Engelli Maaşı Alanlar Kredi Alabilir mi?

Engelli Maaşı Alanlar Kredi Alabilir mi?style="display:block"
data-ad-client="ca-pub-6677156170534283"
data-ad-slot="7165426968"
data-ad-format="auto"
data-full-width-responsive="true">


Engelli Maaşı Alanlar Kredi Alabilir mi?

Engelli maaşı alanlara PTT kredi malesef vermiyor. Sosyal Yardım olduğu için bir garantisi yok gözüyle bakıyorlar onun için engelli aylıkları alanlara Kredi vermiyorlar. Çoğu Banka da aynı sosyal yardım olduğu için kredi vermiyor. Fakat Ben Garanti bankasına gittiğimde banka çalışanı benim e-devlet sayfama baktı ve kredi alabilirsin demişti. Yani diğer bankalara sorun belki kredi verebilirler. Maaş bordrosunu falan PTT postaneye gidip çıkartın ve o belgeyle gidip bankalara başvurun.

Eğer engellisiniz ve engelli maaşı alıyorsunuz ve özel sektörde çalışıyorsunuz. Örneğin boya badana işleri yapıyorsunuz ve ayda 5 bin TL kazancınız var. Bunu Muhasebeciye gidip belgeleyip ardından bankalara gidip kredi için başvurduğunuzda Kredinin onaylanma şansı daha yüksektir.

Bir muhasebeciye gidip ben ayda 5 bin TL alıyorum ve sigortasız çalışıyorum bankalardan kredi çekeceğim bana ayda 5000 TL sigortasız kazandığıma dair bir kanıt belgesi çıkartabilir misiniz diye muhasebecilere başvurun.

Bankalar bu belgeyi gördüğünde size kredi verme olasılıkları artıyor. Özel sektörde sigortasız çalışanlar kredi başvurusu yapmak için bu tür belgelere ihtiyaçları var açıkçası. Size en yakın muhasebeciye gidip bu konuda anlaşabilirsiniz. Sigortasız çalıştığınıza dair ve bu maaşı aldığınıza dair bir belge çıkartın muhasebecilerden daha sonra bankaya o belgeyle gidip kredi başvurusu yapın.


style="display:block"
data-ad-client="ca-pub-6677156170534283"
data-ad-slot="5469201910"
data-ad-format="auto"
data-full-width-responsive="true">

Etiketler

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* * Lütfen, Burada spamlı kelimeler kullanmayin. Tüm Yorumlar Yönetici Tarafından İncelenir. Hakkınızda İşlem başlatılır.