Gerçekten Tam Anonim Kalmak Mümkün Mü İnternette

Gerçekten Tam Anonim Kalmak Mümkün Mü İnternettestyle="display:block"
data-ad-client="ca-pub-6677156170534283"
data-ad-slot="7165426968"
data-ad-format="auto"
data-full-width-responsive="true">Teknoloji çağındayız ve yediden yetmişe herkesin internette vakit geçirdiği bir zamandayız bununla bebarer tehlikelerde İnternette bizi bekliyor. Başta Hacker'lar olmak üzere bir çok İnternet korsanı insanların açıklarını arar. Hele birde internette çok vakit geçiriyorsanız sizi bulmaları uzun sürmez.

Peki İnternette gizlenebilir miyiz? Evet internette gizlenebilirsiniz VPN gibi özel ağlarla kendinizi gizlemeniz mümkün ancak oda bir yere kadar. Normal tarayıcılarla ne kadar VPN gibi bağlantılarla gizlensenizde buda uzun sürmez yine izinizi bulmaları olasıdır. Fakat gizlenmenin farklı taktikleri vardır kimliğinizi gizlemeniz gibi.

Peki Tam Anonim olabilir miyiz yani herkesten kendimizi tam anlamıyla gizleyebilir miyiz? Arkadaşlar bu normal donanımlarla ve normal yazılımlarla ve normal ağlarla mümkün değildir. Birinden gizlenseniz diğerinin yazılımını kullandığınız için o yazılım sahibi şirketler yine konumuzu tespit edebilir.

Tam anonim kalmak için özel donanımlı bilgisayarlar ve özel yazılımlar ve ayrıca özel gizli ağlar ile tam anonim kalmak mümkündür fakat buda maliyetli bir iştir yani maddi gücünüzün olması gerekmekte.

Şuan internette kullandığınız windows sistemlerinden ve normal tarayıcılardan ve normal VPN ağlarından tam anlamıyla gizlenemezsiniz. Windows kullanıyorsanız windows şirketi sizin yerinizi tespit edebilir yada windowsta kullandığınız üçüncü taraf uygulamalar sizin yerinizi tespit edebilir. Ama üçüncü şahıslardan yada bilgisayar korsanlarından yine de gizlenebilirsiniz.

Linux ubuntu kullanıyorsanız ubuntu şirketi sizin yerinizi tespit edebilir, windows kullanıyorsanız windows şirketi sizin yerinizi tespit edebilir bu durumda taraf seçmeniz gerekiyor. Yoksa hem onun sistemlerini kullanıp hemde onlardan gizlenmek mümkün değildir. Yani buda tam anonim kalamazsınız demektir.

Tam anonim kalmak için yine başta da bahsettiğim gibi bilgisayar donanımlarınızdan tutun işletim sistemlerine kadar size özel olmalıdır. Ayrıca Size özel Ağlar olmalıdır. Maddi gücünüz varsa bu konuda yardım alıp özel donanımlı bilgisayarlar, özel yazılımlar ve özel ağlar alabilir bu durumda %90 anonim kalabilirsiniz. Bu ne demek oluyor anlaştığınız kişiler ve firmalar hariç çoğu kişiden kendinizi bu durumda gizlemeniz mümkün.style="display:block"
data-ad-client="ca-pub-6677156170534283"
data-ad-slot="5469201910"
data-ad-format="auto"
data-full-width-responsive="true">

Etiketler

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* * Lütfen, Burada spamlı kelimeler kullanmayin. Tüm Yorumlar Yönetici Tarafından İncelenir. Hakkınızda İşlem başlatılır.