İzmir'i Kısaca Tanıtayım sizlere

İzmir'i Kısaca Tanıtayım sizlerestyle="display:block"
data-ad-client="ca-pub-6677156170534283"
data-ad-slot="7165426968"
data-ad-format="auto"
data-full-width-responsive="true">Merhaba arkadaşlar ben İzmir'de yaşıyorum. 30 Yıldır İzmir'deyim ve çoğu ilçe ve semtlerini tanırım. Şimdi ben size kendi gözümle gördüğüm, yaşadığım, tecrübelerimi, ve görüşlerimi aktarmak istiyorum. Yani bu tanıtım konusu benim kişisel görüşlerim doğrultusunda hazırlanmıştır. Sadece İzmir'in bilinen modern ve merkez sayılan popüler yerlerini tanıtmak istiyorum.

Konak

Konak İzmir'in merkezi ve sembolüdür. Tarihi saat kulesi falan olduğu yerdir. İzmir'in tüm ilçelerinden gelen insanların buluştuğu yer olarak bilinir. Kemeraltı çarşısı, Belediye, Valilik buradadır. Konak'ta geniş bir çimenli oturakların olduğu yerler vardır karşısı vapur limanıdır. Alsancak ve Güzelyalı arası sahil yolu boyu insanlar sahilde yürüyüş yapar ve balık tutar.

Alsancak

Alsancak eğlence mekanlarının olduğu semttir. İzmir'in eğlence merkezidir. Alsancak'ta İzmir'in her ilçesinden ve Semtinden insanlar burada buluşur ve mekanlara akın ederler. Genellikle genç kesimin eğlendiği semtler arasındadır. Sabaha kadar aktif bir yerdir. İzmir'in en modern semtidir. İzmir'in Ünlü Diskoları, Barları, Otelleri, Dövmecileri, İçkili Restorantları, Prestijli Cafeleri burada toplanmıştır. Kısaca Alsancak Modern stil sahibi insanların mekanı olarakda bilinir.

Kordon

Kordon Sahil bölgesidir, konak'tan başlar Alsancağa kadar uzanan bir sahil yolu bölgesidir. Kordon çimenli ve denize bakan taraftır. Sahil yolu bisiklet yolu, yürüyüş yolu, banklar ve çimenler falan vardır. Sahil yolu boyunca cafelere, barlara, diskolara rastlayabilirsiniz. İnsanlar kordon boyunda hava güzel olunca genellikle çimenlerde toplanır alkolünü içer, şarkılar söyler kısaca eğlenirler.

Karşıyaka

Karşıyaka İzmir'in karşı tarafında kalan hareketli ilçelerinden biridir. Genellikle ekonomisi falan iyi zengin ve ünlü kişilerin takıldığı bir yerdir. Diğer ilçelerden farkı daha elit ve zengin kişilerin bulunduğu yerdir. Bu ilçede de eğlence mekanları var fakat Alsancağa göre daha az ve daha sakin geçer.

Güzelyalı

Benim en sevdiğim ilçelerden biridir. Sakin ve huzur barındıran bir yerdir. Göztepe spor'un bulunduğu yerdir. Sahile bakan bir yerdir. Sahil boyunca yürüyüş alanları, banklar vardır.

Karataş

Tarihi Asansörün olduğu yerdir. Bu semt güzelyalı ve konak arasında kalır.

İnciraltı

İnciraltı balçova ilçesi tarafında yer alır. Yine deniz manzaralı ve sahile bakan tarafta kalır. Restorantlar, cafeler, barlar, alışveriş merkezlerinin olduğu merkez yerlerden biridir.

Buca

Buca izmir'in 9 Eylül Üniversitesinin olduğu ilçedir. İzmir'in merkezine göre daha içerde kalır. Eğlence mekanları falan yoktur fakat cafe ve barlara rastlayabilirsiniz. Cezaevi falan bu ilçede yer alır.

Gaziemir

Gaziemir torbalı ve ödemiş köylerine giderken yol üstünde kalan bir ilçedir. Sakin ve küçük bir yerdir. Burası fazla hareketli sayılmaz.

Karabağlar

İzmir'in en büyük ilçelerinden biridir. Sanayi bölgesidir. Cadde boyu mobilya mekanlarının olduğu yerdir. Ayrıca barların ve gazinoların bulunduğu yerdir. Cadde boyunca bir çok bar ve içkili mekanlara rastlayabilirsiniz.

Üçyol

Üçyol her tarafa ulaşabilen orta merkezde kalan bir semttir. Karabağlar, Konak, Güzelyalı arasında yer alır. Pek vakit geçirebilecek ünlü bir yeri yoktur. Cafeler falan ve restorantlar falan vardır.

Bornova

Bornova öğrencilerin takıldığı ilçelerden biridir. Ege Üniversitesi bu ilçede yer alır. Çok hareketli bir yerdir. Eğitimli insanların, Universite Öğrencilerin buluştuğu yerdir. Eğlence mekanları azda olsa yine faaliyet gösteriyor. Cafeler ve barlara rastlayabilirsiniz.
style="display:block"
data-ad-client="ca-pub-6677156170534283"
data-ad-slot="5469201910"
data-ad-format="auto"
data-full-width-responsive="true"> 
Etiketler

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* * Lütfen, Burada spamlı kelimeler kullanmayin. Tüm Yorumlar Yönetici Tarafından İncelenir. Hakkınızda İşlem başlatılır.