmak isterim. Eğer İzmir'e geldiyseniz yada İzmir'i bilmiyorsanız  ve sahil bölgelerine gitmek istiyorsanız bu konu sizler için açılmış bir konudur. İzmir bölgesinde biliyorsunuz Ege denizi yer alıyor ve ege sahilleri daha yakın. Şimdi bilinmiş İzmir'deki temiz yüzülecek Sahilleri size sıralayalım.

 

İzmir'e Yakın Sahiller:

  • Çeşme

  • Çeşmealtı

  • Urla

  • Gümüldür

  • Özdere

  • Dikili

  • Seferhisar


Çeşme


İzmir'in en popüler, modern, hareketli, Turizm açısından gelişmiş ve plajları ve yüzülecek sahilleri olan İzmir'in en tanınmış ilçesidir. Türkiye geneli ve Dünya genelinde tanınmış bir turizm bölgesidir. Çeşme, bir Bodrum bir Marmaris kadar tanınmış bir yerdir. İzmir merkezden Balçova, Üçkuyular, Urla istikametinden gidilebilir.

Urla


Urla'da İzmir'in bir ilçesidir. Denize ve Sahil kıyılarına yakın temiz plajları olan yüzülecek bir yerdir. Fakat Urla'da genellikle İzmir'in yerlileri bulunur pek Turizm bölgesi sayılmaz. İzmir merkezine yakın sayılır, Güzelbahçe oradan çeşme otoyolu istikametinden gidilebilir.

 

Çeşmealtı


İzmir Urla'ya bağlı sahil ve plajı olan yüzülecek yerlerden biridir. Küçük bir yerdir genellikle İzmir bölgesindeki insanların tatil yaptığı yazlık bölgelerden biridir.

Gümüldür


İzmir Gümüldür'de plajları olan sahile bölgelerinden ve temiz denizi olan yüzülecek yerlerden biridir. Yazlık bölgesidir genellikle İzmir'in yerlileri yaz aylarında buraya akın ederler. Gaziemir istikametinden Menderes yoluna girdiğinizde Gümüldür denizine ulaşabilirsiniz.

Özdere


Özdere'de Gümüldür yakınlarında bir tatil beldesidir. Denize yakın sahili olan küçük bir yerdir. Denizi temiz yüzülecek bir yerdir.

Dikili


İzmir Dikili Turizm bölgelerinden sayılan tanınmış bir yerdir. Türkiye genelinden pek çok ziyaretçiyi barındırır. Yaz aylarında daha hareketli bir yerdir. Denizi Temiz plajı ve sahili olan yüzülecek yerlerden biridir. Çeşme kadar olmasa da Dikili'de tatil yapılacak yerlerden biridir. Ayvalık bölgesine yakındır. İzmir'den Foça-Aliağa istikametinden gidilebilir.

Seferhisar


Seferhisar'da İzmir'in sahil bölgelerinden biridir. Plajı olan sahil bölgesidir. Denizi temiz ve yüzülecek bir yerdir. Küçük bir yerdir. Gaziemir-Menderes ya da Narlıdere-Üçkuyular istikametlerinden gidilebilir.
style="display:block"
data-ad-client="ca-pub-6677156170534283"
data-ad-slot="5469201910"
data-ad-format="auto"
data-full-width-responsive="true">

Etiketler

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* * Lütfen, Burada spamlı kelimeler kullanmayin. Tüm Yorumlar Yönetici Tarafından İncelenir. Hakkınızda İşlem başlatılır.