İzmir Konak'da Polis Kimliğini Kullanan Dolandırıcılar

İzmir Konak'da Polis Kimliğini Kullanan Dolandırıcılarstyle="display:block"
data-ad-client="ca-pub-6677156170534283"
data-ad-slot="7165426968"
data-ad-format="auto"
data-full-width-responsive="true">İzmir Konak'da Polis Kimliğini Kullanan Dolandırıcılar

İzmir Konak bölgesinde çok şikayetler gelmeye başladı. Çevremizden ve Konak'ta duyduğumuz, şahit olduğumuz çoğu kişiyi dolandırmışlar. Bu şahıslar grup halinde dolaşıp cep telefonlarıyla polis telsiz seslerini açarak banklarda sessiz ve sakin olan yerlerde kurbanlarına yaklaşıp Polis olduklarını söyleyerek vatandaşların cüzdanlarını, cep telefonlarını, kıymetli eşyalarını alıp ortadan kayboluyorlar.

İzmir Konak, Sahil Boyu Göztepe, Güzelyalı, Alsancak, Kordon, Fuar Alanı gibi yerlerde çok dikkatli olmanızda fayda var. Polisler cep telefonunuzu ve kıymetli eşyalarınızı almaz. Cüzdanınızı komple alıp kurcalamaz. Cüzdanınızı ve diğer özel eşyaları anca olası bir ihbar alanında sizi de şüpheli olarak görürse o zaman denetlerler. Bu saydığım bölgelerde genellikle sivil polis zaten olmaz ve olsa bile her vatandaşa müdahale etmez çok düşük bir ihtimaldir.

Genellikle bu bölgelerde Yunus, Bekçi gibi Üniformalı polisler devriye gezerler ve kimlik kontrolü yaparlar. Polisler kimliğinizi çıkarmanızı ister ve sadece kimliklerinize ve TC NO'ya bakarlar genellikle. Buna dikkat etmekte fayda var.

Eğer karşınıza kendini polis olarak tanıtan sivil bir vatandaş yada bir kaç kişi yaklaşıyorsa 2 kez düşünün ve tedbiri elden bırakmayın. Polis kimliğini isteyin buna hakkınız var, Telefonunuzu ve özel eşyalarınızı isterse sakın vermeyiniz. Size ısrar edip zorbalık yapıyorlarsa hemen 155 Polisi arayın.style="display:block"
data-ad-client="ca-pub-6677156170534283"
data-ad-slot="5469201910"
data-ad-format="auto"
data-full-width-responsive="true">

Etiketler

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* * Lütfen, Burada spamlı kelimeler kullanmayin. Tüm Yorumlar Yönetici Tarafından İncelenir. Hakkınızda İşlem başlatılır.