E-Devlet Üzerinden Banka Kredi Borç Bilgilerini Öğrenme

E-Devlet Üzerinden Banka Kredi Borç Bilgilerini Öğrenmestyle="display:block"
data-ad-client="ca-pub-6677156170534283"
data-ad-slot="7165426968"
data-ad-format="auto"
data-full-width-responsive="true">


Merhaba arkadaşlar E-devlet yani turkiye.gov.tr üzerinden hangi bankalara borcunuz var öğrenebilirsiniz. Faiz bilgileri, kredi borç bilgileri, kredi limitleri gibi bir çok bilgiye turkiye.gov.tr sayfası üzerinden ulaşabilirsiniz.

Her ay 1 sefer raporu görme hakkınız var ve başvuru yaptığınızda SMS ile cep telefonunuza gelen şifre bilgileri ile raporu görüntüleyebilirsiniz. Ayda bir sefer görebilirsiniz ve her ay rapor güncelleniyor.

Raporu görmek için turkiye.gov.tr hesabınızın telefon ve mail adresleri onaylanmış (doğrulanmış) olması gerekiyor. Eğer hesabınız onaylı değilse önce hesabınızdan iletişim seçenekleri sayfasına gelip e-mail ve cep telefonunuzu doğrulamanız gerekiyor.

Daha sonra ana sayfaya gelip arama kutusuna "bankalar" yazıp arayın. Risk Merkezi Raporu Başvurusu olan sonuca tıklayınız. Aşağıdaki resimdeki gibi. 

Risk Merkezi Raporu Başvurusu Sayfasına geldiniz buradan sağ üstte Yeni Başvuru butonuna tıklayınız. Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi.Açılan sayfada Rapor Türü Seçimi var. Kredi Limit ve Borç Bilgileri Raporu olan seçeneği işaretliyorsunuz ve aşağıdan devam et butonuna tıklıyorsunuz. Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi.En son bu sayfada başvuru bilgileriniz yazar. Başvuru bilgilerinizi inceleyip daha sonra aşağıdan başvur seçeneğine tıklıyorsunuz. Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi.Tamamdır... rapor bilgleri hazırlandı. Şimdi raporu görmek için Başvuru Bilgileriniz Yazan Butona Tıklayın. Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi.Başvuru bilgileriniz butonuna tıkladıktan sonra açılan sayfada en aşağıdan Raporu Görüntüle butonuna tıklıyorsunuz. Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi.

style="display:block"
data-ad-client="ca-pub-6677156170534283"
data-ad-slot="5469201910"
data-ad-format="auto"
data-full-width-responsive="true">

Etiketler

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* * Lütfen, Burada spamlı kelimeler kullanmayin. Tüm Yorumlar Yönetici Tarafından İncelenir. Hakkınızda İşlem başlatılır.