Dövme Yaptırmanın Zararları

Dövme Yaptırmanın Zararlarıstyle="display:block"
data-ad-client="ca-pub-6677156170534283"
data-ad-slot="7165426968"
data-ad-format="auto"
data-full-width-responsive="true">Arkadaşlar çoğu genç arkadaşlar şuan ki zamanımızda stil açısından, tarz açısından, yada belli semboller ve anlamlar için dövme yaptırıyor. Dövme günümüzde çok doğal ve popüler bir yaşam stilidir. Hemen hemen 3 gençten biri Ülkemizde dövme yaptırıyor artık. Genellikle gelişmiş Ülkelerde ve şehirlerde daha yaygın olmaya başladı dövme yaptırmak. Şimdilerde gençlerimiz daha bir cesur çünkü yüz ve boyun ve boğaz bölümlerine dövme yaptırmaya başladı çevremizde sık sık karşılaşıyoruz. Eski kafalı insanlarımız annelermiz, babalarımız, dedelerimiz falan avrupa ve amerika özentiliği dese de ben buna katılmıyorum.

Dövme Yaptırmak Günahmıdır?

Dövme yaptırmanın günah olduğu ile ilgili ben dinimizde bir kaynak bulamadım açıkçası fakat büyüklerimiz günah olduğu yönünde açıklamalar yapıyor ve Hadislerin olduğunu söylüyorlar. Mesela benim annem günah olduğunu söylüyor kendisi çok dindar biridir ve çok bilgiye sahiptir.

Gusül Abdesti Kabul Olur mu?

Burada İslam dünyası ikiye bölünmüştür, kimi hocalar kabul olmaz derken kimi hocalar ve ileri düşünürler gusül abdestin kabul olduğunu söylüyor. Bu konuda bende net bir bilgiye sahip değilim açıkçası.

Dövme Yaptırmanın Zararları

Dövme yaptırmak Din ve sağlık açısından zararı varmı bu tartışılır fakat geleceğinizde iş dünyası gibi konumlarda karşınıza bir engel olabilir dövmeleriniz.

Ülkemizde ne kadar çok dövme yaptıran olsa da yine de çoğu halkımız ve iş verenler şüpheli bakarlar bu duruma. Gençken bir zararını görmeseniz de ileri de okuyup iş dünyasına atıldığınızda vücudunuzdaki dövmeleriniz yüzünden bazı kurumlar ve kurumsal şirketlerde çalışamayabilirsiniz.

Ülkemizde Ünlüler, sporcular, sanatçılar gibi zengin kişilerde normal karşılansa da normal bir vatandaşta dövmeler normal karşılanmıyor açıkçası çok ilginç bir durumdur buda.

Cezaevlerinde, Asker ocaklarında dövmeli olanları ve dövmesiz olanları bazı konularda ayırırlardı bu benim karşıma çok denk geldi örneğin. Normal hayatta da çoğu iş yeri dövmeli kişileri işe almıyordu.

Yani demem o ki eğer dövme yaptırmak istiyorsanız bir kez daha düşünün hem geleceği hemde çevresel faktörleri. Ve bana kalırsa dövme yaptırmayın.style="display:block"
data-ad-client="ca-pub-6677156170534283"
data-ad-slot="5469201910"
data-ad-format="auto"
data-full-width-responsive="true">

Etiketler

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* * Lütfen, Burada spamlı kelimeler kullanmayin. Tüm Yorumlar Yönetici Tarafından İncelenir. Hakkınızda İşlem başlatılır.