Bu Nasıl Yasak Anlamadım

Bu Nasıl Yasak Anlamadımstyle="display:block"
data-ad-client="ca-pub-6677156170534283"
data-ad-slot="7165426968"
data-ad-format="auto"
data-full-width-responsive="true">Bu Nasıl Yasak Anlamadım

Hafta sonları cumartesi ve pazar biliyorsunuz covid-19 tedbirleri gereği salgından korunmak adına sokağa çıkma yasağı uygulanıyor. Ama haberlerde ve çevremizde gördüğümüz manzaralar sanki salgın yokmuş ve yasak yokmuş gibiydi herkes dışarıya akın etmişti.

Kimilerinde maske hiç yoktu kimileri ise maske var ama takmıyordu. Parklar, sahiller, merkez yerler insan doluydu. İnsanlara sorduklarında herkesin bir bahanesi vardı.

Başta İstanbul ve İzmir olmak üzere bu hafta sonu cumartesi günü herkes dışarıda yasağa rağmen geziyordu. Mutasyonlu virüsün son derece tehlikeli olduğunu doktorlar yine üstüne basa basa söylediler ve buna rağmen kimse aldırış etmeden normal bir gün gibi herkes dışarıda geziyor ve mesafe kurallarını çiğniyor.

Peki böyle giderse kimse yasağa falan uymazsa nasıl normalleşeceğiz? O, başkasından görüp sokağa çıktı, Biri diğerinin sokağa çıktığını görüp kendisi de sokağa attı kendini. Böyle böyle zincirleme herkes sokağa çıkmaya başladı. Bu nasıl bir anlayış gerçekten çözemedim.

Brezilya'da cafede insanlar tıka basa dolu ne maske var ne de mesafe herkes iç içe maç izliyor gol olduğunda sevinçten salgını unutup herkes birbirine sarılıyor. Yani Dünyada da aynı görüntüler vardı.

Bir musibet bin nasihatten iyidir derler ya salgına yakalandıklarında ağır bir şekilde hastalanıp hastane köşelerinde yattıklarında o zaman anlayacaklar sanırım bu virüsün ciddiyetini.style="display:block"
data-ad-client="ca-pub-6677156170534283"
data-ad-slot="5469201910"
data-ad-format="auto"
data-full-width-responsive="true">

Etiketler

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* * Lütfen, Burada spamlı kelimeler kullanmayin. Tüm Yorumlar Yönetici Tarafından İncelenir. Hakkınızda İşlem başlatılır.